Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

PlayStation Portable
Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Quake96 » 2012-12-09, 21:38

Siema :)

Chciałbym zachęcić was do dzielenia się waszymi przeżyciami oraz opiniami na temat PlayStation Portable. Jakie są według was wady, a jakie zalety tego handhelda, oraz czy polecilibyście go innym osobom ;)

W moim wypadku, od dość dawna marzyło mi się PSP, lecz z powodów $$ nie miałem tej przyjemności posiadać owego handhelda. Jednak nie dalej niż miesiąc temu, udało mi się nabyć już nieco sfatygowanego PSP FAT za równowartość 10zł. Pełen nadziei i chęci postanowiłem za wszelką cenę reanimować konsolkę. Po wymianie bezpiecznika odpowiedzialnego za podświetlenie ekranu, oraz naładowanie baterii, moja mała czarnula ożyła. I mimo licznych braków (nie ma włącznika wifi, głosniczków, analoga) sprawuje się naprawdę dobrze. Już w ciągu pierwszych kilku dni naprawdę polubiłem tę konsolkę. Na pewno dużą zaletą jest możliwość odtwarzania tytułów z pierwszego PlayStation (szczególnie dla mnie, osoby nader bardzo interesującej się PSXem), oraz dość ciekawa biblioteka gier PSP. Póki co miałem okazję zagrać w takie tytuły jak Patapon czy Burnout Dominator, oraz kilka innych mniej lub bardziej interesujących gier. Kolejnym plusem jest niska cena używanych gier, która zaczyna się już od 20zł (wreszcie coś na moją kieszeń). Z wad szczerze nie wiem co wymienić, bo przywykłem już do tego że mój egzemplarz jest już dość zmęczony przez co zaakceptowałem go w takim stanie. Choć może mógłbym się nieco doczepić UMD, które bywa momentami hałaśliwe jak stary dobry szaraczek. Jednak ze szczerym sercem poleciłbym tę kieszonsolkę każdemu kto poszukuje ciekawej konsoli do przenośnej zabawy ;)
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: emde » 2012-12-09, 22:31

Kupiłem PSP w 2007 roku - głównie dla GTA LCS i VCS (Chinatown Wars jeszcze nie było). Zanim położyłem łapy na tych tytułach, ograłem sporo gierek pożyczonych od kumpli. Dobrze wspominam choćby SSX, Wipeout, Prince Of Persia, Burnouty. Długo czekałem na przenośne Elder Scrolls, niestety ostatecznie nigdy nie wyszło. Jakieś trzy lata temu zupełnie zapomniałem o małym plejaku koncentrując się na kolekcji retro. Teraz wracam, gry potaniały, niedawno sprawiłem sobie Final Fantasy IV i Chinatown Wars.

Awatar użytkownika
after
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 339
Rejestracja: 2012-04-12, 15:24

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: after » 2012-12-10, 10:06

Przez moje ręce przewinęły się dwa PSP. Każde z nich dobrze wspominam, spędziłem przy nich dużo czasu. Moje ulubione gierki: Peace Walker i Portable Ops, oczywiście GTA: Liberty i Vice, w Chinatown nie grałem. Burnout Legends i Dominator też miałem, na małym ekraniku grało się w to trochę gorzej niż na PS2, ale też całkiem fajnie. Gran Turismo - wow, GT na przenośnej konsoli! Dużo ludzi się na tej grze zawiodło (brak kariery i te sprawy), ale mi się spodobała, głównie dla tej gry chciałem PSP, ale ja zawsze byłem fanatykiem GT. Hałasujące płyty UMD? Ja tam je lubiłem :) Ale jak ci to przeszkadza to skopiuj gry na karty pamięci - będziesz miał dłuższy czas gry na baterii, nie będziesz musiał taszczyć płytek i pozbędziesz się hałasu.

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Quake96 » 2012-12-10, 12:34

Mnie to UMD nie przeszkadza, ale żeby nie było że same zalety wymieniam, to coś musiałem "wyciągnąć" do wad :P
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Bodzio » 2012-12-10, 15:50

A ja kupiłem PSP w zeszłym roku chyba z kilku powodów. Po pierwsze długo polowałem na monitorek do PSOne, którego nie mogłem nigdzie dostać (chodziło mi o oryginalny), w związku z czym pomyślałem, że sprawdzę emulację PSXa na PSP. Jak dla mnie to genialna sprawa. Wszystko wygląda wręcz bajecznie i działa, aż miło. W sumie część swoich gier tak przeszedłem, poza Quake II w którym sterowanie utrudniło znacznie zabawę. Kolejny powód to potrzebowałem czegoś na zajęcia dla zabicia nudnych wykładów, choć akurat tutaj nie wykorzystałem PSP za często.

