PSP R.I.P?

PlayStation Portable
Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

PSP R.I.P?

Post autor: froger3 » 2006-08-13, 00:08

http://www.gwn.com/articles/article.php/id/747/

Inlagd (lepiej ; )? Blackie) na forum Swiata N podal link do tego oto ciekawego artykulu. Jak wy sie na niego zapatrujecie? Czy rzeczywiscie PSP to system strawiony juz przez DS'a i oczekujacy na porazke?

Osobiscie uwazam ze artykul jest dosc przesadzony i napisany w negatywnym tonie. PSP ma pare pazurow jak np. odtwarzanie muzyki czy gier z ps1. No i odpowiednia reklama robi swoje(patrz Polska gdzie reklamy gier na psp pojawiaja sie nawet w gazetach podczas gdy o DS'ie cisza..).

Moim skromnym zdaniem przenosna Plejstacja jeszcze troche pozyje gdyz udalo jej sie zdobyc rzesze fanow gotowych wydac kazde pieniadze na gry, tych zainteresowanych pisaniem jakis bajerow na konsolke lub po prostu tych ktorzy dziecko firmy Sony lubia miec w kieszeni:)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-13, 06:22

W/w tekst co prawda z gory zaklada i udowadnia niepowodzenie PSP, ale w przeciwienstwie do wielu innych podobnych, nie sa to wynurzenia z kufla piwa, a dosc duzo konkretnej tresci.

Ze swojej strony dodam, ze do porazki PSP Sony przyznalo sie prezentujac MyLO i podobne twory majace coraz mniej wspolnrgo z handheldami, a coraz wiecej z tymi pazurami, o ktorych m.in. wspominala Froger3. Maly wielki multimedialny potwor. Ale juz nie konsola. Taka wlasna opinia.

A sytuacja w Polandzie to osobna sprawa, na dodatek dosc paradoksalna, bo to jak sa reprezentowane obie konsole na polkach sklepowych jest dokladnie odwrotnym przedstawieniem tego, jak obie te konsole odniosly sukces na swiecie. Ot jak wiele zalezy od dystrybutora, ktorego PSP (i inne konsole Sony) ma znakomitego i o jakim wlasciciele sprzetu Nintendo moga pomarzyc.

PS: Uwielbiam jak ludzie przekrecaja mojego nicka. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Gimiak » 2006-08-13, 10:06

Artykul na tej stronie pograza strasznie PSP, ale jest w tym duzo prawdy. Ilosc dostepnych gier na PSP nie jest rewelacyjna - bynajmniej mnie nie za bardzo interesuje.
Wielkim plusem byla by mozliwosc grania w gry z PS'a. Wtedy produkt bylby bardziej interesujacy. Ogladanie filmow to nie wszystko. :P

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Mejs » 2006-08-13, 11:58

Ja jestem szesliwym posiadaczem PSP i nie narzekam. Mam chetke na duzo ilosc gier. Szegolnie pociagaja mnie tytuly Capcomu i wszystkie gry serii Collection. Skladanki takie wydalo juz Capcom,Midway,Namco i juz zapowiedziala Sega. Jeszcze to emu ps1 i wszystkiepazury wymienione przez zabke ;)

Na tym emu zagrac mozna we wszystkie finale z Snesa i w Chrono trigger nie lamiac prawa. Mi to wystarczy.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Blackie » 2006-08-13, 16:06

Nie po to kupuje sie super nowa konsole, ktorej mozliwosci przyrownywane sa do PS2, by grac na emulatorach 16. bitowych systemow. A te skladanki ukazuja sie na kazda mozliwa konsole.
He only went so far as the subconscious.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Morden » 2006-08-15, 07:41

PSP pociagnie jeszcze, i to dlugo, chocby dzieki mocnym licencjom. Niedawno wypuszczony Tekken 5: DR zerwal z polek kolejne konsole, a na pewno na tym tytule sie nie konczy. PSP to solidny kawalek elektroniki a Sony to dobra firma, choc ostatnimi czasy sukces uderzyl im do glowy i opetala ich chec zysku za wszelka cene.

