Zakup 3DS'a

Wkraczając w nowy wymiar.
mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Zakup 3DS'a

Post autor: mikoREAL » 2013-05-02, 09:40

Witam. Zastanawiam się od jakiegoś czasu na zakup 3DS'a no i nie jestem do końca przekonany, bo być może mi się ta konsola szybko znudzi z powodu mało ciekawych gier i innych rzeczy (miałem tak z PSP, służyło mi tylko ono do grania w klasyki z PSX'a). Także więc mam parę pytań:
1. Lepiej jest kupić zwykłego 3DS'a czy wersję XL ? Czym one się różnią ?
2. Jak to jest z kompatybilnością wstecz ? Czy zagram na nim w gry ze starego DS'a ? (a być może nawet z GB?)
3. Jakie są tytuły warte uwagi ? (chodzi mi głównie o te co nie są od Nintendo, bo w te raczej wszystkie był zagrał)
4. Lepiej jest kupić to czy Vitę ? (Na Vitę też jest kilka gier, w które bym chętnie zagrał i przede wszystkim wydaje mi się ona... lepsza, jednak 3DS ma wg. mnie ciekawsze tytuły)
Jak mi się coś jeszcze przypomni to z pewnością o tym napisze. Póki co czekam na odpowiedzi.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: Kurt » 2013-05-02, 10:07

Myślę, że zwykły 3DS wystarczy, chyba że preferujesz wielkie ekrany :P

Gry z DSa możesz grać, ale te z gb już nie.
Mimo wszystko 3DS lepszy od Vity

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: Maraz » 2013-05-02, 11:05

Od kilku tygodni sam jestem właścicielem 3DS'a XL i jedyne porównanie jakie mam ze zwykłym 3DSem to tyle co pograłem w Saturnie przez 10 minut :P
1. XLka ma 90% większe oba ekrany, baterie jest bardziej żywotna o 86%, a i moim zdaniem jej design jest ładniejszy od zwykłej 3DSki - wydaje mi się już bardziej dopracowany i milszy dla oka (zaokrąglone brzegi konsoli, troszkę inny wygląd przycisków na dole touchscreena). Już raczej nie wymieniłbym swojego XLa na żaden inny model (z tego co pamiętam to ramzes64 mnie tu poprze ) :)
2. Tak jak napisał Kurt - wszystkie gry z DS odpalą, GB/GBA tylko w zwykłym DSie.
3. Zależy co lubisz... Ja dzięki demkom z eShopu wpisałem sobie na listę must-have'ów takie tytuły jak : Virtue's Last Reward, Final Fantasy : Theatrhythm, Heroes Of Ruin, Resident Evil Revelations (chociaż są już porty na PS3/X360/WiiU). Mam też już w łapach Tekkena Prime Edition i jestem bardzo zadowolony :) Jakieś ploty krążą na temat nowej Contry co też może przekonywać :]
4. Szczerze to nie miałem kontaktu z Vitą i nie chcę specjalnie odradzać, ale handheldy od Sony mnie nie przekonują. Też miałem PSP i tak jak Ty, korzystałem głównie grając w tytuły PSXowe. Raczej oceniam tamten zakup bardziej jako strzał w kolano, bo tytułów, które przykuły moją uwagę było może ze 3-4. Na 3DS wiadomo - tytuły typowo od Ninny, ale też jest te, które wymieniłem, plus inne (Kid Icarus też wydaje mi się ciekawym tytułem). No i ten efekt 3D naprawdę prezentuje się cudnie i jak się już wzrok przyzwyczai to radocha jest ogromna :D

To jest mój pierwszy handheld od czasu PSP, a jeszcze przed nim miałem dopiero GBA. Od 3DSa nie mogę się oderwać, dawno już nie dokonałem tak dobrego zakupu, jest czym się bawić, stuprocentowo szczerze mogę polecić tą konsolkę. :]

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: mikoREAL » 2013-05-02, 12:04

