PSP R.I.P?

PlayStation Portable
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Axi0maT » 2007-03-12, 09:01

Boodyn pisze: Brawo ale sam sprzet moim zdaniem jest troche nie do konca dobrze pomyslany jak na handhelda.
W zupelnosci zgadzam sie z Boodyn'em. Sprzet jako sprzet jest swietny... i nawet to ze jest na niego malo softu nie jest az tak wielka wada. W koncu i tak nikt nie zagra we wszystko. Dla mnie PSP jako handhelda pograzaja dwie zasadnicze kwestie. 1. Wytrzymalosc sprzetu - jest zbyt delikatny. Jedno male puk. upadek z wysokosci 1 metra, a nawet wystarczy usiasc na niego i mamy juz po sprzecie. Czy ktos mial kiedys takie problemy z GB? No i druga sprawa to bateria. Biorac pod uwage ze wiekszosc czasu spedzamy na loadingach to na granie pozostaje juz naprawde niewiele. I to wszystko. PSP jest dobre ale nie jako handheld.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-12, 12:39

Axi0maT pisze:upadek z wysokosci 1 metra, a nawet wystarczy usiasc na niego i mamy juz po sprzecie. Czy ktos mial kiedys takie problemy z GB?
Powaznie z PSP jest az tak zle? Mimo dbania o sprzet zawsze kiedys gdzies cos spadnie, mam z tym doswiadczenie, ale nigdy nie mialem zadnych konsekwencji takiego upadku (z zadnym z handheldow Nintendo).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Axi0maT » 2007-03-12, 12:48

Przyklady sa z zycia wziete. Dwoch znajomych mialo PSP i juz nie maja... i nie zamierzaja ani naprawiac ani kupowac nowego. Jeden usiadl (mial konsole w tylnej kieszeni) i ekranik adios amigos. A drugiemu zsunela sie ze stolu (zachaczyl lokciem) i PSP nawet nie drgnie. A taki GB? dziala nawet podtopiony (sprawdzone nad morzem :P)

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: philemon » 2007-03-12, 15:03

Naped UMD (dokladniej jeden z motorkow pod laserem) padl mi po... trzech tygodniach (a moze dwoch?). Cale szczescie wymienili konsolke od reki.
Aa, mam jeszcze problem z pozbyciem sie jednego utknietego pikselka (..z dwoch). Tutaj Sony wymyslilo, ze wymienia sprzet tylko jak trafia sie takie cztery w grupie.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-12, 15:08

Do wymiany DSa oficjalnie wystarczy jeden martwy piksel. I faktycznie je wymieniaja, chcac nie chcac sam to sprawdzilem z moim pierwszym pechowym DSem juz po dniu uzywania (nowy od reki w MediaMarkt).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: philemon » 2007-03-12, 15:30

Coraz bardziej przekonuje sie do DSa.. Nie wiem tylko czy jest sens trzymac konsolke dla 3 (?) tytulow (MGS:PO, Disgaea, FFT:SS).. Do tego spora czesc fajniejszych tytulow (rpg przynajmniej..) bankowo nie otrzyma europejskiej lokalizacji, tak wiec zostaje upierdliwy import.
Do tego te plotki o PSP2. Meh.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Blackie » 2007-03-12, 16:47

Z pewnoscia warto miec konsole dla emulatora PSXa i kilku gier na sam sprzet - Lumines 1&2, Valkyria (ktora jest portem z PSXa even). Pogralem dzisiaj w SFA3Max nieco wiecej - porazka. Krzyzak jest tak beznadziejny, ze powinni zabic osobe, ktora go zaprojektowala.
He only went so far as the subconscious.

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: philemon » 2007-03-13, 13:07

Blackie pisze: (...) Valkyria (ktora jest portem z PSXa even).
Na GameFaqs pojawila sie wlasnie data wydania gierki w europie: "04/27 Valkyrie Profile: Lenneth". Min. dlatego kupilem sprzet i wlasnie zmienilem zdanie co do wymiany go na DSa. Jednak poczekam. Boska gierka =)

edit: http://kotaku.com/gaming/psp/psp-redesi ... 243750.php no to bedziemy jednak miec redesign psp, lol!

