3DS XL

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-12-08, 19:14

Są pozycje które można ograć w Japanie, typu dungeon crawlery, może Fire Emblem (choc bez fabuły wiele straci) ale granie w Phoenix Wright czy Zero Escape: Virtue's Last Reward po JPN? Dla mnie dobry dowcip, równie dobrze można kupować książki w JPN by je "przeczytać" :D

RPG to taki specyficzny gatunek że występują pozycje nie skupione na fabule, a na przykład na dungeon crawlingu / expieniu, czy też starocie i archaiczne pozycje w których nie było zupełnie fabuły. Jednak generalnie mało który fan gatunku wyobraża sobie RPGi bez fabuły -> czyli kupowane w niezrozumiałym języku.
Co do czekania na przesylke z USA to raptem 3-5 dni, prawie tyle ile zakup od leniwego kolesia na allegro ktory zwleka z wysylka. A niekiedy jest tak ze wracam z roboty i dostaje bakcyla na gre X,mimo ze jest w USA taniej o np 80zl i tak wstapie do empika,dam 200zl i jade na chate grac,rzadki przypadek ale tez chce miec taka mozliwosc.


O to właśnie to, dlatego tak niemiłosiernie irytuje mnie brak Nintendo w sklepach. Zupełny brak na prowincji.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: Antari » 2012-12-09, 01:38

Wiadomo hehe ja nie twierdzę, że nic się nie traci :) Traci się dość sporo. Myślałem, że to oczywiste i nie wymaga podkreślenia. Z fabuły raczej nici i ogólnie ciężko się z początku przystosować. Poznawanie prostych czynności typu zapisywanie stanu gry zabiera o wiele więcej czasu. Gramy po prostu po omacku.

Niemniej jednak uważam, że warto poznać te pozycje nawet w ograniczonym stopniu, aniżeli je po prostu olać, wyprzeć z percepcji. Udać, że nie istnieją. Bo istnieją i zasługują na naszą uwagę :P

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3DS XL

Post autor: Velsu » 2012-12-09, 11:22

Mozna je zawsze obejrzec na youtube :P

No ale to wciaz nie rozwiazuje mojego problemu...mianowicie czy grajac na XL rzeczywiscie jest wygodniej i ladniej? Przypuszczam ze gry z NDS wygladaja pikselowato,ale jak to jest z grami 3DS jesli np mam WYLACZONE 3D?
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-12-09, 13:31

Tak zapytam jakość DSowych gier na 3DSie klasycznym Ci nie przeszkadza? Grasz w 1:1 tak czy rozciągnięta opcja?

Ant zgoda >> ale granie w grę w której 80-90% siły stanowią dialogi, jest jak obejrzenie okładki książki w języku japońskim. Fakt faktem aż tak wiele gier nie ma z takim nastawieniem wyłącznie na fabułę.

Jest też opcja YT -> co prawda jest się jeszcze dalej od oryginału, ale skoro liżemy jedynie grę to można ją również na ekranie komputera polizać :)

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: Antari » 2012-12-10, 02:20

Keitaro pisze:Jest też opcja YT -> co prawda jest się jeszcze dalej od oryginału, ale skoro liżemy jedynie grę to można ją również na ekranie komputera polizać :)
Jasne, idąc tym tokiem myślenia można wszystkie pozycje tak "ogrywać". Z ekonomicznego punktu widzenia logiczniej obejrzeć walkthrough na YT niż ładować kasę w konsolę no i "jeszcze" grę. Dodatkowo przechodzi grę ktoś, kto się na tym zna, więc nie marnujemy ani chwili i możemy w zaoszczędzonym czasie zrobić coś pożytecznego. Wiedzę też mamy o wiele większą aniżeli osoba, która "gra" w staroszkolnym tego słowa znaczeniu, bo przecież let's playowcy często wyciskają z gier ostatnie soki.

