Zakup 3ds-a...

Wkraczając w nowy wymiar.
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-04, 06:55

Niestety Kiriki-kun, okazało się, iż to modny w naszym kraju "wałek" - wszystko niby ok nawet gdy poprosiłem o paczkę za pobraniem, ale gdy poprosiłem o dodatkową opcję "sprawdzenie zawartości" czar prysł i zaczęło się krętactwo na najniższym poziomie - gdy dotarł do domu okazało się, że braciszek mu sprzedał bez jego wiedzy - ojej ;) "Gienek z Widełek" najzwyczajniej szuka frajera, któremu chce wysłać ziemniaka w boxie po New 3ds XL za 450 zł...

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-04, 07:38

szkoda :/ Tyle dobrze, że nie dałeś się naciąć :)

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-04, 07:53

No cóż - to było zbyt piękne by było prawdziwe Kiriki-kun ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-04, 07:57

Nah, naprawdę trafiają się takie oferty. Jedną mam w łapkach, a druga mi uciekła.
Na OLX babka sprzedawała drewnianą gitarę z Logitecha do guitar hero za 100 zł :)

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: przemorg » 2015-09-04, 08:48

Przeglądaj allegro i licytacje kończące się. Czasami takie konsole schodzą po 290zł na aukcji, bo nikt wiecej nie podbija. Allegro da Ci jakąś tam gwarancję, że przedmiot powinien być taki jak w opisie, jednakże sam prowadzę aktualnie 3 spory, które ciągną się już ponad pół roku :) .

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: M-Chan » 2015-09-04, 11:53

przemorg, allegro umywa ręce i zachęca do "samodzielnego rozwiązania sporu" - już to przerabiałem - jakiekolwiek bezpieczeństwo na allegro to fatamorgana!

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: przemorg » 2015-09-04, 23:23


Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-05, 10:04

Widziałem tą aukcje już chyba z kilka razy, więc proponuje wzmożoną ostrożność. I to jakieś pół roku temu.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Forte » 2015-09-05, 15:41

Osobiście odradzałbym kupno zwykłego 3DS'a i wziął wersję XL. Miałem w rękach oba, i na XL gra się znacznie lepiej - większy ekran zdecydowanie robi swoje.

Zwykłe 3DSy mają zwykle porysowane górne ekrany, ze względu na wadę fabryczną (plastik wokół dolnego ekranu się o nie obciera) więc najlepiej szukaj zadbanego zestawu. Istnieją ludzie którzy od razu nakładają hori na swoje konsole ;).

New 3DS to moim zdaniem bezsensowny zakup. Jeżeli bardzo potrzebujesz drugiego slidera, możesz po czasie dokupić C-Stick (60 - 100 zł). Efekt 3D prędzej czy później może Ci się znudzić (ja np. prawie wcale nie używam) a dla jednej gry póki co (Xenoblade) też nie warto się przenosić. Zresztą, nie wierzę aby dużo tytułów pojawiło się na wyłączność.

Kiedy szukałem konsolki, widziałem kupę XL w cenie 400 - 450 zł, niestety powystawowych. Jeżeli dobrze trafisz, to wyrwiesz zwykłego za te 300 zł, plus wysyłkę. Może nawet z jakąś grą się trafi. Przede wszystkim, cierpliwości ;). 3DS nie sprzedają się u nas za dobrze, więc jak komuś bardzo zależy na sprzedaży, to wystawi taniej.

A tak w ogóle, muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś lepszego po tym sprzęcie. Jak nie będzie mi ratował tyłka na nudnych wykładach to pójdzie na allegro.
Sega!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-05, 18:37

Najlepiej byłoby spotkać się z ludźmi i na żywo przetestować.
Jeżeli nie ma się jakichś konkretnych wymagań można wziąć pierwszą okazję jaka się nadarzy :)
A co do pro sticka, to jeżeli można za mniej więcej jego cenę dokupić wersję new, i nie taszczyć ze sobą dodatkowego stuffu, to nie widzę sensu w kupowaniu go :P
Nie powiesz chyba że 3DS z pro stickiem zmieści się w kieszeniu :)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Forte » 2015-09-05, 23:38

Raczej chodzi mi o to, że ten drugi slider aż tak bardzo się nie przydaje, więc niekoniecznie warto się w niego bawić, ale jeżeli już koniecznie będzie nam do jakiejś gry potrzebny, to pozostaje circle pad pro :)

Poza tym, roznica cenowa miedzy 3DS XL a New 3DS XL to bodaj 200 zł? Circle pady XL najdrożej chodzą chyba po 150, więc zawsze jakaś kasa do kieszeni.

