PSP Slim

PlayStation Portable
philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

PSP Slim

Post autor: philemon » 2007-07-12, 14:29

Czesc z Was juz zapewne o tym slyszala ale nie zaszkodzi zalozyc osobnego tematu. :P

Sony potwierdzilo w koncu pogloski o nowym, slimatycznym PSP. Nowy model bedzie lzejszy o 33% i o 19% chudszy, co pod wzgledem miniaturyzacji nie jest wielkim zbyt skokiem jak w przypadku NDSa, ale waga uczyni konsole na pewno bardziej przystepna w graniu (no nie mowcie, ze obecnie jest lekka jak piorko..). Dodatkowo procek zostal podkrecony oficjalnie do 333MHz a czas ladowan w grach ma za zostac skrocony (lepszy uzytek z wewnetrznej pamieci). :smile:

Najwiekszym atutem nowego modelu jednak bedzie wyjscie TV, co pozwoli nam grac po kablu na telewizorze. Niestety, zywotnosc baterii pozostanie prawie ta sama (jesli wierzyc specyfikacjom, to pojemnosc skacze tylko o 1/6) a cena generalnie deczko wzrosnie. Podobno poprawiono tez krzyzak, choc nie mam teraz pod reka konsoli by porownac jej ze zdjeciami.

Nowe funkcje ladnie sie prezentuja, ale tak naprawde dostalismy tylko wiecej powodow by trzymac czarnulke w domu a nie uzywac jej poza nim, jak na prawdziwego handhelda przystalo. Rowniez pomimo tej drobnej miniaturyzacji, konsola wyglada niemal tak samo - zadnych wiekszych kosmetycznych zmian w dezajnie. Mam wrazenie, ze PSP wlasnie skoczylo z modelu 0.99 na 1.00 - o 2,5 lata za pozno... :undecided:


Fotki, wiecej fotek i specyfikacje sprzetu.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PSP Slim

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-12, 14:42

To ja powiem tak: jak Nintendo wydaje nowa wersje tej samej konsoli, to przynajmniej cos w niej zmienia na tyle, ze warto sie nad nia zastanowic. W przypadku PSP tak niewielkie zmiany po tak dlugim czasie pozostawiaja duzy niedosyt (przynajmniej dla mnie).

P.S. Przesunalem ten temat z konsol stacjonarnych. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: Rondel Spears » 2007-07-12, 19:18

Nie ma to jak poprawic najwieksza wade o 1/6 ;). Mniejszy rozmiar itp. Kosmetyka. Ja chce gwarantowane 6h pracy, toz to konsola przenosna :[. Ale chyba rozwiazali to na swoj sposob :P. Skoro konsola pracuje krotko, to do zasilacza i kablem do TV :P.

Edit. W sumie, po czesci temat byl w dobrym dziale ^^. Hehehe.
Blah, blah, blah :/

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: soberpl » 2007-07-12, 20:57

Nie wydaje mi sie, aby taki zabieg spowodowal nagle zmasowane zainteresowanie PSP. Tym bardziej, ze odszedl Dark Alex...

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: philemon » 2007-07-17, 12:33

Wiecej info:
-The new PSP (PSP-2000) doesn't come with a Remote Control and you can't use the original PSP's remote with it.
-You can charge the PSP with a USB cable. (It takes about two hours, 20 minutes to charge with AC and five with USB)
-Display button: Pressing it changes between three levels of brightness, holding it for more than one second turns off the backlight and holding for more than five switches to video output.
- Its TA-085 PCB motherboard is homebrew-conducive.
- The battery has been shrunk from 1800mAh to 1200mAh, but retains hour rating.
- WLAN switch has been relocated to top.
- TV-out cable is not included.
- USB cable is not included.
Okazuje sie, ze zywotnosc baterii raczej spadnie, niz wzrosnie... WTF ? :???:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: soberpl » 2007-07-17, 12:46

Chodza sluchy, ze Sony bedzie produkowac stare PSP tylko do wrzesnia tego roku. BTW odejscie Dark Alexa poki co przynioslo odmienne efekty niz sie (w tym ja) wiekszosc spodziewala.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: froger3 » 2007-07-17, 15:46

PSP praktycznie nie do dostania we 3City. Mowie o nowkach oczywiscie. Chlopak juz drugi tydzien za nimi jezdzi:)))

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: soberpl » 2007-07-17, 16:22

froger3 pisze:PSP praktycznie nie do dostania we 3City. Mowie o nowkach oczywiscie. Chlopak juz drugi tydzien za nimi jezdzi:)))
Jakies daremne jest te 3City :P u mnie zalega na polkach w sklepach.