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: mog123 » 2007-03-13, 16:40

philemon pisze:Coraz bardziej przekonuje sie do DSa.. Nie wiem tylko czy jest sens trzymac konsolke dla 3 (?) tytulow (MGS:PO, Disgaea, FFT:SS).. Do tego spora czesc fajniejszych tytulow (rpg przynajmniej..) bankowo nie otrzyma europejskiej lokalizacji, tak wiec zostaje upierdliwy import.
Do tego te plotki o PSP2. Meh.
Polecam PoPoLoCroiS
zawiera wszystkie czesci z PSXa a gra jest miodna ;)

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PSP R.I.P?

Post autor: Senshu » 2007-03-14, 03:52

Dokladnie, dla Valkyrii(bo wersja na psx jest kosmicznie droga, a jak sa ryski to przycina strasznie), emu psx i paru innych gierek (metal slug collection!)warto miec PSPka. philemon, zobacz czy taniej VP nie kupisz za granica, ja jak jeszcze funkcjonowal zakupilem 2 dni po premierze USA, wysylka free szla tydzien, za calosc dalem chyba 39$...

SFA3 - na psp zle sie gra, ale jest tutorial jak "naprawic" krzyzaka...juz nie mam gwarancji wiec chyba sprobuje i opisze w tym topicu wrazenia z gry w fajtery. Aktualnie to w sfa3 gra wyglada tak, ze gram na krzyzaku, do przeciwnika doskakuje/odskakuje na galce analogowej, do przodu (z lewej do prawej) potrafie wszystkie kombinacje zrobic, natomiast idac z prawej do lewej tylko hadoken wychodzi i hurricane spin kick i specjal z noga (gram Ryu), wiec gra sie kiepsko...

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: philemon » 2007-03-16, 12:00

Eh, poczekam na wersje slim (skoro juz nad tym pracuja..). Stop. Poki co, dzis wymieniam sprzet na NDS. Stop. Obowiazkowe tytuly poczekaja na poleczce. Stop. Nie pali sie. Stop.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: ashka » 2007-03-16, 12:52

Blackie pisze:Z pewnoscia warto miec konsole dla emulatora PSXa i kilku gier na sam sprzet - Lumines 1&2, Valkyria (ktora jest portem z PSXa even). Pogralem dzisiaj w SFA3Max nieco wiecej - porazka. Krzyzak jest tak beznadziejny, ze powinni zabic osobe, ktora go zaprojektowala.
Z tego co pamietam to legalnie mozna uzywac emulatora tylko, gdy ma sie PS3 x_X. Moze sie myle, ale cos mi tak dzwieknelo...

A co do bijatyk - Blackie, masz nakladke na krzyzak? (w Japo dodawali do kazdej kopii gry, i SF3 Max, i Tekkena, ale w Europie chyba tego nie robia) - z nakladka gra sie o niebo lepiej.

A co do posiadania PSP a NDS'a: na kazda platforme sa gry, ktorych nie ma na druga, wiec co kto lubi, albo obie ^_^
Z must-have'ow to dolozylabym jeszcze gry muzyczne: DJ MAX Portable (wlasnie wychodzi druga czesc) i "Taiko no Tatsujin Portable 2" (jedynak jest slabsza i ma mniej piosenek, no i NIE MA hiciora "Popstar" ^_^).
I jeszcze "AI Go". swietna gra, choc silnik caly czas ten sam, co w n-klonach go na PSX/PS2.
Nic z tego nie pojawilo sie nigdy na sprzet ze stajni Nintendo, a warto pograc.

Wlasnie idzie do mnie "Tales of Eternia", zobaczymy, czy lepszy od "PoporoCrois", ktore juz przeszlam, swoja droga, i polecam, swietna sprawa :)

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: mog123 » 2007-03-16, 13:13

ashka pisze:Wlasnie idzie do mnie "Tales of Eternia", zobaczymy, czy lepszy od "PoporoCrois", ktore juz przeszlam, swoja droga, i polecam, swietna sprawa :)
PoPoLoCroiS jak juz ;)

a tak pozatym, obie gry sa zajebiste i naprawde ciezko powiedziec ktora lepsza ;)

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: ashka » 2007-03-16, 22:55

mog123 pisze:PoPoLoCroiS jak juz ;)
Zapamietalam jako ポポロクロイス, wiec nic mnie nie przekona, ze jest inaczej :mrgreen:

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: PSP R.I.P?

Post autor: mog123 » 2007-03-16, 23:40

Jesli tak stawiasz sprawe, to cisnij do konca jako poporokuroisu, a nie ze robisz sobie wygode ;)

ODPOWIEDZ