Co do kieszonkolostwa, to zazwyczaj noszę moją XL w torbie, więc circle by mi nie przeszkadzał :D
Sega!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Kiriki-kun » 2015-09-06, 11:37

Zeldy MM nie polecałbym grać bez drugiego joya. Często się przydaje, a czasem był niezbędny.
Zresztą ktoś wspominał, że Circle Pad do XL'a są średnio dostępne.

Jakieś pieniądze to są, ale zaoszczędzimy 50-100 zł a za pół roku będziemy się ślinić za grą tylko na New :) Jak dla mnie za mały zysk żeby się opłacało, szczególnie że oprócz C-sticka masz kilka innych rzeczy

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Mniamniacz » 2015-09-06, 11:45

Kiriki-kun pisze: Jakieś pieniądze to są, ale zaoszczędzimy 50-100 zł a za pół roku będziemy się ślinić za grą tylko na New :) Jak dla mnie za mały zysk żeby się opłacało, szczególnie że oprócz C-sticka masz kilka innych rzeczy
Dokładnie.
Plus, nie oszukujmy się, prawa kupującego w tym kraju są do niczego i oszczędzanie na sprzęcie, który teoretycznie ma nam służyć na cholernie długie lata - no bo w końcu to forum zamieszkałe jest przez graczy wracających do zaliczonych wcześniej gier - może odbić się czkawką. Czasami lepiej kupić mniej i drożej, ale bezpieczniej, niżeli więcej i taniej, lecz w takim siakim owakim stanie.

Pamiętajmy, że Nintendo nie będzie jedyną korporacją wydającą gry na New 3DSa i biblioteka gier zacznie z czasem rosnąć.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Forte » 2015-09-08, 14:47

Popraw mnie jeżeli się mylę, ale w Masce Majory powinno się sterować tak jak w Okarynie Czasu. W związku z tym, ten drugi c-stick nie jest do niczego potrzebny :). Więc ku jego niezbędności nie jestem i nie będe przekonany bo to kwestia gustu.

Co do gier na wyłączność, uwierzę jak zobaczę ;) na razie jest tylko Xenoblade. Wszystkie "hot" tytuły dalej wychodzą na zwykłego 3DS'a i wydawcy doskonale wiedzą, że zabawa wyłącznie z new = mniejsze zyski.

Ale nie oszukujmy się, old vs. New to jak zawsze tylko i wyłącznie kwestia gustu. Ja nie uważam aby pierdoły które dodali, rekompensowały wysoką cenę udządzenia, bo w kwestii nówek to często 200 albo i więcej zł różnicy w przypadku XL. Absolutnie nie warto.

Mniamniacz, trochę nie rozumiem Twojego posta. Jeżeli ktoś kupuje old 3DS albo new 3DS, nówje ze sklepu, to przecież nie ryzykuje w żaden sposòb. A co do gier, to ile exclusiveów miał DSi w poròwnaniu z DS?
Sega!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Zakup 3ds-a...

Post autor: Mniamniacz » 2015-09-08, 16:53

@ Forte
Ostatnimi czasy namnożyło się na forum postów (i tematów?) na temat zakupu 3DSa, do czego również i ja przyłożyłem cegiełkę. Niektórzy z zainteresowanych sprzętem forumowiczów wykazało chęć zakupu używanej sztuki (pal licho czy mowa o 3DSie, czy New 3DSie). Staram się często odradzić ludziom zakup używek, gdy można kupić nówkę w sklepie - dla ich własnego dobra.

Jeśli Ciebie akurat nie dotyczy chęć zakupu używanego 3DSa, to w takim razie wybacz mi moją nadinterpretację. :)

Ps.
Dodanie C-Sticka, dodatkowych triggerów, ustabilizowanie głębi 3D i przyspieszenie systemu operacyjnego ciężko mi uznać za pierdoły z punktu widzenia konstrukcji samej konsoli.

Jasne, nigdzie nie jest uprawomocniona ustawa mówiąca o przymusowym tworzeniu nowych gier na jakąkolwiek konsolę, z tym że wydawcy i matki-firmy, z finansowego punktu widzenia, nie mogą sobie pozwolić na grzeczne czekanie aż Nintendo uraczy świat premierą nowego systemu podnoszącego do tego ceny produkcji. Ja osobiście liczę na exy 3rd party developerów, chociaż nie ukrywam, że to właśnie ogromna biblioteka gier na DSa/3DSa przekonała mnie do zakupu konsoli. Osobie posiadającej klasycznego 3DSa nie śmiałbym polecać zakupu nowszego modelu. Inaczej sprawy się mają w przypadku tych wahających się pomiędzy nowszym a starszym.

ODPOWIEDZ