Ogólnie na początek nie mogłem znaleźć jakiś hitów i wydawało mi się, że tych gier jest jak na lekarstwo. Oczywiście zacząłem od God of War i nie zawiodłem się choć do tej pory ciężko mi wybrać jakieś topowe pozycje. Bardzo przypadły mi do gustu gry w stylu Patapon i Loco Roco. Konsola jest warta uwagi, zwłaszcza, że gierki na nią można kupić za bezcen. Jeśli chodzi o minusy, to trochę wkurza świecąca obudowa na której wszystko widać. Ja mam model 3004. W tym najnowszym PSP STreet jest już niby matowa obudowa, ale odradzam zakup komukolwiek tego modelu. Ja nie wiem z czego ten plastik jest zrobiony, ale sama konsola wygląda i w dotyku ma się wrażenie jakby była to jakaś chińska podróbka. Widziałem jakiś czas temu w sklepie u kumpla i masakra jakaś.

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Quake96 » 2012-12-10, 22:00

Street mało że wygląda jak wygląda, to ma tylko jeden głośnik (mono) i nie ma wi-fi...
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Keitaro » 2012-12-11, 18:54

Dobre i tanie gry, dużo w gatunku jRPGów się dzieje i taktyków. Hałasujące UMDki i średnie wydania gier, ale w porównaniu do Vity i tak mają się dobrze. Generalnie fajny sprzęt do grania ale mi brakuje w nim nieco klimatu.

Wydaje mi się że PSP będzie kultowym sprzętem w Polsce, dla młodszego pokolenia oczywiście. Dużo tego było, dużo tego sprzedano. Kiedyś konsole mogą urosnąć w cenę, zwłaszcza te dobrze zachowane.

Czino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 36
Rejestracja: 2012-11-14, 21:43

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Czino » 2013-03-04, 16:49

JA mialem tylko jedno PSP- wlasnie Street (zamierzam ponownie je nabyc) i nie zawiodlem sie. Gralem wczesniej na 2004 i 3004 i Street najbardziej przypadla mi do gustu... moze przez to, ze byla moja? Nie przeszkadza mi brak wi-fi, bo w klasie i tak nikt PSP nie ma, a od neta na lekcji mam telefon ;). Co do plastiku to fakt niemily w dotyku, ale wlasnie to mnie do niej przyciagnelo. Kolega prosil o pogranie na lekcji, a po chwili oddawal, bo mowil, ze dziwnie sie trzyma :). Glosnik mono? I tak gralem bez glosu (babka w domu) albo na sluchawkach. No i ten chroboczacy naped UMD :E o ile w dzien nie przeszkadza tak w nocy (pokoj mam z siostra) czesto przeszkadza drugiemu osobnikowi... i musialem konczyc nocna gre :). Co do gier hm... NFS, FIFY, GTA i wiele wiele innych jestem w stanie polecic :).
Nikt nigdy nie da mi takiego zajecia
Jak Hip-Hop i Reggae zajmuja w moim sercu miejsca!


BYCIE PRAWDZIWYM LICZY SIE BARDZIEJ NIZ TANI LANS!

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: mrSin » 2013-03-13, 09:34

Psp posiadam praktycznie od dnia premiery ( obecnie mam wersję 2004 i 3004 ) i z perspektywy czasu, ogranych tytułów stwierdzam, że sprzęt jest nad wyraz przyzwoity. Kilka perełek growych bez trudu nań można znaleźć, seria Patapon, God of War, Locoroco, Silent Hill czy pojedyncze tytuły pokroju Joasi bądź Tactic Ogre. Fani jRPG znajdą tu spory zestaw intrygujących pozycji. Cena gier, wciąż jest tanio, konsole ze starszych generacji rosną w cenie ale nadal jest to dobry okres by nabyć maszynkę Sony. Odradzam natomiast wersję street ( mam porównanie ze starszymi edycjami ), niskobudżetowa tandeta, o ile brak wifi można przeboleć, to jeden głośniczek i nędzny plastik są wyjątkowo odpychające.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Keitaro » 2013-03-13, 17:28

Co do estreeta to kwestia upodobań, dla mnie dużo bardziej odpychające są brudne konsole pełne odcisków palców. Estreet się nie wypalcuje. Jedne woli czystośc drugi jakość plastiku, połączenia tych dwóch nie ma chyba że.. białe PSP 3004, które to dziś z kolei jako nowe trudno tanio kupić.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: mrSin » 2013-03-14, 08:39