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: philemon » 2007-07-20, 08:52

PSPFanboy.com pisze:There appears to be some confusion about the PSP Lite's battery life. The system can go up to 8-10 hours ... but only if it's using the battery from the regular PSP. What?

The upcoming PSP Lite will include a smaller battery for the smaller system. The battery that's included with the system will run for about 5 hours while gaming. However, if you have the battery from your original PSP, you'll be able to get 8-10 hours. The problem with this solution? The battery will bulge out of the system. Sony will offer a new backplate for those interested in adding the old battery to the new system.
No to juz wiadomo na czym stoimy. :undecided:

Meh, nie usmiecha mi sie grac z wystajaca bateria... Wystarczy, ze oczko na pasek do trzymania konsolki (wrist strap) juz obciera mi sromotnie palec serdeczny. :yell:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PSP Slim

Post autor: Inlagd sill » 2007-07-20, 12:30

PSPFanboy.com pisze:The battery that's included with the system will run for about 5 hours while gaming.
A ja myslalem, ze to moj leciwy DS slabo trzyma na swojej baterii. :P
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

class
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-16, 20:44
Lokalizacja: Gdynia

Re: PSP Slim

Post autor: class » 2007-07-29, 17:30

Najwazniejsze, ze dodali wyjscie TV. Teraz wiem na co bede zbierac kase z wyplaty ;)
Narazie kupilem GBA, nastepne bedzie PSP Slim :D

PSPlayer
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-09, 10:14

Re: PSP Slim

Post autor: PSPlayer » 2007-08-09, 10:39

Ja mam pytanie dotyczace PSP Slim. Moze ktos z was wie czy obudowa nowego PSP jest matowa czy taka sama jak w starym PSP czyli blyszczaca ?

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: philemon » 2007-08-09, 11:28

Ciekawe spostrzezenie. Tyl jednak nabiera polysku.

PSPlayer
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-09, 10:14

Re: PSP Slim

Post autor: PSPlayer » 2007-08-10, 16:43

Mam troche informacji o nowym PSP Slim.Dowiedzialem sie ze ma wyjsc w trzech wersjach kolorystycznych: Piano Black(czarny), Ice Silver(srebrny) i Ceramic White(bialy). Wersja podstawowa konsolki (value pack) ma sie pojawic na poczatku wrzesnia i ma kosztowac 169 dol. Maja tez wyjsc dwie edycje limitowane konsolki. W pierwszej(premiera wrzesien) ma byc srebrna konsolka, gra daxter, karta pamieci 1gb i film na UMD Family Guy - The Freakin' Sweet Collection . W drugiej edycji(premiera pazdziernik) ma byc biala wersja konsolki z chelmem Lorda Vadera nadrukowanym na tylnym panelu i gra Star Wars Battlefront Renegade Squadron. Wersja ze srebrna konsolka ma kosztowac 199 dol. a o drugiej jeszcze nic o cenie nie wiadomo. Informacje pochodza z angielskiej strony i niewiem jeszcze czy edycje limitowane pojawia sie w polsce ale miejmy nadzieje ze tak. :wink:

Philemon a ty kupisz PSP Slim? 8)

Edycja: Napisales jednego posta podwojnie, a kolejnego zaraz pod tymi dwoma. W przyszlosci unikaj tego i edytuj swoje posty. Acha, zdjecia w zalacznikach tez jakos nie dzialaly, wiec je usunalem. Sprobuj zamiast nich podawac linki do zdjec. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-11, 15:56 przez PSPlayer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: PSP Slim

Post autor: ashka » 2007-08-11, 10:13

Co to jest? Konkurs na najdluzszy monolog?
Wymyslono cos takiego jak PW.... :angry:

ODPOWIEDZ