Nowe rozwiazania powinno sie tworzyc po to, by dogodzic konsumentowi, a nie po to by wydoic od kazdego jak najwiecej pieniedzy. Sony jest tworca wielu formatow, w tym swojego standardu MemoryStick. Chcesz zapisywac stany gry, musisz go miec. Chcesz zapisywac stan gry na PlayStation 2 lub PlayStation 3? Nie mozesz zrobic tego korzystajac z posiadanego juz MemoryStick. Musisz kupic nowa, osobna karte.

Nintendo w Japonii przynajmniej postaralo sie o czytnik kart SD dla GameCube, ktory moze przez kazda gre obslugiwany nie jest, ale obsluge widac coraz czesciej, co po pierwsze, daje nam mase miejsca jesli takowa karte posiadamy w aparacie cyfrowym czy telefonie, oraz daje nam mozliwosc przenoszenia save'ow na PC. Ze o wsparciu ze strony sceny homebrew nie wspomne.

PSP to dobra konsola. Ma swoje wady jak kazda inna. Nie obchodzi mnie, ze olano filmy na UMD bo nigdy mnie nie interesowaly. Gdyby rozwiazanie oferowalo wyzsza rozdzielczosc a konsole mozna by podlaczac do TV, lub chociaz to drugie, moze bylo by inaczej. Ale Sony lubi checia zarobku klasc sobie klody pod nogi.

Baterie i cala reszta. Latwo niszczacy sie ekranik, jesli nie mamy folii ochronnych. Wszystko to prawda, ale uniwersalna. Nikt mi nie powie ze tarcie stylusem po DS nie ma zadnego efektu i za piec lat ekranik bedzie wygladal jak nowy. Sa akcesoria ktore zuzycie minimalizuja.

Lubie pograc na PSP w Ridge Racer'a gdy leze w lozku, a moja zona lubi poglaskac pieski i porzucac im pileczke w Nintendogs. Innym razem ja odpale nowych braci Mario a ona Megaman'a. Kazda platforma ma cos do zaoferowania, a PSP nie jest takie zle jak sie je maluje, ani tez skazane na porazke. Jest inne niz DS, i to bardzo dobra rzecz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Blackie » 2006-08-15, 10:52

Sony potrafi swietnie zatuszowac kiepskie wyniki sprzedazy PSP. Niby wszystko jest ok, jednak patrzac na cotygodniowe wyniki sprzedazy to niestety juz nie jest dobrze. Tekken: DR sprzedal sie w bardzo malej ilosci (chwile po premierze), gorzej chocby od Xenosagi III i byla to liczba oparta na dziesiatkach, nie setkach (swoja droga gra na d-pad'zie ssie na calej linii). Sony pomalu przygotowuje sie do obnizki ceny PSP, bedzie juz tylko 60$ drozsza od DS Lite, jednak nie sadze, by to pomoglo az tak bardzo. Ludzie chca grac w nowe pozycje a nie odgrzewane kotlety. Byc moze oficjalny emulator PSXa jakos ukruci te sciezke. W kazdym badz razie, PSP potrzebuje nowych gier. Na gamefaqs ostatnio byla nawet ankieta co Sony winno zrobic, by sprzedaz PSP w koncu ruszyla.
He only went so far as the subconscious.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Gimiak » 2006-08-15, 11:19

Hm... jezeli faktycznie tak sie stanie, ze PSP pociagnie gry z PS to wtedy zakupie sobie PSP. :P
Chodzby dla takich tytulow jak: MGS, Tenchu :mrgreen:
Ofkoz obnizce. Btw raz jadac pociagiem, kolo mnie siedzial typ co sobie Spider-mana na PSP ogladal to i ja tez ogladalam. :)

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Mejs » 2006-08-15, 13:36

Musze sie z toba Morden zgodzic. Tak samo przed zasnieciem gram w RR lecz jak kumpel przyniesie do szkoly DSa z Wario Ware rownie mocno sie zagrywam. Ale jak ktos kupil jedna konsolke to zal mu dupe sciska ze wydal kase i nie ma tego czy owego. Trzeba byc otwartym na nowe konsole i gry. Ale i tak zawsze beda fanboye ktorzy beda sie zarli na roznych polach.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-15, 18:05

Morden pisze:Nikt mi nie powie ze tarcie stylusem po DS nie ma zadnego efektu i za piec lat ekranik bedzie wygladal jak nowy
Folie, folie i jeszcze raz folie. Wydatek nieduzy, a zupelnie rozwiazujacy w/w problem.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Morden » 2006-08-16, 06:50

