Emulacja NA PSP

PlayStation Portable
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Emulacja NA PSP

Post autor: emde » 2007-09-28, 19:01

Slyszalem, ze mozna na PSP dzieki pewnym emulatorom uruchamiac gry z innych konsol, takich jak GB, czy PSX. Mam w zwiazku z tym pytanie:
Czy potrzebuje przerobki softu, by cos takiego odpalic?

Czytalem pare watkow w internecie, ale nadal nie mam pewnosci i dlatego pytam.
[/b]

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Mejs » 2007-09-28, 19:11

Tak, musisz miec tzw. Custom Firmware.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: emde » 2007-09-28, 19:13

Tzn. Musze zrobic downgrade'a, czy cos wgrac?
Sorry, ze tak pytam, ale w temacie psp jestem nowicjuszem.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-28, 20:00

Grasz na piratach lub nielegalnie uzywasz ROMow? W porzadku, ale zachowaj to dla siebie.
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=1166
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: emde » 2007-09-28, 20:13

Ok, ale emulacja na PSP to przeciez takze wgrywanie homebrew. Poza tym, wcale nie popieram piractwa. W wypadku emulowania psx'a to raczej nie mam innej mozliwosci niz sciaganie czegos takiego z neta. No sory...

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Senshu » 2007-09-28, 20:19

Inlagd sill pisze:
Grasz na piratach lub nielegalnie uzywasz ROMow? W porzadku, ale zachowaj to dla siebie.
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=1166
Znowu zaczyna sie robienie z kogos pirata ? Jesli ma carty na snesa czy gry psx moze sobie zrobic ich dumpy. Istnieje jeszcze tez cos takiego jak gry/programy Public Domain...

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Morden » 2007-09-28, 20:19

emde pisze:Ok, ale emulacja na PSP to przeciez takze wgrywanie homebrew.
Otwierajac temat zapytales:
Slyszalem, ze mozna na PSP dzieki pewnym emulatorom uruchamiac gry z innych konsol, takich jak GB, czy PSX.
Jesli gdzies wspominasz o homebrew, mnie to umknelo. Poza tym homebrew na PSP to nie emulacja a dedykowany konsoli soft napisany przez domoroslych programistow.
W wypadku emulowania psx'a to raczej nie mam innej mozliwosci niz sciaganie czegos takiego z neta. No sory...
Ty mi wuja tu nie czaruj ze emulowac mozesz tylko i wylacznie gry z netu zassane. Jesli chcesz cos emulowac w postaci ROMu czy ISO, by bylo to legalne MUSISZ posiadac oryginalna wersje danej gry. Jesli takowej nie masz, piracisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Blackie » 2007-09-29, 01:33

Nie masz, piracisz, umrzesz. Powiedz slowo "rom", "emulacja" a od razu stajesz sie piratem. Do tego nie wspominaj lepiej, ze korzystasz z jakichs drogich programow, bo przeciez je tez masz nieoryginalne. Zalosne.
He only went so far as the subconscious.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-29, 06:07

Zacytowalem regulamin, zeby zasugerowac delikatne podejscie do tematu (zauwazcie, ze nikogo przy tym o nic nie oskarzalem i niczego nikomu nie sugerowalem). Zamieniliscie go jednak w dyskusje o piractwie. Ciagnijcie ja dalej, a temat zostanie zamkniety.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Mosquit » 2007-09-29, 12:15

Morden pisze: Jesli chcesz cos emulowac w postaci ROMu czy ISO, by bylo to legalne MUSISZ posiadac oryginalna wersje danej gry. Jesli takowej nie masz, piracisz.
Ciekawe co powiesz na gry sciagane [i kupowane!] z Playstation Store [hint: tak, one sa emulowane przez PSP]. Masz oryginal. W postaci wirtualnej [ISO/ROM].

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Morden » 2007-09-29, 13:21

Mosquit pisze:Ciekawe co powiesz na gry sciagane [i kupowane!] z Playstation Store [hint: tak, one sa emulowane przez PSP]. Masz oryginal. W postaci wirtualnej [ISO/ROM].
Powiem tylko tyle ze nie o tym jest temat i nie o to pytala osoba, ktora temat zalozyla. Downloady za oplata to zupelnie inna bajka. Sa to oficjalne, legalne rozwiazania z licencjami. Nie mam najmniejszego nawet pojecia po co wplatasz to do rozmowy.

W zwyczajowym stylu powinienes cisnac teraz czyms w rodzaju "Gdybys czytal moje posty ze zrozumieniem ... ". Nie krepuj sie. Wal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Mosquit » 2007-10-01, 21:49

Zatem *offtop*
Morden pisze:
Mosquit pisze:Ciekawe co powiesz na gry sciagane [i kupowane!] z Playstation Store [hint: tak, one sa emulowane przez PSP]. Masz oryginal. W postaci wirtualnej [ISO/ROM].
Downloady za oplata to zupelnie inna bajka. Sa to oficjalne, legalne rozwiazania z licencjami.

W zwyczajowym stylu powinienes cisnac teraz czyms w rodzaju "Gdybys czytal moje posty ze zrozumieniem ... ". Nie krepuj sie. Wal.
Wal? Pomyliles chyba mnie z kims innym.
Kupujesz roma/iso -> emulujesz roma/iso. Nie posiadasz realnej wersji gry [bo kupujesz wirtualny przedmiot]. Legalna emulacja? Ofkorz [a w dodatku mozesz sie tym jeszcze podzielic z 4 innymi osobami].
*koniec offtopu*

Inna sprawa, ze nie mozesz legalnie emulowac na PSP gry z PSX [ani zadnej innej konsoli], ktorej nie ma do kupienia w Playstation Store, nawet jesli masz ja w oryginale pudelkowym.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: mog123 » 2007-10-01, 21:54

Mosquit pisze:Inna sprawa, ze nie mozesz legalnie emulowac na PSP gry z PSX [ani zadnej innej konsoli], ktorej nie ma do kupienia w Playstation Store, nawet jesli masz ja w oryginale pudelkowym.
Tu akurat sie mylisz, emulowanie maszyny jest calkowicie legalne, natomiast emulowanie gier ktorych sie nie posiada juz jest nielegalne. Mozna samemu zrobic ISO swojej gry a potem ja przekonwertowac na wersje PSP wiec juz nie wymyslaj ;p

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Emulacja NA PSP

Post autor: Mejs » 2007-10-01, 21:59

No ale zeby zagrac na PSP trzeba miec oprogramowanie nie zgodne z tym ktore wypuszcza Sony, wiec nie da sie w pelni legalnie emulowac na PSP bez kupowania z PSP Store'u.

ODPOWIEDZ