Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

PlayStation Portable
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Forte » 2016-02-07, 16:32

Koszt lasera z tego co widzę to ok 40 - 80 zł. Czy trudne nie mam pojęcia, zapewne standardowa zabawa jak przy stacjonarce, z tym, że mniejsze bebechy.
Sega!

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: przemorg » 2016-02-07, 17:37

I kwestia wymiany lasera = koszt innej konsoli, wiec mocno srednio moim zdaniem ;) .

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-07, 20:22

Niby tak, ale nie lubię kiedy bardziej opłaca się wyrzucić sprzęt niż go naprawiać. Można to nazwać zboczeniem :P

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Didzejek » 2016-02-07, 21:19

Co do soft moda, to sądzę, że ponad połowa użytkowników jechała na tym patencie. I prawdą jest, że sama modyfikacja często wpływała na działanie lasera. Sam co najmniej kilka razy miałem sytuacje, że po wymianie lasera problem nadal występował.

Też jestem posiadaczem tej konsoli. Korzystam z niej tylko do gier z PSX'a. Najlepszy model to 3004 - pisałem gdzieś już o tym wcześniej. Najlepszy krzyżak, poprawiono w nim największą bolączkę, czyli skosy. W wersji FAT, grając w takiego Tekken, nie można było zrobić co bardziej skomplikowanych combosów. Kto grał ten wie o co kaman;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Forte » 2016-02-07, 22:30

Kiriki-kun pisze:Niby tak, ale nie lubię kiedy bardziej opłaca się wyrzucić sprzęt niż go naprawiać. Można to nazwać zboczeniem
Zawsze możesz korzystać z niej na zasadzie gier cyfrowych :). Niestety, półka nie cieszy oczu wtedy :/
przemorg pisze: I kwestia wymiany lasera = koszt innej konsoli, wiec mocno srednio moim zdaniem .
Zależy. Jeżeli miałbym dać 50 zł za wymianę lasera w PSP, albo płacić 100 za używaną konsolę (bo za tyle widzę, że da się kupić), to raczej wolałbym wymienić laser. Dłużej pożyje :wink:
Sega!

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: mattek » 2016-02-07, 22:37

Prawda. Kupując drugą konsolę zamiast wymiany lasera, nie mamy pewności ile czytnik w nowym PSP pożyje, jaka jest jego przeszłość.
Didzejek pisze:Co do soft moda, to sądzę, że ponad połowa użytkowników jechała na tym patencie. I prawdą jest, że sama modyfikacja często wpływała na działanie lasera. Sam co najmniej kilka razy miałem sytuacje, że po wymianie lasera problem nadal występował
Mógłbyś rozwinąć? Bo nie wiem do końca o co masz na myśli c:
Obrazek
Obrazek

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Didzejek » 2016-02-07, 23:22

Oprogramowanie do odpalania iso z karty potrafiło tak nabroić, że konsola nie odczytywała oryginalnej płytki mimo sprawnej optyki.

Więc na rynku wtórnym mamy konsole ze sprawnym laserem ale nie odczytującym płyt przez softmoda.

Nie wiem, czy o takie wytłumaczenie Ci chodziło;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Forte » 2016-02-08, 01:19

Didzejek pisze:Oprogramowanie do odpalania iso z karty potrafiło tak nabroić, że konsola nie odczytywała oryginalnej płytki mimo sprawnej optyki.

Więc na rynku wtórnym mamy konsole ze sprawnym laserem ale nie odczytującym płyt przez softmoda.

Nie wiem, czy o takie wytłumaczenie Ci chodziło;)
Hmm, a nie wystarczy wtedy przywrócić oryginalnego FW, i konsola odzyska sprawność?
Sega!

