PSP - odbicie od dna?

PlayStation Portable
kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: kon » 2009-06-19, 14:08

ojoj, jakie niszowe te nintendo, ojoj...
tylko u dilerow mozna kupic, bo w sklepach nie ma...
ludzie nigdy nie slyszeli o nintendo...
billboardy sony i microsoftu sa wszedzie....
my jestesmy lepsi, bo gramy na nintendo....
gry sa elitarne....

no ffs, przeczytajcie czasem co piszecie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: Axi0maT » 2009-06-19, 16:10

mrSin pisze:Powiedzmy sobie szczerze, konsole to tylko zabawki a nie ołtarzyki do wznoszenia modłów.
Bardzo podoba mi sie to zdanie. Mysle ze wszyscy toczacy te zazarte boje powinni wziazc sobie to stwierdzenie do serca i popatrzec na cala sprawe z innej perspektywy. Badz co badz wszyscy jestesmy graczami (faktem jest ze o roznych gustach) i nie ma sensu dokonywac sztucznych podzialow. Niech konsolowa brac trzyma sie razem! :grin:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: ramzes64 » 2009-06-19, 17:48

quadx pisze:A tak poza tym skoro taka inwestycja jest nieopłacalna, to czemu Sony odważyło się na ten krok w stronę Polski? Wschodnia Europa też zacznie się liczyć w tej branży jak przypuszczam, więc Nintendo będzie musiało wchodzić na te rynki, jeśli nie chce się obudzić z ręką w nocniku.
tylko ze ja rozumiem to tak:

Sony od telewizorow, video, dvd, sprzetu audio itd ... juz bylo - moglo sobie pozwolic na wprowadzenie nowego segmentu - bo oni juz tu byli - wiec o co chodzi?

Microsoft - odzial tez pewnie byl i zajmowal sie komputerkami, wiec mogli otworzyc swoj segmencik konsol - wiec o co chodzi?

Nintendo w takim zadupiu jak polska musi zaczac wszystko od ZERA!!! ... a nie otworzyc swoj kolejny segmencik. Wiec Sony sienie udalo i nie ma co tu porownywac Nintendo do tych "firm". Start jednej galezi sprzedazy - startowi (Nintendo) głównego nurtu swojej dzialnosci - nie jest równy
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
quadx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-19, 10:17
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: quadx » 2009-06-20, 10:19

ramzes64 pisze:Start jednej galezi sprzedazy - startowi (Nintendo) głównego nurtu swojej dzialnosci - nie jest równy
Tutaj muszę przyznać Ci rację. Na miejscu Nintendo zaczekał bym na odpowiedni moment, np. rozkwit gamingu na polskim rynku. I wtedy uderzył bym z całą mocą (kampanie reklamowe, spolszczenie gier, udostępnienie szerszemu odbiorcy). To mogło by się udać 8)

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: mrSin » 2009-06-20, 13:27

ramzes64 pisze:Nintendo w takim zadupiu jak polska musi zaczac wszystko od ZERA!!! ... a nie otworzyc swoj kolejny segmencik. Wiec Sony sienie udalo i nie ma co tu porownywac Nintendo do tych "firm". Start jednej galezi sprzedazy - startowi (Nintendo) głównego nurtu swojej dzialnosci - nie jest równy
Powiedzmy sobie szczerze, jestem klientem i nic mnie nie obchodzą trudności Nintendo. Płacę grube pieniądze więc nikt mi łaski nie robi. Nie interesuję ich rynek polski, trudno Sony i Micro$oft dbają o to bym miał na co wydać kasę.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: ramzes64 » 2009-06-20, 14:16

