3DS XL

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: 3DS XL

Post autor: Kurt » 2012-06-28, 15:36

Nooo mają być dwa analogi w XL :O

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: kawka » 2012-06-28, 18:36

Kurt pisze:Nooo mają być dwa analogi w XL :O
Bynajmniej, w formie Circle Pada Pro.

http://www.ppe.pl/news-16417-3DS_XL_dos ... nalog.html

Dla mnie zapowiedź nowego modelu 3DSa była totalnym zaskoczeniem. Chociaż z drugiej strony można było się trochę tego spodziewać (plotki przed E3). Cieszę się jednak, że Nintendo nie dodało drugiego analoga bezpośrednio do konsoli. Spore grono użytkowników pierwszego 3DS'a mogłoby poczuć się trochę oszukane - w tym ja :smile:

Pat1850
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 98
Rejestracja: 2011-12-27, 23:10

Re: 3DS XL

Post autor: Pat1850 » 2012-06-29, 12:40

To że Nintendo wprowadzi nową wersję 3DS'a to było wręcz pewne:p ale większość graczy raczej myślała że to będzie zmiana w stylu NDS - NDS Lite a tu jednak od razu wyskoczyli z wersją XL. Model XL wraz tym Circle Padem Pro to już będzie lekka przesada:p to już chyba nawet nie będzie konsola przenośna:p

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: kawka » 2012-06-29, 22:22

Pat1850 pisze:To że Nintendo wprowadzi nową wersję 3DS'a to było wręcz pewne:p ale większość graczy raczej myślała że to będzie zmiana w stylu NDS - NDS Lite a tu jednak od razu wyskoczyli z wersją XL.
Ale jaką zmianę masz na myśli? W Nintendo, jak sami mówili - zaprojektowali 3DS'a tak, że nie dało się nic już zmniejszyć i bardziej upchnąć. Konsola jest wielkości DSLite właśnie. Sam byłem przy wypakowywaniu zdziwiony niewielkimi, podobnymi wymiarami nowej konsoli. Także zmniejszyć już się nie dało, więc siłą rzeczy poszli w drugą stronę.

Pat1850
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 98
Rejestracja: 2011-12-27, 23:10

Re: 3DS XL

Post autor: Pat1850 » 2012-06-29, 22:29

Chodziło mi właśnie o stworzenie smuklejszej, lżejszej wersji tej konsoli choć z drugiej strony nie wiem czy by było to potrzebne. Jak się uprzeć to sumie i z niedużego GBA zrobili i wersje Micro. Po Nintendo można się wszystkiego spodziewać.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: chrno » 2012-07-01, 16:19

Szczerze przez cały ten czas moim największym zmartwieniem było to jak gry będą prezentować się na modelu XL ale jak piszą ludzie z NeoGafu to gry nie straciły na jakości przez wielkie ekrany, gdyż zastosowano gamę filtrów które zapobiegają pogorszeniu się obrazu, co zdaje się potwierdzać, bo ostatnio widziałem gameplay Super Mario 3D Land w wersji XL i gra w ogóle nie wyglądała gorzej niż na normalnym 3DS'ie (czuje w tym łapki ekspertów Mobiclip Video, których Ninny wykupiło w zeszłym roku albo na początku tego o ile mnie pamięć nie myli).
Również efekt 3D podobno jest jeszcze lepszy (co by się przydało bo w takiej Ocarinie na najwyższym poziomie 3D pojawiał się dość mocny Ghosting) a konsolkę trzyma się wygodniej.
Hmmm no ciekawe, wychodzi na to że jednak ta wersja nie będzie taka słaba i bez sensu jak się wydawało (tym bardziej z dłuższym trybem działania nawet do 2 godzin a to już kolejny atut mieć lub nie mieć tych dodatkowych 2 godzin grania bez ładowania).

Kwestią pozostaje ostateczna cena dla reszty Europy oprócz Anglii, szkoda jedynie że ładowarka z DSL nie działa pod 3DS XL, nie musiałbym wydawać tych 20-30zł na ładowarkę.
Ale co tam poczekamy, zobaczymy jak się nowy model przyjmie. Z zakupem aktualnie mi nie śpieszno bo moje wszystkie must-have'y (oprócz MGS'a 3 i Tales of the Abyss) jeszcze nie wyszły (niektóre nawet wiem czy dojdą na zachód) tak więc po co przepłacać, a nóż za jakiś czas gdzieś w sklepie lub na serwisach aukcyjnych dorwę zwykłego 3DS'a nówkę za 500zł :]



Edit:

No i proszę powyższe informację okazały się prawdą, konsolka rzeczywiście ma lepszy ekran z poprawionym efektem 3D który łatwiej teraz dostrzec jak i nie znika tak łatwo jak w normalnym 3DS'ie. Poniżej zamieszczam link do jednego do artykułu który rzetelnie opisuje nowy model 3DS'a.

Nintendo 3DS XL hardware review


Cieszą mnie te poprawione elementy i nie powiem w sumie zacząłem się przyzwyczajać do wyglądu konsolki, podoba mi się ta dwu kolorowość niczym w DS Lite (sam mam takiego), tylko nie wiem czemu ludzie tak narzekają na wygląd starego 3DS'a mnie osobiście on bardzo się podobał bo wyróżniał się na tle reszty która wiecznie wzoruje się na tym gównianym Apple'u itp. Ale co tam, nie jestem jednym z tych którzy za handhelda dadzą 800zł lub więcej, tak więc nawet jakbym chciał kupić nowy model to i tak poczekam albo na obniżkę ceny albo kupię używkę.

