PSN a przerobiona konsola

PlayStation Portable
ODPOWIEDZ
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

PSN a przerobiona konsola

Post autor: frodo666 » 2013-07-25, 12:35

Od niedawna jestem posiadaczem PSP Fat ;) Konsoli jeszcze nie podłączałem do internetu, bo najprawdopodobniej jest przerobiona i nie wiem co się wówczas stanie - czy zacznie się aktualizować? czy może jeszcze coś innego?

Wchodząc w ustawienia -> system information mam napisane, że system software to jakieś 5.50 Prometheus. Domyślam się, że to nazwa przeróbki czy coś w ten deseń.

Jestem kompletnie zielony w temacie PSP także proszę o rady:
  • 1. Co to dokładnie jest ten 5.50 Prometheus? Czy to jest najnowszy soft?
    2. Czy mogę konsolę z w/w softem podłączyć do internetu i zalogować się na swoje konto?
    3. Czy jeśli dokonam aktualizacji do oficjalnego softu to zbirckuję konsolkę czy po prostu pozbędę się przeróbki?
    4. Czy jest możliwość posiadania przerobionej konsoli i korzystania z PSN?
    5. Jaka jest najlepsza przeróbka dla PSP Fat? Zależy mi żeby odpalać kopie swoich gier z karty pamięci, bo ponoć grając w ten sposób bateria wytrzymuje dłużej, nie katuje się napędu no i chyba najważniejsze - nie trzeba nosić ze sobą gier.
    6. Czy PSP Fat oryginalnie posiada jakąś zaślepkę na mini USB? U mnie wygląda to tak, że na środku jest mini USB a po prawej i po lewej stronie są jakieś dziury.
Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to będę pytał.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PSN a przerobiona konsola

Post autor: kolo » 2013-07-25, 12:41

1. Jedna z kilku wersji przeróbki 5.50. Nie.
2. Nie, musisz mieć najnowszy soft żeby wejść w PSN, internet powinien działać ale głowy nie dam.
3. Prawdopodobnie nie dasz rady bezpośrednio zaktualizować konsoli.
4. Raczej nie.
5. Nie wiem, nie siedzę w tym.
6. Nie słyszałem o zaślepce, port jest traktowany jako port rozszerzeń i można tam włożyć na przykład kamerkę EyeToy (specjalną do PSP).
Sega, Sega über alles
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: PSN a przerobiona konsola

Post autor: frodo666 » 2013-07-25, 12:46

Kurdęsz, trochę kupa z tą przeróbką. Z jednej strony fajnie ją mieć, bo nie trzeba targać ze sobą wszędzie tych UMDków, a z drugiej strony dostęp do PSN również by się przydał. Szkoda, że nie ma jakiegoś normalnego-legalnego sposobu na zgrywanie swoich gier z płytek na kartę na oficjalnym sofcie.
Obrazek

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: PSN a przerobiona konsola

Post autor: Q@sor » 2013-08-22, 08:21

6. PSP nie posiada zaślepki na port mini USB - otwory po obu stronach to po prostu gwinty na śruby, dzięki którym można w miarę pewnie przymocować choćby GPS do PSP

W swojej poprzedniej konsolce - PSP Fat miałem uszkodzony napęd UMD więc siłą rzeczy musiałem grać w gry umieszczone na karcie pamięci. Zakupu dokonywałem przez PS Store, ceny są znośne i często można trafić na promocje (udało mi się wyrwać GTA: VCS za kilkanaście złotych).

Przerobiona konsola umożliwia dostęp do internetu, niemniej PS Store wykorzystuje zabezpieczenia DNAS, które uniemożliwiają korzystanie ze sklepu.

Mój poprzednik, który nie miał obiekcji wobec piratów zainstalował softmoda, dzięki któremu to on decydował w którym momencie konsola ma być przerobiona (z tego co mówił korzystał czasem z PS Store i dla własnej wygody zastosował takie rozwiązanie). Przeróbkę odpalasz jak zwykłą grę z karty pamięci, zostaje ona usunięta po całkowitym wyłączeniu konsoli (przytrzymanie przez kilka sekund suwaka Power).

Edit:

Chyba bawię się w wykopaliska, niemniej nie widzę możliwości usunięcia posta.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PSN a przerobiona konsola

Post autor: kolo » 2013-08-22, 08:56

Niech leży, na pewno informacje które podałeś jeszcze komuś się przydadzą ;)
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