3DS Newbie

Wkraczając w nowy wymiar.
Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: 3DS Newbie

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-17, 17:54

Forte, może chodzi Ci o kody PIN z gier?
One dają Ci jakieś punkty do nintendo clubu, gdzie możesz je wymienić na gry czy gadżety.
Tylko trzeba zwracać uwagę na datę ich "przydatności".
Żeby nie kupić gry z niezużytym kodem, a potem zobaczyć że kod już jest nie ważny

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: fixxxer1 » 2015-06-17, 18:24

Do nowych gier kod nie jest już dodawany bo Nintendo Club kończy działalność. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś punkty to może je wymienić na cyfrowe wersje gier lub nagrody.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-17, 21:19

Kiriki-kun pisze:Forte, może chodzi Ci o kody PIN z gier?
One dają Ci jakieś punkty do nintendo clubu, gdzie możesz je wymienić na gry czy gadżety.
Tylko trzeba zwracać uwagę na datę ich "przydatności".
Żeby nie kupić gry z niezużytym kodem, a potem zobaczyć że kod już jest nie ważny
Możliwe - po prostu widziałem 3DS'a na aukcji, i w opisie było, że dołączają kod pin. Już myślałem, że konsola ma jakiś swój specjalny ;)
Sega!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: 3DS Newbie

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-18, 14:07

Nie tylko trzeba uważać na datę ważności kodów PIN, ale i region. Według ulotki dodanej do zakupionego przeze mnie Mega-Tena Polska tradycyjnie nie znajduje się na liście. :/ Zastanawiam się w takim razie, czy jest w ogóle sens zakładać konto na nasz kraj. Inna sprawa, że spośród stacjonarnych current genów WiiU mnie najbardziej kręci, więc nie chciałbym mieć ewentualnych problemów w przyszłości przy próbie synchronizacji kont. Warto bawić się w nie-polskie konto? Punkty pozyskane z kodu PIN oferują coś ciekawego, czy to tylko kwestia darmowych themów, etc.?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: Storms » 2015-06-19, 08:13

O czym wy w ogóle mówicie? :) Nie da się już wstąpić do klubu N ani wprowadzić kodów, więc patrzenie na PINy to o kant tyłka można rozbić. Jedynie osoby które "jeszcze" mają konto z jakimś dobytkiem mogą coś działać, tu macie oficjalne info.
Timeline:
3/31/15 - Last day to sign up for a Club Nintendo membership, register products (including purchases through Nintendo eShop), complete surveys, register for a warranty extension, earn Coins, and qualify for Elite Status.
4/30/15 - Last day to select a 2015 Elite Status Gift.
6/30/15 - Last day to redeem Coins for rewards or downloadable games.
7/31/15 - Last day to redeem Club Nintendo download codes in the Nintendo eShop.
Mniamniacz pisze:Warto bawić się w nie-polskie konto?
Nie widzę żadnej znaczącej różnicy jeżeli chodzi o Nintendo ID. Musiał bym sprawdzić jak teraz mają się ceny eshopu z kontem w UK do cen konta w PL. Pierwotnie jak patrzyłem (w 2013) to i tak lepiej wychodziło mieć konto polskie (jak w Polsce się mieszka). Na start Wii U, konto w UK miało dodatkowe demo "Sonic Racing", czego w PL próżno było szukać. Nie powiedział bym że to "ficzer" warty świeczki. Poza tym będzie nowy program lojalnościowy Nintendo (następca wspomnianego Club N) i kto wie czy ustawienie konta na inny kraj sprawy np. odbioru fantów nie skomplikuje.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-19, 10:35

Storms pisze: Nie widzę żadnej znaczącej różnicy jeżeli chodzi o Nintendo ID. Musiał bym sprawdzić jak teraz mają się ceny eshopu z kontem w UK do cen konta w PL. Pierwotnie jak patrzyłem (w 2013) to i tak lepiej wychodziło mieć konto polskie (jak w Polsce się mieszka). Na start Wii U, konto w UK miało dodatkowe demo "Sonic Racing", czego w PL próżno było szukać. Nie powiedział bym że to "ficzer" warty świeczki. Poza tym będzie nowy program lojalnościowy Nintendo (następca wspomnianego Club N) i kto wie czy ustawienie konta na inny kraj sprawy np. odbioru fantów nie skomplikuje.
Czyli jest oficjalny POLSKI eShop? Jak funkcjonuje? Podobnie jak PSstore?
Sega!