mrSin pisze:
ramzes64 pisze:Nintendo w takim zadupiu jak polska musi zaczac wszystko od ZERA!!! ... a nie otworzyc swoj kolejny segmencik. Wiec Sony sienie udalo i nie ma co tu porownywac Nintendo do tych "firm". Start jednej galezi sprzedazy - startowi (Nintendo) głównego nurtu swojej dzialnosci - nie jest równy
Powiedzmy sobie szczerze, jestem klientem i nic mnie nie obchodzą trudności Nintendo. Płacę grube pieniądze więc nikt mi łaski nie robi. Nie interesuję ich rynek polski, trudno Sony i Micro$oft dbają o to bym miał na co wydać kasę.
no to wydawaj kase na to - co Tobie się oferuje... skoro niema odzialu w Polsce, to dlaczego marudzisz ze cie olewaja, skoro tak naprawde nie jestes ich klientem, targetem - oni o Tobie nie mysla wcale - wiec ty nie mysl ze oni cie olewają.

Marudzenie takich ludzi - to dla mnie chec krzyku "Hejjj - Nintendo - Jestesmy tu!!!" ... tylko ze robicie to narzekając!

Nikt Ciebie nie olewa, bo jak? Skoro dla nich nie istniejesz?

* zacznijcie rozumowac z drugiej strony - a nie "place wiec wymagam".
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: Meanthord » 2009-06-20, 22:58

W takim razie zadam pytanie: dlaczego nie chca na mnie zarobic?

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: artemis » 2009-06-20, 23:29

A czemu mieliby na Tobie nie zarobić? Chcesz to pojdziesz do sklepu kupisz sobie konsole i gry do niej bez problemu w większym centrum handlowym... A jak nie to zamowisz w necie...

A oficjalna dystrybucja prawdopodobnie najzwyczajniej w świecie im sie nie opłaca... W Nintendo nie siedzą debile. Kalkulować też potrafią. Wystarczy dobra symulacja i wszystko wyjdzie...

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: mrSin » 2009-06-21, 00:54

ramzes64 pisze: no to wydawaj kase na to - co Tobie się oferuje... skoro niema odzialu w Polsce, to dlaczego marudzisz ze cie olewaja
Sokoro nie ma oddziału w Polsce, to znaczy, że mnie olewają, czy jest to dla ciebie niejasne? Gdybym w Polsce miał normalną dystrybucję, a co za tym idzie niższe ceny gier ( patrz platyna ) i sprzętu, to nie widzę powodu dlaczego miałbym sobie Wii czy też DS nie kupować. Pamiętaj jak lubię GameCuba i strasznie wkurza mnie to, iż nie mogę wejść do zwykłego sklepu gdzie kupię sobie grę czy też sprzęt, w niższej cenie z normalną gwarancją i wsparciem dystrybutora, gdyby było coś nie tak. Tymczasem ścigam po aukcjach używki w skandalicznych cenach ciesząc się przy tym, iż udało mi się upolować rzadki tytuł. Kuriozum.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: Axi0maT » 2009-06-21, 06:07

W takim razie zadam pytanie: dlaczego nie chca na mnie zarobic?
Z tego samego powodu dla ktorego ty nie siedzisz w domu i nie skrecasz dlugopisow albo nie sklejasz kopert. To sa po prostu dla nich groszowe sprawy.
mrSin pisze:Sokoro nie ma oddziału w Polsce, to znaczy, że mnie olewają,
I dziwisz sie temu? Postaw sie na ich miejscu. Masz do wyboru rynek kilkunatsu milionow casuali ktorzy kupia twoj produkt bez wzgledu na to co to bedzie. Nawet jesli okrzykniesz swiatu ze w tym roku hitem sezonu bedzie cisnieniomierz zakladany na palec. Z drugiej strony masz niewygodny, niepewny i raczej biedny rynek porownywalny z tymi z trzeciego swiata... Co wybierasz? Sorry, ale wydaje mi sie ze kilka drobnych to oni maja na browara i nie musza zajmowac sie "krajem na mapie gdzie konczy sie papier, farba sie zmywa, Polska sie nazywa".

