PSVita - Gry warte polecenia

PlayStation Vita / Next Generation Portable
alf
'doskakuje do klawiatury'

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: alf » 2018-04-09, 07:20

Cieszę się Forte, że konsolka ma się lepiej.
Oczywiście, że świetnie sprawdza się w podróży - po to została stworzona!
Pod względem przenośności moim zdaniem przebija Nintendo Switch, ze względu na swój powiedzmy niewielki rozmiar.

Kupiles tego Jaka & Daxtera ? W co tam teraz pykasz ?
Ja przeszedlem Danganronpa v3. Zatem mogę Ci polecić na dzień dzisiejszy wszystkie 3 części Danganronpy! ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'

Post autor: Forte » 2018-04-09, 16:51

Póki co nadal Gravity Rush, mój Backlog jest tak olbrzmi, że staram się poświęcać czas na PC, PSX i Vitę...

alf

Post autor: alf » 2018-04-10, 07:22

Rozumiem. W sumie konsole masz już prawie miesiąc. Zatem zbliża się typowy czas znudzenia sprzętem :D
Trzymam jednak kciuki, abyś tak prędko tej Vity nie pogonił. Jak Ci się znudzi, to zrób sobie od niej przerwę, a potem powróć.

Jak przyjdzie pora na nową fajną grę to wal do mnie po poradę ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'

Post autor: Forte » 2018-04-10, 12:20

Spokojnie, raczej nie pogonię - Konsolki Sony sobie zostawiam - po jednym egzemplarzu ;P

alf

Post autor: alf » 2018-04-17, 07:53

Forte jest okazja: Danganronpa Trigger The Happy Havoc w dobrej cenie:
http://allegro.pl/danganronpa-trigger-h ... 46597.html

Nie wiem tylko czy jest pudełko w zestawie.
Niemniej jednak możesz tanio wkroczyć w zwariowany świat Danganronpa i poznać jedną z najlepszych gier na PS Vita!

U tego samego sprzedawcy jest też druga część w dobrej cenie: http://allegro.pl/danganronpa-2-goodbye ... 46966.html

alf

Post autor: alf » 2018-05-14, 11:37

Odświeżam! Forte czekam na raport w sprawie Twojej Vity :D grasz jeszcze na niej czy poszła w kąt ?

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'

Post autor: Forte » 2018-05-24, 12:14

Więc tak, ostatnio ograłem:

Metal Gear Solid 2 HD Edition
Port nie doskonały, ale bardzo przyzwoity. Praktycznie cały czas zachowywał płynność i tylko chwilami miałem przycinki, zazwyczaj kiedy dużo rzeczy działo się na ekranie. Polecam, jeżeli ktoś wcześniej nie miał styczności z tą częścią, ja przeszedłem ją po raz pierwszy.

Superfrog HD
Nie mogłem się do tej gry przekonać na PS3, nie mogę i na Vicie. Wizualnie jest ładna, chociaż momentami przypomina mi rozbudowaną flashówkę. Jej główny problem polega na tym, że jest straszliwie nijaka i nudna. Aż szkoda, bo jakby ją dopracować - byłby przyjemny platformer na Vitę.

Stardew Valley
Ho boy.... cudowna gra, która jest ulepszonym Harvest Moonem ze SNES'a, trafiła właśnie na Vitę. Tego się nie da opisać, w to trzeba zagrać samemu. SV jest jak dla mnie powodem, dla którego warto mieć Vitę.

alf

Post autor: alf » 2018-05-24, 13:46

Jestes fanem Harvet Moona ? Jezeli tak, to moze dlatego tak Cię wciągneło. Co z osobami które nigdy nie miało z czymś takim do czynienia i ogólnie gra farmerska w której choduje sie ziemniory wydaje się im dość dziwna ? :D

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'

Post autor: Forte » 2018-05-24, 15:17

alf pisze:
2018-05-24, 13:46
Jestes fanem Harvet Moona ? Jezeli tak, to moze dlatego tak Cię wciągneło. Co z osobami które nigdy nie miało z czymś takim do czynienia i ogólnie gra farmerska w której choduje sie ziemniory wydaje się im dość dziwna ? :D
Za dzieciaka ogrywałem na Gacka, i się zakochałem w Harvest Moonie ;)
Niestety kolejne części były coraz gorsze.

Co do SV, myślę, że to gra dla każdego - prowadzenie farmy to tylko część gry, bo tak naprawdę da się robić więcej rzeczy np. są różne wydarzenia w mieście i okazje do spędzania czasu (ludzie często porównują ten aspekt do Animal Crossing). Jest też dungeon gdzie walczy się z potworkami itp. Cały system craftingu z kolei pozwala na stałe dobudowywanie nowych rzeczy.

Oczywiście do czasu. Z tego co wiem, gra się nigdy nie kończy - ale ludziom to nie przeszkadza. Sam nabiłem w wersji PC 12 godzin i przestałem grać bo... na PC nie gra mi się wygodnie, ale z Vitą ten czas ze spokojem przebije ;P

ODPOWIEDZ