Wszystko jest kwestia gustu / upodobań, swoje konsole czyszczę regularnie więc nie wyglądają jak radosna wylęgarnia brudu. Niestety starsze modele PSP są coraz droższe, oby sony wypuściło kolejną wersję bez wyciętych dodatków, wtedy wszystko znormalnieje.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Kurt » 2013-03-14, 13:16

Pod koniec 2008 roku kupiłem PSP. Na początku byłem zachwycony, ale później nie miałem w co grać.
Przeszedłem kilka niezłych gier i nie miałem co robić. W miarę więc szybko PSP sprzedałem.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Forte » 2013-03-14, 22:46

Miałem PSP. Sprzedałem i kupiłem DS'a. Trochę żałuję, ale z drugiej strony, Phoenix na DS'ie rekompensował tę stratę :)

PSP ma kilka fajnych tytułów, np. Gow, Megaman Maverick Hunter X, Rock Band unplugged. Poza tym, zawsze można zsoftmodować i konwertować sobie swoją kolekcję na PSX'a.
No i duży ekran. To niewątpliwie jest jej zaletą.
Sega!

nwc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 275
Rejestracja: 2014-01-08, 11:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: nwc » 2014-01-15, 22:57

Pierwszą moją konsolką był oczywiście Fat zakupiony wtedy, gdy była to jedyna wersja, a do przeróbki była potrzebna `magiczna karta` i modzona bateria :) W późniejszym czasie handlowałem tymi konsolkami ( teraz się już to średnio opłaca ) miałem wszystkie tj. 100x, 200x, 300x, PSP GO, Street. W najnowszej konsolce - street podobają mi się jedynie czarne R1 i R2... na tym się kończy, konsola okrojona i przede wszystkim ciężka (porównywalna do 100x). Swego czasu najbardziej ceniono konsole serii 2000 ponieważ można było wgrać przeróbkę stałą, od pewnego czasu aby przerobić jakąkolwiek konsolkę trzeba jedynie wejść w gry i odpalić stosowny plik... W serii 100x i to już 3-4 lata temu zaczęły się tworzyć bad i hot pixele więc jakość marna...
Co do samych konsolek gdy dłużej grałem to mi cierpły ręce ale najbardziej zauważalne było to w serii 300x

Gdyby ktoś to czytał i chciał kupić konsolkę to ja kupuje je teraz po cenie około 120zł
https://www.youtube.com/c/niezdecydowanymultihobbysta

Kolekcjonuję telefony komórkowe, masz coś? Pisz.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wasze przeżycia i opinie nt. PSP

Post autor: Kaplitov » 2014-01-16, 00:37

Może byłbym kiedyś zainteresowany, ale tylko wersją 2xxx albo 3xxx.
Obecnie mam Streeta i nigdy nie miałem dłuższej styczności z innymi wersjami (grywałem na FAT`cie kumpla) i jedyne co mi się wtedy nie podobało w tej konsoli to plastik, na którym zostawała tona odcisków, w Streecie tego problemu nie ma - wiadomo, matowy plastik.

Co do Streeta, nie narzekam na niego, wydaje mi się że plastik nie jest aż takiej marnej jakości, jak to oceniają inni. Bardzo mi się podoba właśnie ta matowa powierzchnia. Mono głośnik mi nie przeszkadza, a brak wifi... to w ogóle. No, a jako że nie miałem za bardzo jak pograć na starszych wersjach, trudno mi się odnieść do wagi tego potwora. Jednakże mi całkowicie waga pasuje, nie jest jakoś przesadnie ciężka. Konsolka służy mi wyłącznie do grania - choć czasami zdarzało mi się obejrzeć na niej jakieś "animu". Hahaha, mam ten sam problem co Ty, jak za długo gram na PSP cierpną mi ręce i muszę zmieniać pozycję żeby mi normalnie krew dopływała :D
Jedyne co mnie denerwuje w mojej konsoli, to ta klapka na UMD i czasami mam wrażanie że przyciski (kółkokwadrattrójkątkrzyżyk) są za mało... skoczne. Ale wszystko działa idealnie, nie narzekam. Gry, co prawda nie powalają na kolana ale są na tyle dobre, że potrafią mnie na chwilę przykuć do tej kieszonsolki, sądzę jednak że moja biblioteka gier na ten system zamknie się w maksymalnie 30 - 40 tytułach.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

ODPOWIEDZ