Wspomnialem o foliach i sam jestem ich zwolennikiem. Wydatek nieporownywalnie mniejszy od nowej konsoli czy wymiany porysowanych elementow. Folia chronie nawet ekranik telefonu [N-Gage QD] ktory rowniez ma spora powierzchnie podatna na rysy. Szczegolnie w przypadku telefonu trzeba sie chronic. Wala sie to i obija codziennie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Konsolemen
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 11
Rejestracja: 2007-03-01, 23:17

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Konsolemen » 2007-03-02, 21:48

PSP jest ok co prawda jestem posiadaczem od dosc nie dawna ale Burnout Legend daje rade! :o

Pozdro

Awatar użytkownika
Boodyn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-18, 23:38

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Boodyn » 2007-03-02, 22:36

PSP ma swoje asy w rekawie i w zeszlym tygodniu w Japonii gra na ta platforme zarzadzila na listach sprzedazy. Konkretnie byl to Monster Hunter Portable 2nd sprzedany w liczbie 705,281 egzemplarzy.

Brawo ale sam sprzet moim zdaniem jest troche nie do konca dobrze pomyslany jak na handhelda. Wydaje sie jak by sony projektujac konsole kierowalo sie tymi samymi zalozeniami na podstawie, ktorych stworzyli swoje duze konsole. W rezultacie czego mamy przenosna konsole o najladniejszej grafice na rynku z roznymi dodatkowymi funkcjami, wyposazona w nosnik danych o duzej pojemnosci (jak na hh) z duzym wyraznie i mocno swiecacym wyswietlaczem. To dobrze ale co z podstawowa idea handheld konsoli przenosnej? Czas pracy jest krotki, konsola blyszczy slicznie ale szybko i latwo sie brudzi i trzeba pilnowac zeby sie nie upstrzyc ja ryskami. Gabaryty sa tez wieksze niz u konkurencji a nosnik danych oparty na technologi podatnej na wstrzasy no ale to juz czepialstwo bo nikt nie bedzie gral w tak ekstremalnych warunkach zeby to mialo znaczenie. Z tym ze to nie jedyna wada nosnika. Odczyt z napedu optycznego jest skazany na pewne opoznienia w czasie dostepu w stosunku do tzw. ukladow zwartych. Przez co czesc gier na PSP cierpi na uciazliwe Loadingi co w przypadku HH jest duzym grzechem, a tu komiczny przyklad wczesniej wspomnianej wady YouTube.

Uwazam ze PSP jako konsola nie jest zla ale dla mnie to nie jest dobry przyklad mobilnosci :P

Awatar użytkownika
Kamillo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 32
Rejestracja: 2007-02-09, 16:10
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Kamillo » 2007-03-05, 16:37

:lol:
Sony ma komerche, niczym jurny murzyn przyrodzenie, wiec o jakiejkolwiek smierci nie ma mowy.
Sam jestem posiadaczem PSP, i maszynka ta zyskuje coraz wiecej w mych oczach :evil: Jak nabede Rainbow Vegas, to bedzie jazda :twisted:

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: philemon » 2007-03-09, 11:25

Czy ja wiem, imho PSP ma sie do DSa jak kiedys Saturn do PSXa. Niby wieksze mozliwosci/potencjal, ale ostateczna karta przetargowa nadal zostaje wlasnie biblioteka gier, ktorej to malej czarnulce brakuje. Jakby na domiar zlego bylo tego malo, lwia czesc tytulow to rimejki i porty innych gier, w ktore nie kazdy gracz lubi pogrywac. No i ilu z was oglada filmu na UMD ? =P
W moim przypadku, uzywam maszynki raczej do odtwarzania muzyki w drodze do pracy niz do giercowania. Samych gier (wydanych w europie) jest po prostu za malo a 'loading time' zabija czasem niemal polowe przyjemnosci (ie Metal Slug anyone?).

Nie jest jeszcze tragicznie, ale nie bedzie tez rozowo. Przynajmniej tak sie sprawa odnosi do tytulow spod szyldu rpg...

Btw, yourpsp.com (wersja EU) nie aktualizowana od ponad miesiaca..





Aaaa, powitac wszystkich! Nowy. ;)

ODPOWIEDZ