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: Kurt » 2009-06-21, 13:04

Nie ma co sie osuzkiwac, Nintendo olewa Polske, zas Sony i Microsoft maja nas za godny kraj :)

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: kawka » 2009-06-21, 16:33

Kurt pisze:Nintendo olewa Polske
Póki co olewa, ale my jesteśmy cierpliwi i poczekamy, poczekamy :wink:

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: mrSin » 2009-06-21, 19:34

Axi0maT pisze:
mrSin pisze:Sokoro nie ma oddziału w Polsce, to znaczy, że mnie olewają,
I dziwisz sie temu?
Absolutnie się temu nie dziwię i zgadzam się z tobą. Odpowiadałem ramzesowi64, który twierdzi, że w sumie wszystko jest okej.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: artemis » 2009-06-21, 22:35

Dziwią mnie troche te porównania i gadanie, że Sony tak dba o klienta. Konsole to tylko jeden z ich produktów. Oficjalną dystrybucje swojego sprzętu i tak musieliby mieć więc koszt utrzymania dodatkowego zaplecza dla Playstation nie jest zbyt duży. Z kolei dla Nintendo to zupełnie nowy rynek. Oni zajmują się tylko konsolami...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP - odbicie od dna?

Post autor: ramzes64 » 2009-06-22, 00:45

Meanthord pisze:W takim razie zadam pytanie: dlaczego nie chca na mnie zarobic?
a wiedzą, że istniejesz?

jak ktos zwietrzyl interes i chcialbyc oficjalnym (z drugiej reki dystrybutorem jak ta firma co miala w nazwie Toys - juz nie pamietam) to bylo, jak bylo - dzialali i zarabiali ... ale oficjalnego odzialu nie bylo, aby to mialo rece i nogi.
mrSin pisze:Sokoro nie ma oddziału w Polsce, to znaczy, że mnie olewają, czy jest to dla ciebie niejasne? Gdybym w Polsce miał normalną dystrybucję, a co za tym idzie niższe ceny gier ( patrz platyna ) i sprzętu, to nie widzę powodu dlaczego miałbym sobie Wii czy też DS nie kupować. Pamiętaj jak lubię GameCuba i strasznie wkurza mnie to, iż nie mogę wejść do zwykłego sklepu gdzie kupię sobie grę czy też sprzęt, w niższej cenie z normalną gwarancją i wsparciem dystrybutora, gdyby było coś nie tak. Tymczasem ścigam po aukcjach używki w skandalicznych cenach ciesząc się przy tym, iż udało mi się upolować rzadki tytuł. Kuriozum.
Tak, a gry i sprzęt od Microsoftu i Sony (maja swoją dystrybucję w Polsce) są tańsze od Nintendo? :smile: Bo jak ja patrze - to widze ze gry na Nintendo sa najtansze! ... no ale tu pewnie powiesz, ze PS3/PSP/X360 są bardziej zaawansowane technologicznie wiec i kosztowac muszą, a sprzet Nintendo to lipa wiec sie i tak cenią, choć i tak są najtańsi.
mrSin pisze:Absolutnie się temu nie dziwię i zgadzam się z tobą. Odpowiadałem ramzesowi64, który twierdzi, że w sumie wszystko jest okej.
Nie jest okej - tezch chcialbym by bylo Nintendo w PL, ale wasze argumenty to wycie do ksiezyca jak wam zle z tym Nintendo, ze gry kiepskie, ze casualowe, ze sprzet cienizna bo grafika slaba

jak juz pisalem

Marudzenie takich ludzi - to dla mnie chec krzyku "Hejjj - Nintendo - Jestesmy tu!!!" ... tylko ze robicie to narzekając!


* P.S. a co daje Wam obecność Sony i Microsoftu na naszym rynku, że jesteście aż tak bardzo z tego zadowoleni? Bo przecież nie tańsze gry i sprzęt (to niezależy od Polski). No jest lokalizacja językowa wybranych gier - WoW
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