Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-09, 22:50

Jako że właśnie ogarnąłem, że tylko Ameryka dostała rewelacyjnego bundla 3DS na dwudziestolecie Pokemonów, to mam do was pytanie.
Orientujecie się może jak jest w Polsce z dostępnością gier na region NTSC-U, oraz czy nie powoduje to problemu jeżeli chciałbym grać z kimś kto ma Europejską konsolę?
Ewentualnie czy jest coś innego co warto wiedzieć? Orientujecie się czy jestem w stanie zmieścić się z kosztami przesyłki w jakieś sensownej kwocie (20-30$), i ile może wynosić cło?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: kolo » 2016-06-09, 23:22

Mój dopiero co przyszedł więc nie zdołałem ogarnąć jeszcze wszystkiego (a multi nie ogarnę pewnie nigdy). Dostępność gier jest niska, o ile "coś" znajdziesz to o konkretne tytuły raczej ciężko, jak już to ludzie którzy sobie sami sprowadzili, ale gra im się znudziła / nie spodobała itp. Hurtownicy się nie interesują bo chętnych mało. No ale przy zakupie (nowych) gier przy kilku sztukach i jakiejś drobnej promocji wyjdziesz często taniej niż gdybyś kupował europejskie wydania
Koszty wysyłki zależą oczywiście od sklepu / sprzedawcy, ale wydaje mi się że będzie dość podobna do tego co podałeś. Pamietam że z VGP płaciłem 20 CAD, jak patrzyłem na koszty wysyłki 2DSa to cena była podobna. Cła płacić nie będziesz musiał, ale VAT (23% za całość, czyli za wysyłkę też) potrafi zaboleć (choć znowu nie ma gwarancji że ci się przyczepią, warto jednak mieć to na uwadze).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-10, 22:09

Dzięki za odpowiedź :)

Czyli przy odrobinie szczęścia, jeżeli poproszę kogoś z Ameryki o wysłanie paczki, to nie będę ponosił żadnych dodatkowych opłat jak VAT czy cło? Brzmi nieźle :)
Próbowałeś coś kupować z e-shopu?
Przenosiłeś może konto ze starego 3DS'a na nowego?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: kolo » 2016-06-10, 22:17

Jeśli potraktuje to jako prezent (nie będzie w środku faktury / paragonu ze sklepu itp) to możesz mieć w zasadzie pewność że nic nie będziesz musiał dopłacać, najwyżej im napiszesz maila że paczka to prezent od kolegi twojego kuzyna czy coś w tym stylu.
Nie próbowałem kupować, ceny są za wysokie (ale dema i fts działają). Konta nie przenosiłem, raz bo miałem poważne wątpliwości czy nawet w przypadku udanej operacji będę miał kupione gry, dwa że na amerykańcu była już jakaś gra, więc przy przenoszeniu ją też bym pewnie stracił.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-11, 11:49

No to klasa :) Jeżeli dema działają, to reszta rzeczy pewnie też :) Jedynie może być problem z doładowaniem konta, ale to już na pewno będzie się dało obejść.
Co to jest fts?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: kolo » 2016-06-11, 12:17

Free To Start, czyli odpowiednik Free To Play na konsolach Nintendo, myślałem że fakt że nic nie kupowałem oraz skrót wystarczą do odczytania, ale widać trzeba było podać pełną nazwę.
Można pewnie kupować na ebayu czy gdzie tam kody z kart doładowujących.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-11, 14:34

Tak właśnie myślałem że chodzi o Free To Play, ale uznałem że napisałbyś F2P, albo coś takiego. Pierwszy raz widzę FTS :)
No nic, trzeba zacząć ogarniać kasę i jak najszybciej kupić, bo ceny limitki raczej w dół iść nie będą :)
Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: yrkill » 2016-06-12, 19:25

To ja, jako szczęśliwy posiadacz konsolek w dwóch regionach, podpowiem, że nie wiem jak to się stało, ale przy kanadyjskim koncie działają w eShopie polskie karty. Zajrzyj też na play-asia, co tydzień mają całkiem fajne promocje, na które często załapują się gry ntsc-u ;)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-13, 11:57

Dzięki za info :) Teraz tylko przelokować kapitał i szukać jakiejś fajnej oferty :)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-06-29, 13:58

Kupował ktoś może coś w PlayAsia? Kupiłem tam 3DS'a i po zapłacie dowiedziałem się że
"bardzo nam przykro, ale UPS jednak nie przyjmuje przesyłek zawierających baterie, więc musi Pan dopłacić 15$"
Szlag mnie chyba trafi.
Na razie rozmowy nic nie dają, mieliście podobną sytuację?

kriskuc
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 103
Rejestracja: 2012-02-16, 13:08

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: kriskuc » 2016-12-06, 21:38

Kiriki-kun pisze:Kupował ktoś może coś w PlayAsia? Kupiłem tam 3DS'a i po zapłacie dowiedziałem się że
"bardzo nam przykro, ale UPS jednak nie przyjmuje przesyłek zawierających baterie, więc musi Pan dopłacić 15$"
Szlag mnie chyba trafi.
Na razie rozmowy nic nie dają, mieliście podobną sytuację?
I jak się ta sprawa potoczyła bo w sumie ciekawa sytuacyjna a czasu już trochę minęło od kiedy napisałeś post :)
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Amerykański 3DS, w sensie jak działa w Europie

Post autor: Kiriki-kun » 2016-12-06, 22:04

Zapomniałem że o tym tutaj pisałem :P
Po którymś tam mailu, że "przecież są sklepem sprzedającym konsole, więc powinni wiedzieć że są w nich baterie i które firmy ich nie przewożą" odpuścili i wysłali.
W ogóle tej rozmowy nie powinno być, ale dobrze że koniec końców się ogarnęli.

ODPOWIEDZ