Nie rozumiem za to przykładu z japońską książką w której 90% odbioru (zakładając, że mamy na myśli książkę z obrazkami i kolorową okładką) uzależnione jest od znajomości języka.

Muzyka i dialogi (zakładając, że wolisz japoński VA od angielskiego) i obraz w grze są identyczne w stosunku do amerykańskiej czy europejskiej wersji. W takim Bravely Default: Flying Fairy możesz rozkoszować się nietuzinkowymi obrazami (sceneriami) i dźwiękami (podobno bezbłędny OST). Zrozumienie historii, która w większości gier nie jest specjalnie odkrywcza i ambitna, dla kogoś kto na wylot zna schematy jakie przewijają się w tego typu produkcjach nie powinno chyba stanowić problemu. No i na zakończenie najważniejsze - możesz złapać konsolę i grać. Przetłumaczenie podstawowego interface'u w grze to z pomocą wujka google naprawdę kwestia paru minut. Czy ja muszę to tłumaczyć?

Dodatkowo japońskie wydania często są bogatsze od tych z reszty świata. Okładka takiego Bravely Default: Flying Fairy jest chyba najlepszą jaką widziałem na 3DS. W EU i USA często mamy też do czynienia z czarno-białymi manualami a w JPN z kolorowymi z pięknymi grafikami. Ale szczerze nie wiem jak to teraz wygląda, bo Nintendo zredukowało grubość instrukcji do niezbędnego minimum.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-12-10, 17:47

Okładki, grafiki, obrazki, społeczeństwo patrzące nie czytające. Dla mnie RPG jak i dla wielu fanów to przede wszystkim fabuła. Gdyby nie ona nie grałbym w takie gry, wolałbym Mario. I w Mariana można grać po Japońsku.

Nie czujesz tematu RPG man :P

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3DS XL

Post autor: Velsu » 2012-12-10, 18:19

+1. Dobrze ze Keitaro jest na tym forum, jeden z niewielu ktory mnie rozumie i moja pasje do RPG'ow :D

Szkoda ze nie mozemy sie napic razem piwka

A ja sie zdecydowalem na zakup 3ds XL. Mam problem z doborem regionu ale wstepnie probuje USA, mam poprostu wieksza dostepnosc tytulu i przewaznie lepsze wydania (OST + Artbooki od Atlusa).

Mam zamiar calkowicie skupic sie na skolekcjonowaniu US gier z NDS i 3DS i niestety pozegnac sie z czescia mojej licznej kolekcji na inne platformy, strzele pozegnalne foty i opublikuje wszystko to co udalo mi sie zebrac przez ten rok.
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-12-10, 18:49

Hehe no ba, może kiedys na jakis spocie uda się wypić piwko :)

Gier DS EU na razie nie będziesz sprzedawał? Ja generalnie lubię zarówno rynek EU jak i USA jeśli o DSa chodzi. Ze względu na ceny i tu i tu można coś taniej dostać z wydań popremierowych oczywiście. Wszelkie nowe gry są taniej w USA.

Więc jak kogoś stać to warto atakować wydania USA. Nie zapomnij podzielić się fotami kolekcji :)

Daj znać jak już zdobędziesz takiego XLa i porównasz z klasykiem.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3DS XL

Post autor: Velsu » 2012-12-10, 18:58

Narazie jeszcze nie, ale powoli bede sie przymierzal ze jak kupie amerykanski odpowiednik to pewnie sprzedam wersje EU. Dam znac Tobie pierwszemu jak chcesz :)

Oczywiscie zdam raport i swoje przemyslenia jak tylko poloze lapska na XL.
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: Antari » 2012-12-10, 19:03

Keitaro pisze:Wszelkie nowe gry są taniej w USA.

Więc jak kogoś stać to warto atakować wydania USA.
No chyba fakt, tej logiki rozumowania nie dane mi będzie pojąć. Gry w USA są zarówno tańsze jak i droższe :) Jednocześnie musi Cię na nie "stać", jak i możesz sporo zaoszczędzić. Chyba fakt region idealny, choć mnie bardziej przypomina króliczą norę z "Alicji w Krainie Czarów".