5. A miał ktoś programator do 3DS'a ? Czy w ogóle taki istnieje ? (wiem, że jest to związane z piractwem, ale raczej tych mniej ważnych tytułów nie mam zamiaru kupić, być może nawet pominę jego zakup).
6. Co ciekawego ma w sobie 3DS oprócz genialnych gier ? (chodzi mi tutaj bardziej o menu konsoli, jak to jest gdy podłączysz konsole do internetu itp.).
7. Czy są też na niego jakieś Homebrew ? (w stylu emulatorów tak jak to było w przypadku PSP, a na jakimś wyjeździe fajnie by było zagrać w jakiś dobry klasyk)
8. Jak dokładnie działa to 3D ? (Zadaje sobie te pytanie od początku jak zapowiedzieli 3DS'a, jakoś mi ciężko jest to wyobrazić)
9. Czy w sklepie są do kupienia klasyki tak jak to było w przypadku PSP ? (np. gry ze SNES'a czy NES'a, tak jak to jest w przypadku Wii, którego też nie mam)

Co do gier to z tytułów, które nie są od N to mnie najbardziej interesuje m.in. MGS3, RE:Revelations.

EDIT: Dobra, otrzymałem wszystkie odpowiedzi od Maraza za co mu bardzo dziękuje. Piracić się po prostu nie opłaca i nie ma nawet po co, także więc cofam tamto. W najbliższym czasie sobie zakupię 3DS'a.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: Affciu » 2013-05-02, 12:31

5. Nie nie ma- konsola nie została jeszcze spiracona.
6. Po podłączeniu do internetu możesz dodawać ludzi do friends i gdy friend pozwoli, to możesz dołączyć do niego, jeśli masz taką samą grę (innych funkcji nie pamiętam)
7. Jak w przypadku pytania 5 ;)
8. Wiesz, jak działają te nowe okulary 3D w kinie? To działa na podobnej zasadzie (też polaryzacja), aby je widzieć musisz patrzeć się w linii prostej.
9. Tak, możesz kupować gry z NES, GB, GBC, SGG(Sega Game Gear)

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: nvd96 » 2013-05-02, 13:04

Z gierek mogę szczerze polecić Tales of the Abyss - nikt tego tytułu jeszcze tu nie wymienił ;)
Tak jak Affciu powiedział - można retrogierki kupić w eshopie na tzw. "virutal console" - są też remake'i gier (The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D czy StarFox 64 3D).

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: Kurt » 2013-05-02, 13:50

Konsola ma krokomierz, fajną wbudowaną gierkę - strzelanie do swojej twarzy hehe. Aparat zdjęć w 3D

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: Baieros » 2013-05-02, 13:51

Pilot Wings Resort, Super Mario 3D Land i Mario Kart 7 ja na razie ograłem te 3 gry i uważam, że już tylko dla nich warto mieć konsole. Jestem w trakcie Remaku Zeldy i również gra się fajnie. Resident Revelations obejrzałem na razie troszkę i jak dla mnie za mały ekranik do takiej gry.

Mario land 3d przypomniał mi czasu super mario bros, kiedy nie mogłem odejść od ekranu i wstrzymywałem mocz przez dłuższy czas ;) Przejście w 3D przy Nintendo64 dla mnie zabiło mocno marjana, który teraz to odżył i grę przechodziłem prawie na jednym oddechu, w każdej wolnej chwili.

Oczywiście Nina zapakowana karty do pokazania możliwości 3D konsolki jak i jedną wbudowaną grę z użyciem kamery 3D. Możesz postrzelać w latające głowy bliskich, których wcześniej sfotografowałeś. Pokazywałem ta gierkę z 5/6 osobom w różnym wieku i nie było takiej, która nie pękała by ze śmiechu.
Internetu praktycznie na konsoli nie używam, mam telefon jeśli potrzebuje mobilne bądź komputer.
Menu jest proste i przystępne.
Fajną opcją jest też robienie zdjęć 3D chociaż jakość nie powala, a oświetlenie wiadomo musi być dobre.