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: mattek » 2016-02-08, 08:28

No właśnie. Chyba wystarczy przywrócić OFW przez aktualizację chociażby i wszystko powinno grać. Bo nie sądzę, aby było to jakieś trwałe uszkodzenie.
Obrazek
Obrazek

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: wolny » 2016-02-08, 11:03

Od dobrych kilku lat mam PSP model 3004. Od jakiegoś czasu napęd hałasuje podczas odczytu gier. Bardzo mnie irytowało, więc kupiłem kartę microSD 32GB i przejściówkę do niej.
Programem UMDumper zgrałem na kartę większość gier jakie posiadam i nie odpalam ich bezpośrednio z UMD. Napęd dalej czyta wszystkie gry bez problemu. Jedynym mankamentem jest ten hałas. Zaletą grania z kart jest szybsze ładowanie gier oraz dłuższe działanie na baterii.

Zaraz po zakupie wgrałem nietrwałą przeróbkę. Doszedł mi przez to język polski, dodatkowy poziom jasności ekranu oraz większy poziom głośności. Poza tym można wgrać wtedy spolszczenia do gier, np. do GTA LCS i VCS oraz przerobić gry z PSX z oryginalnej płyty by uruchomić je na PSP. Tego typu przeróbka znika po całkowitym wyłączeniu konsoli. Po ponownym uruchomieniu uruchamia się OFW. Nigdy nie miałem problemu na niej z uruchomieniem jakichkolwiek dysków UMD.

Mam około 50 gier pudełkowych na PSP oraz kilkanaście w cyfrowej dystrybucji. Cały czas na niej gram.

Ktoś pisał o Metal Gear AC!D. Mam tą grę w edycji premierowej i mogę sprzedać, bo kompletnie mi się nie podoba.
Co do gier to ceny rzeczywiście są bardzo atrakcyjne. Kupuję tylko wydania premierowe i czasem jest problem znaleźć interesujące tytuły, ale nie ma tragedii.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Forte » 2016-02-08, 14:57

wolny pisze:Od dobrych kilku lat mam PSP model 3004. Od jakiegoś czasu napęd hałasuje podczas odczytu gier. Bardzo mnie irytowało, więc kupiłem kartę microSD 32GB i przejściówkę do niej.
Programem UMDumper zgrałem na kartę większość gier jakie posiadam i nie odpalam ich bezpośrednio z UMD. Napęd dalej czyta wszystkie gry bez problemu. Jedynym mankamentem jest ten hałas. Zaletą grania z kart jest szybsze ładowanie gier oraz dłuższe działanie na baterii.
Mógłbyś opowiedzieć coś więcej o tym programie? Czy zgrywanie odbywa się za pomocą PSP podłączonego przez USB do PC?
Brzmi jak cholernie przydatna rzecz dzięki której można przedłużyć życie zarówno laserowi jak i płytkom UMD.
Sega!

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: wolny » 2016-02-08, 15:13

Nie trzeba PC. Wystarczy PSP. Odpalasz UMDumper i aplikacja zapisuje od razu na kartę pamięci.

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: mattek » 2016-02-08, 16:03

Na podobnej zasadzie działają różne konwertery muzyki do formatu PSP (AT3), który ciężko ogarnąć na kompie z powodu kodeków. Można w ten sposób łatwo przerobić takie pliki na MP3.

Generalnie jestem zdania, że UMD na PSP to fajna sprawa, ale tylko do postawienia w kolekcji. W praktyce bardzo nieprzydatne, ponieważ wyżej wspomniany hałas, długość wczytywania oraz krótszy czas działania na baterii. Tak to zgrywamy sobie nasze tytuły na kartę, mamy je zawsze przy sobie, bez żonglerki.
Obrazek
Obrazek

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Didzejek » 2016-02-08, 16:07

mattek pisze:No właśnie. Chyba wystarczy przywrócić OFW przez aktualizację chociażby i wszystko powinno grać. Bo nie sądzę, aby było to jakieś trwałe uszkodzenie.

Samo wgranie oryginalnego update'a nie zawsze pomaga. Najlepiej zrobić full recovery z pandory, ale nie każda płyta główna na to pozwala.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Kolekcjonowanie PSP - luźna dyskusja

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-08, 17:34

Jak dorwę swoją cegiełkę to w takim razie też będę robił softmoda :) Wtedy wystarczy żeby napęd jakoś działał i za którymś razem tą płytę odczytał.

ODPOWIEDZ