Polecam zatem ogrywać proste tekstówki na PC oraz Visual Novels, zamiast rozbudowane jRPGi na DS i 3DS. Albo poczytać sobie streszczenie historii na Wiki z danej pozycji :) Nie lepiej? Przecież liczy się przede wszystkim historia. Reszta elementów przeszkadza starej gwardii przystosowanej do ścian z tekstu.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-12-10, 19:22

Nie zrozumiałeś. Nowe gry, w sensie preorderingów itp. jak pisał Velsu parę stron wcześniej są tańsze w USA. Gry wychodzą w cenie 29-39 dolarów max. Więc jeżeli kogoś stać na kupowanie tych nówek w premierę to warto atakować rynek USA. Te same produkty wydane w EU na premierze będą raczej droższe. A jak kogoś nie stać, to się kombinuje kupując obydwa regiony. USA i EU są to różne rynki, zarówno w USA pewne gry nie schodzą, jak i w EU. Często nie są to te same pozycje, można więc w EU kupić dla przykładu Luminous Arc na DS którego nikt nie chciał po 60zł nówkę, kiedy w USA podobna gra kosztowała 120zł. Dla odmiany Chrono Trigger w USA nie schodził jak w EU i wiele lat od premiery gra stała (do dziś pewnie stoi) po 19$ w USA, czy taka kultowa pozycja jak TWEWY.

Sory że nie chce mi się dużo pisać, musisz czytać między versami <:

No chyba lepiej poczytać o grach na Wiki niż sprowadzać z Japanu, coś zrozumiem przynajmniej. Natomiast jRPGów czy VN nie ma na PC w zrozumiałym języku, jedna pozycja na dekadę chyba.

Velsu >> jasne daj znać :D

Ja proponuje przerwać temat bo z 3DSa XL zeszliśmy na regiony, moderatorom R-A nie spodoba się raczej taki offtopic.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: Antari » 2012-12-10, 20:31

29-39 dolarów, a ile wychodzi przesyłka? Ile maksymalnie jesteście w stanie zaoszczędzić na takiej transakcji? 50 zł? ;> Skoro padają konkretne sumy to słucham :P Wszystko zależy od konkretnej pozycji i nie sposób tutaj generalizować imho. Velsu pisał wyżej, że za nowości w UK płaci 35 GBP. Ja kupowałem na premierze Pandora's Tower za trochę ponad 25 GBP na amazonie z darmową przesyłką kurierem do domu.

Poza tym sami zaczęliście OT prezentując niebezpieczne opinie typu "W USA jest taniej i szybciej", a teraz wytykacie mi, że łapię za słówka. Jest tanio i jest szybko, ale - i tutaj uwaga - nie zawsze. Problem w tym, że podobnego, bardzo ogólnego stwierdzenia można użyć także w stosunku pewnych tytułów z EU i tym oto sposobem dochodzimy do konkluzji, że oba regiony są właściwie bardzo podobne, co zauważyłem już w drugim moim poście w tym temacie.

Velsu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 591
Rejestracja: 2011-08-14, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3DS XL

Post autor: Velsu » 2012-12-10, 20:54

Nie wiem dlaczego taka generalizacja i uzywanie liczby mnogiej. Ja nic nikomu nie wytykam, myslalem ze wyrazilem sie jasno kilka postow wczesniej ze kazdy ma swoja opinie i przekonania. Ja jestem ogolnie fanem kolekcjonerek,wydan z OST i art bookami czym szczyci sie Atlus, wydajac takie tytuly wlasnie w USA. W EU rzadko kiedy mozna taka edycje uraczyc dlatego wole.