Co do Vity to pograłem trochę jak miałem okazję i mnie osobiście nie rusza, Sony jak zwykle poleciało w grafikę i dla mnie są może 2 gry warte zobaczenia. Plus różnica w cenie nadal spora. Teraz zwykłego 3DS kupisz za 400zł nówkę, a Vita wciąż koło 600zł się trzyma.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: ramzes64 » 2013-05-02, 15:22

ktoś mnie tam wywołał do tablicy z tym 3DS XL ... Mam 3DS od dawna, 3DS XL miałem jakoś tydzień/dwa i nie przekonał mnie. Biel była bardziej pożółkła na ekranie (w internecie można poczytać o tym, nie we wszytskich konsolach pewnie jest). Może jak niebedziesz miał porównania, to nawet geo nie zauważysz - ja sobie chyba szukałem argumentów na NIE. Ogólnie bardziej przywiązałem sie do klasycznego 3DSa i jestem z niego zadowolony. Matowa obudowa w wersji XL jest fajna, ale nie sprawiło to u mnie chęci porzucenia mojej pierwszje konsolki. Bateria w wersji XL też jest na plus - troche lepsza... no ale co innego przesiadka, a co innego zakup odrazu wersji XL. Większość ludzi która zakupiła XL i przesiadła sie jest zadowolona. Ja jestem wyjątkiem i zostałem przy mojej malusieńkiej-świetnej konsoli.

Vita - bleee ... będziesz żałował na 99,98% (daje ci 0,02% satysfakcji z tej konsoli).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: mikoREAL » 2013-05-02, 15:33

Jeszcze może jedno zapytam...

Do czego byście to porównali wymiarami ? (zwykłego 3DS'a i wersję XL)

Naprawdę, bardzo mnie przekonaliście bym sobie ją zakupił. :D
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: nvd96 » 2013-05-02, 16:25

Hmm...
Mniej więcej jak DSi do DSiXL :P

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: mikoREAL » 2013-05-02, 16:59

No wiesz, jedyne konsole przenośne jakie miałem od Nintendo to GB i GBC.

Bardziej mi chodzi ogólnie, do wszystkich przedmiotów.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: nvd96 » 2013-05-02, 18:49

:D
3DS wymiarami jest podobny bardzo (jakieś 99%) do GBA (AGB-001), tzn. do pokrowca od 3DSa wsadzam GBA bez problemów. XLki nie przyrównam za bardzo, bo nie miałem ;)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: Keitaro » 2013-05-02, 18:52

Ja zdecydowanie polecam 3DSa. Jak będziesz mieć szczęście to Twoich oczu nie będzie męczył efekt 3D. Wtedy gry staną się naprawdę atrakcyjnie wizualne, a urządzenie da posmak kosmicznego wynalazku. To prawda że Vita będzie dużo mocniejsza i lepiej wykonana, ale dla mnie jest po prostu nudna bo to tylko moc i duży ekran.

Z gier z gatunków RPGowych masz klasyczną Zeldę Okarynę, Tales of Abyss (genialny jRPG na 50h gmpl, z VA i świetną grafiką do efektu 3D), no a ostatnio ukazał się Fire Emblem: Awakening (taktyk z ogromnym rozmachem budżetowym i trybami dla każdego) Natomiast latem kolejny RPG od Squere - Bravely Default. Te 4 gry (mimo że 2 z nich są portami) robią system :P A przecież istnieją jeszcze Mariany i inne dobre gierki, 3DS ma już dużą bibliotekę.

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Zakup 3DS'a

Post autor: mikoREAL » 2013-05-02, 19:26

jRPG'i mnie nie kręcą, ale i tak jest całkiem pokaźna lista.

A teraz najważniejsze pytanie... jak jest z Pokemonami ? Wychodzą jakieś, może już wyszły ?
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

ODPOWIEDZ