Folia i pokrowiec

Wkraczając w nowy wymiar.
chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: chrno » 2013-03-08, 10:30

Z linków które podałeś to polecam trzecią aukcję od góry, kupiłem te folię jakoś na przełomie Listopada/Grudnia i jestem zachwycony, górna folia świetnie pokrywa całą powierzchnię, nie muszę się martwić zatem ani o ekran ani o tą szklaną powłokę otaczającą ekran. Dolna folia nie jest wcale gorsza, bardzo dobra przejrzystość, jest wytrzymała i na używanie stylusa i na używanie palców (do tej pory nie mam tam praktycznie żadnych rys).

Tak więc jeżeli masz zwykłego 3DS'a to bierz te folie śmiało, jak dobrze je nakleisz to będziesz zdecydowanie zadowolony z efektu.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: K_slash » 2013-03-09, 16:34

Dzięki za info ;) mam tylko pytanie: Czy folia na dolny ekran jest idealnie dopasowana tzn. czy przylega do krawędzi ekranu. Folia, którą mam teraz zostawia troszkę wolnej przestrzeni co prawda jest ona naprawdę niewielka, ale wolałbym taką która pasowałaby idealnie :)

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: Velsu » 2013-03-09, 18:02

A ja dalej obstaje przy stanowisku ze folia jest zbedna, nigdy nie mialem i nie zamierzam kastrowac swojej konsoli takimi brzydactwami a rys jak nie ma tak nie ma do tej pory :P
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: K_slash » 2013-03-11, 19:52

Ja też bym wolał bez folii lecz po chwili gry w Theatrhythm Final Fantasy bez niej zmieniłem zdanie :<

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: chrno » 2013-03-16, 07:38

Moja którą posiadam ma lekki odstęp od obudowy, jednak jest on na tyle mały iż nie przeszkadza w graniu, stylus nie zahacza o niego ani nic z takich rzeczy. Lecz jako iż nie brałem jeszcze wielu egz. tych folii to nie dam ci w 100% iż u ciebie będzie podobnie, może się okazać iż będzie idealnie na styk nachodzić na cały ekran a może też mieć jeszcze większy "prześwit". Tak czy siak sądzę że samą jakością nie powinieneś się zawieść.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: Baieros » 2013-03-20, 17:21

Odstęp od obudowy w folii musi być bo jak inaczej można byłoby ją zdjąć? Założyć jeszcze dałoby radę, ale gorzej później. Ja np jeżdżę z moją konsolą sporo i czy piasek, czy jakieś paprochy, czy okruchy z jedzenia zaraz by się porysowała. Tak nie ma problemu. Plus nosze ją w silikonowym pokrowcu za 14zł i twardym case uniwersalnym niby do PSP, który dostałem za darmo. Wszystko działa super i wciąż wygląda jak nowa.

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: Maraz » 2013-04-11, 20:44

Pozwolę sobie odgrzać trochę temat. Sprawa wygląda tak, że mam 3DS XL i folie już zakupiłem, jednak usilnie od kilkunastu dni rozglądam się za odpowiednim pokrowcem. Wpadł mi w oko Flip & Play od BigBen, ale na allegro dostępne są tylko niebieski i czerwone, co raczej słabo estetycznie by się prezentowało z moim niebieskim. Macie jakieś namiary gdzie można dorwać ten pokrowiec w wersji czarnej bez sprowadzania? A jeśli nie, to mógłby ktoś powiedzieć jak to wygląda z wymiarami wszystkich pokrowców - są one uniwersalne? Wszędzie widze że pokrowiec pasuje do DSa, DSi, 3DS, ale nie wiem na ile wymiary 3DS XL mogą mu przeszkodzić w zmieszczeniu się do takiego. Jakby ktoś miał sugestię dobrej opcji (najlepiej takiego pokrowca co można grać na konsolce bez zdejmowania go) to byłbym baaardzo wdzięczny.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: ramzes64 » 2013-04-12, 00:18

kolega uparł się na taki
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008 ... UTF8&psc=1

ale trzeba było sprowadzać.

jesli ktos pisze że pokrowiec jest do DSa, DSi, 3DS to XL nie wejdzie. XL są większe o kilka centymetrow i nie ma szans abys upchał. Musi byc wyraźnie napisane DSi XL/3DS XL ... lub ... DSi LL/3DS LL
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: Maraz » 2013-04-12, 00:43

Dzięki za odpowiedź i upewnienie mnie w obawach ;) Poszperam jeszcze trochę i ewentualnie poczekam, aż się coś trafi ciekawszego.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: fixxxer1 » 2013-06-12, 10:04

Zamówiłem właśnie oryginalną folię HORI z play-asia.com do mojego 3DSa.
Na DS Lite też mam oryginalną i jest MEGA wytrzymała. Przetestowałem kilka sztuk tanich folii i tylko kasę straciłem. Lepiej kupić raz, a porządnie.
Zdam relację jak nakleję na 3DSa, mam nadzieję, że ta skomplikowana procedura jakoś mi wyjdzie:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... esCQx-3kq8
;)

neko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-09, 19:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: neko » 2013-08-17, 12:39

@fixxxer1 ile dałeś za tą oryginalną folię Hori? z 50zł?
Ja bym się bała kupić folię za taką kasę biorąc pod wagę to jak łatwo jest ją zniszczyć źle naklejając.
Ja nie jestem fachowcem od naklejania tych folii, zawsze kupuję 2 sztuki na wypadek gdyby operacja naklejania się nie udała (paprochy, bąble powietrza). Czym się więcej poprawia tą folie (zdejmuje i ponownie nakleja to coraz gorzej ona wygląda) Te folie Hori z allegro są bardzo dobre i tanie, dam max 20zł za 2 sztuki, a gdybym chciała kupić oryginały Horii to 100zł nie moje za FOLIE?! :| Lekka przesada...
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: fixxxer1 » 2013-08-18, 19:36

Za folie zapłaciłem ~40zł, też zazwyczaj kupuję kilka sztuk, ale teraz zaryzykowałem i kupiłem tylko jedną. Przy NDS Lite też założyłem oryginał i mimo, iż sposób nakładania był tak jak przy foliach do telefonów, to wyszło mi idealnie. Folie do 3DS jednak zakłada się zupełnie inaczej:
http://www.youtube.com/watch?annotation ... BeXhiXCMUE
szczerze mówiąc, chyba nie ma możliwości złego założenia tej folii ;)
Jedyny minus teraz jest taki, że górny ekran jest przez tą folię trochę grubszy i odznacza się na nim ramka dolnego ekranu i obrys joy'a.
Zamienniki Hori sobie daruj, strata kasy. Założyłem taką folię na DS Lite i porysowała się od razu od używania rysika. Na oryginalnej nawet najmniejszego śladu nie ma od 2 lat.

neko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-09, 19:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Folia i pokrowiec

Post autor: neko » 2013-08-22, 12:04

No nie wiem, ja mam folię "Hori" z allegro naklejoną na moim 3DS od stycznia i pomimo używania żadnych rysek także nie mam. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :)
Obrazek

ODPOWIEDZ