Oszczednosc nie jest duza,ale troche jest,a skoro wole edycja USA i czesto maja jakies fajne bonusy to dla mnie jest to oplacalny biznes (+ duzo gier ktore mnie interesuja moze sie nie pojawic w EU).
Uwazam ze fajny patent 29$ za nowa gre na premiere + bonusy + wysylka okolo 5$ wiec czasami wydajemy lekko ponad 100zl (oczywiscie nie zawsze). Czesto tez wydania USA sa wczesniej niz EU (np sequel 999).

W tej generacji gry EU na 3DS wygladaja duzo lepiej niz na DS a i roznica wydan jest mniejsza (tytuly pojawiaja sie na obydwu regionach ale wciaz niestety sa wyjatki), dlatego waham sie nadal czy napewno inwestowac w USA jesli chodzi o 3DS, czekam na jakies info np od Ghostlight (dystrybutor w EU gier Atlusa) czy np uracze Etrian Odyssey IV i inne tytuly, a jesli to z jakims bonusem, jesli tak, to moze zdecyduje sie na EU, jesli nie to dla mnie USA wyglada bezkonkurencyjnie.

Uff, skonczmy juz ten offtop bo dobiora nam sie do tylkow, a zeby dalej trzymac sie tematu...widzieliscie ta edycje limitowana 3ds XL z pikachu? Kusi mnie oj kusi :D
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS XL

Post autor: Keitaro » 2012-12-10, 21:05

50zł to mało?

Pisałem że chodzi o pozycje świeże. Każdy fan wie też że $ = £ jeżeli chodzi o cyfry, a kursy walut sam wiesz jakie są. Nie każ mi ojca uczyć dzieci robić Antari :)

Poza tym nie wiem skąd ten brak optymizmu i wiary w działania innych, skoro sam nie kupujesz pozycji NTSC to mniemam że ich nie przeglądasz :P

DSowe edycje z kompaktami to mój bezapelacyjny faworyt nr1 jeżeli o wydania chodzi. I ta tradycja jest kontynuowana na 3DS co mnie również cieszy. Aczkolwiek dziwi mnie fakt że jest tak tylko na Nintendo konsole. Kolega kupił sobie Personę 4 od Atlusa USA i gra przyszła w malutkim boxie jak to gry na Vitę, a w środku była.. gra. Nic więcej, nawet ulotki jakiejś. Taki absolutny golas, na 3DS boxik, plyta z OST, instrukcje, box i gra, a na Vite box i gra. Trochę to nie fair, ATLUS zawiódł mnie w tym momencie.

Notabene P4 kosztowało 39$ w USA na premierę, w EU premiera dopiero w Lutym. Ciekawe czy cena będzie korzystniejsza w preorderze, albo wydanie lepsze.

3DS XL ja tam bym chciał białego, białe konsole Nin to jest coś.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: 3DS XL

Post autor: Antari » 2012-12-10, 21:35

Keitaro pisze: Poza tym nie wiem skąd ten brak optymizmu i wiary w działania innych, skoro sam nie kupujesz pozycji NTSC to mniemam że ich nie przeglądasz :P
Paradoksalnie kupuję i mam :P Począwszy od GB przez prawie trzy generacje handheldów. Nawet tydzień temu kupiłem 2 pozycje z USA, jedną na GB, drugą na GBA. Podobnie mam konsolę DS Lite z USA. Wbrew pozorom nie jest to moje widzi-mi-się nie poparte autopsją, czerpane z domniemania. Tolerowałem te wydania gier/konsoli przez tyle lat, że wraz z wejściem na rynek DS powiedziałem BASTA! Bo to co się tam wyprawiało wołało już o pomstę do nieba :P
Keitaro pisze:3DS XL ja tam bym chciał białego, białe konsole Nin to jest coś.
Ja wam powiadam, że białe/przezroczyste pudełka na gry to jest coś :P Ciekawe, który region w generacji DS je posiadał? No chyba, że waszym zdaniem czarny kolor lepiej pasuje do wizerunku Nintendo.

ODPOWIEDZ