Folia na nowych grach, a pasek z logo Nintendo

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Folia na nowych grach, a pasek z logo Nintendo

Post autor: Maraz » 2013-05-02, 23:15

Zwracam się z pytaniem do bardziej obeznanych w temacie - jak to jest z tymi foliami na pudełkach? Czy KAŻDA gra fabrycznie nowa ma folie z paseczkiem z logo Nintendo, czy nie jest to wyznacznik nowości? Pytam, gdyż myślę się nad zakupem gry Virtue's Last Reward, widocznej o tu : http://allegro.pl/virtue-s-last-reward- ... 65844.html i, jak widać, tutaj pasek na folii nie ma logo Nintendo, tylko symbol recyklingu. Zacząłem się zastanawiać, czy jest to ponownie pakowany egzemplarz, czy jednak jest szansa na to że jest to w pełni "legit" nowa gierka. Szukałem trochę na zagranicznych forach i ktoś twierdził, że folia nałożona na pudełko może zależeć od retailera, ale nikt nie wie do końca na 100%. No, więc jak to jest?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Folia na nowych grach, a pasek z logo Nintendo

Post autor: ramzes64 » 2013-05-03, 09:47

gry od Nintendo, mają logo NINTENDO na tym pasku

gry innych wydawców, albo takie które nie są dystrybułowane przez Nintendo mają ten znaczek właśnie - nazwijmy go "recyklingu" - chociaz prawdopodobnie chodzi tu o folie, ze jest do recyklingu, a nie do smieci aby latami sie rozkladala. Wrzuc ją do plastików ;D
http://ramzes64.nsurf.eu/mgs/06.jpg
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Folia na nowych grach, a pasek z logo Nintendo

Post autor: Maraz » 2013-05-03, 10:33

Dzięki za odpowiedź :) Czyli jednak chodzi o dystrybutora. Odrzucałem opcję, że tylko gry od Nintendo mają logo na pasku, bo mój Tekken Prime Edition z polskiej dystrybucji te logo miał, a przecież jest od spółki Namco/Bandai.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Folia na nowych grach, a pasek z logo Nintendo

Post autor: Bodzio » 2013-05-03, 12:54

Podepnę się pod ten temat, a jak sprawa się ma z grami do PSXa? Jakiś czas temu kupowałem na ebayu niby nowego Chrono Cross'a, ale ta folia nie ma żadnego paska, a do tego jest jakoś tak niezbyt profesjonalnie zgrzewana na brzegach. CC jest w NTSC-U.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Folia na nowych grach, a pasek z logo Nintendo

Post autor: ramzes64 » 2013-05-03, 19:49

jesli chodzi jeszcze o gry na 3DSa

na pasku mialem jakas gre nie od Nintendo z logiem Nintendo - wiec nie wiem od czego to zalezy. Gdyby jakis sklep/sprzedawca probowal sam zgrzewac folie to chyba nie bawilby sie w ten pasek, a po prostu jakos by to zgrzal. Takrze chyba PASEK jest zawsze (nie koniecznie z logiem) jesli chodzi o oryginaly. Tak bym obstawial.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