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: 3DS Newbie

Post autor: przemorg » 2015-06-19, 11:55

Forte, tez sie nad tym zastanawialem.
Zaczerpnąłem informacje z tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=ipapNSUqupI
Jednakże jest on z maja 2014 :) .
Ja ciągle czekam na swojego 3ds'a. DHL w Niemczech jest taaak strasznie wolny...

Avoth
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2007-06-12, 16:40

Re: 3DS Newbie

Post autor: Avoth » 2015-06-19, 16:15

Z tego co zauważyłem to konto Nintendo ID jest przypisane do 3DS'a. Niema też możliwości zmiany kraju (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). A co do polskiego eShop'u to mamy ceny w złotówkach, płatność kartą lub przez zdrapki prepaid. Ceny gier w promocji od 4zł, na gameboya od 12 do 16zł, gameboy color od 20 do 24zł, nes od 16 do 20 zł i sega od 12zł więc całkiem znośnie. Nie opłacalne są za to cyfrowe wersje gier pudełkowych cena taka sama lub wyższa.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: ramzes64 » 2015-06-19, 19:01

Mam konto w UK (Wii i DS z niego korzystaly). W nowych konsolach Wii U i 3DS nie mam konsol tam wcale przypisanych, bo konto w konsolach mam na PL.

Jak rejestrowalem gry w klubie Nintendo UK, to pozniej gry wybieralem na 3DSa. Na maila dostawalem kod gry, ktory musialem wpisac w WiiU lub 3DS / takze odbywa sie to poza konsolami. Na maila dostawalem kod ktory moglem komus podarowac lub sam wykorzystac. Takze w sumie nic nie stracilem.

Zostawiam nadal konto w Nintendo UK i zobaczymy co w przyszlosci wymysla. Punkty sobie wyzerowalem, wiec teraz czekam i licze ze moze pojda po rozum do glowy i wprowadza juz cos dla reszty europy, wiec i dla nas. Zobaczymy.

Jesli ktos na aukcji pisze ze jest kod - olejcie to - to taki wabik, ale juz nieaktualny
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: 3DS Newbie

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-20, 10:08

W sprawie zamieszania z PINami, to przepraszam. Sądziłem, że wciąż można jeszcze założyć konto, tylko że nie będą dodawane już nowe kupony do pudełek z grami. Ja dopiero raczkuję w tym temacie, proszę o wyrozumiałość. ;)

Na szczęście kupiłem nową grę w folii, także nie dałem się naciągnąć na argument z niewykorzystanym PINem.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: 3DS Newbie

Post autor: Kaspar84 » 2015-06-20, 10:24

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem New 3DSa i mam zasadnicze pytanie a propo gier z allegro: jest duży problem z piratami? Jak je rozpoznać?
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: Storms » 2015-06-20, 10:40

Zastanawiam się czy w ogóle jest problem z piratami na 3ds. Nie trafiłem na jakieś pirackie wersje kartów do 3ds, jedynie różne przelotki emulujące jak np R4.

ramzes64, może mi się wydaje ale to konto i tak ci chyba wygaszą z końcem lipca. Możliwe że będzie trzeba zakładać nowe konto, w nowym programie.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: 3DS Newbie

Post autor: Forte » 2015-06-20, 11:19

Avoth pisze:Z tego co zauważyłem to konto Nintendo ID jest przypisane do 3DS'a. Niema też możliwości zmiany kraju (jeśli się mylę proszę mnie poprawić).
Czyli, że konto jest na stałe powiązane z 3DS'em czy jak? Nie da się na jednym 3DS np. używanym założyć nowego konta?
Sega!

Avoth
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2007-06-12, 16:40

Re: 3DS Newbie

Post autor: Avoth » 2015-06-20, 14:21

Ja takiej opcji nie znalazłem w new3DS...
Podaje link do suportu nintendo na temat nintendo ID:
https://www.nintendo.co.uk/Nintendo-3DS ... 26711.html

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS Newbie

Post autor: ramzes64 » 2015-06-20, 15:03

Storms: mogą mi konto kasować, niech tylko zrobią coś dla Polski i będzie dobrze. Ja już wyczyściłem swoje konto. Czekam na nowe, lepsze rozwiązania od Nintendo
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