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: BigBoss » 2012-09-06, 00:29

Ostatnio miałem okazję wypróbować zarówno 3DS jak i 3DS XL. Strasznie się cieszę, że odpuściłem sobie zakup 3DS bo bym strasznie się zawiódł. Bardzo źle widzę obraz 3D na tak małym ekranie, praktycznie jest to niegrywalne i musiałbym sobie ten bajer odpuścić. Ale! Co innego wersja XL! Tu wszystko cud, miód i orzeszki. Nic tylko czekać na obniżkę cen, zasilacz i jeszcze więcej hitów.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: ramzes64 » 2012-09-06, 07:03

do mnie dziś ma przyjść XL z Allegro, dlatego martwie sie o stan, ale powinno być OK i wtdy zobacze.

3DS jest grywalny, ale 3DS XL jest ponoć po prostu lepszy.... wygodniejszy, efekt lepszy itd.

przesiadka z DS na DS lite była udana (ładniejsze i lepsze wykonanie, lepsze podświetlenie). w przypadki 3DS > 3DS XL licze na to samo.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: ramzes64 » 2012-09-06, 22:21

mam go i sie zastanawiam ...moze jestem inny, ale chyba zostane przy starszym modelu.

wydaje mi się, że 3DS XL ma biel bardziej pożółkłą niż klasyczny 3DS.

na 3DS jasnosc mam na 3 i wlaczony Power-Saving Mode

na 3DS XL na 4 i jest taki dziwny kolorek. a jak już na 5 to za jasno jest. Ostrzejsze kolorki chyba są na zwyklym 3DS - takie żywsze, bo biel jest bielsza, a nie "pożółkła".

ekran też mi sie chyba za duży wydaje ;D - tak smao moja panna - znielubiła go odrazu. Ja tam testowałem na grach i demkach.

ogólnie MENU konsoli jest fajne, wszystko gra, ale zabardzo przyzwyczaiłem się do maleńkiego.

3DS XL jest wygodny, fajnie trzyma się go w rękach, kolor i obudowa - wykonanie OK.

3D nie widze i tak, więc efekt mnie nie kręci. Metroid Prime Hunters z DSa dziwnie wygląda, MvsDK już jest fajny.

Ciekawie prezentuje sie Ghost Recon, NSMB2 wygląda rewelacyjnie na dużym ekranie. Zelda ok, MK7 jakoś nie specjalnie. Obcykane mam już wszystko na 3DS klasycznym. Sterowanie, 140h na małym ekranie robi swoje - teraz tak jakoś dziwnie.

Resident DEMO nawet można grać bez Circle Pad Pro... ale sprawdziłem później na 3DS bez CPP i też da rade, troche krzyzak ucieka na malym 3DS, ale da rade.

No sam nie wiem... wszyscy tak zachwalali, mi sie tez podoba z zewnatrz, ale już przyzwyczajenie "brudniejsza biel", chyba za duży jednak ekran (albo przyzwyczajenie) - to mnie jakoś zniechęca. Musze pograć.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-09-07, 22:30

Ekrany w konsolach Niny są montowane dość losowo (zresztą w jakim tanim - w sensie jakości - produkcie tak nie jest..) Tak samo było z Micrusami, z DSami Lite, z DSi itd. Może zły model Ci się przytrafił.

Albo złe przyzwyczajenia do białego wpadającego w niebieskość :P

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: 3DS XL

Post autor: Kurt » 2012-09-08, 06:39

Jak ma się sprawa z efektem 3D? Czytałem, że na "klasycznym" 3Dsie dłuższe granie przy włączonym 3D powoduje bóle głowy. Czy granie na "nowym" 3Dsie również wywołuje owe skutki uboczne?

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-09-08, 15:47

W instrukcji Nintendo piszą, że stylus może powodować oparzenia skóry ;) Tak samo jak kiedyś mówiono o szybko zmieniających się kadrach filmowych co miały powodować epilepsję - od tamtego czasu minęło sporo czasu (natężenie zmian kadrów wzrosło kilkukrotnie), a o sprawie wszyscy zapomnieli. Z efektem 3D jest tak iż niektórym on nie pasuje, kręci im się w głowie itp. Ale nie wszystkim. Ja np. nie widzę żadnej różnicy między ekranem 3D a zwykłym LCD, korzystam z 3DSa z efektem na full bez jakichkolwiek problemów przez wiele godzin. Generalnie więc - musisz to sprawdzić na własnej skórze. Dodam jeszcze, że w stosunku do 3DSowego efekt 3D w kinie z okularami mnie męczy.

Nie sądzę by wielkość ekranu miała tu znaczenie jakiekolwiek. Ot większy ekran - to więcej widać, więcej widać to fajniej bo bardziej czuć efekt 3D, ale i piksele również. Co kto woli.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: 3DS XL

Post autor: Kurt » 2012-09-08, 16:08

Tzn widoczne są piksele na większym 3Dsie? :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: ramzes64 » 2012-09-08, 16:57

coraz bardziej przekonuje sie do 3DS XL ... pograłem w SM3DL i pozniej jak odpalilem na małym to było wszystko ZA MAŁE!!! :)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-09-08, 19:01

Kurt pisze:Tzn widoczne są piksele na większym 3Dsie? :P
Im większy ekran przy tej samej rozdzielczości tym plamka piksela większa, czyli załamane krawędzie i kwadraty bardziej widoczne.

ODPOWIEDZ