Luźne rozmowy o Playstation Vita.

PlayStation Vita / Next Generation Portable
Awatar użytkownika
haz111
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 243
Rejestracja: 2011-10-05, 20:14

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: haz111 » 2012-02-10, 23:52

Poza tym, tak właśnie pokochałem Poki... nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;)
Posiadam: Sega Master System II, GameBoy Advance, Nintendo GameCube
Chcę: w pierwszej kolejności Sega MegaDrive i Atari 2600 (oczywiście wersja pierwsza z drewnem), a później całą resztę :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Ukukuki » 2012-02-10, 23:58

Te poki na dyskietce to chyba całą kraj zwiedziły, też się zagrywałem :P
Famicom!

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: kanarekkk » 2012-02-11, 06:57

Do mnie chyba nie dotarly, bo mialem goldy :D
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Baieros » 2012-02-23, 23:20

Dziś grałem i powiem szczerze, że się zawiodłem. Może trzeba temu dać szanse się rozwinąć, ale wygląda mi to na próbę upchnięcia wszystkich "nowości" z ostatnich lat plus jak najlepszej grafiki do konsoli przenośnej, obojętnie czy to potrzebne czy nie.

Tylni dotykowy panel? I do czego to przepraszam? Nie wiem może kiedyś pojawi się gra co to wykorzysta sensownie. Żyroskop akurat w niektórych po pierdółkach może się przydać w Uncharted w chodzeniu po belce dobrze się prezentuje. Ekran dotykowy wykorzystany przynajmniej w uncharted mocno na siłę, spokojnie obyło by się bez niego. Dwie kamerki do video rozmów? Może komuś się to przyda, ale to przestaje przypominać konsole.
Zmiana nośnika na karty była akurat trafna bo są wygodniejsze.
Analogi małe, ale o dziwo nie prowadzą się źle, na pewno lepsze jak w PSP fat. klawisze już chyba też mniejsze nie mogły być... No ale chyba ma symbolizować to odchodzenie od przycisków a skłanianie się ku rozwiązaniom płaszczyzn dotykowych.

Także wykorzystanie nowych bajerów i grafika mają przyciągnąć ludzi do tej konsoli. Grafika jak na PS3 prezentuje się ładnie, ale nic innego mnie nie przyciągnęło.
Jak ktoś chce sprawdzić konsole to od piątku do niedzieli będzie na niej można pograć w MM. Ja akurat miałem tyle szczęścia, że widziałem jak pracownik wyciąga konsolkę z szuflady i zapytałem czy mogę sobie zobaczyć.

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: mcfly12 » 2012-02-23, 23:26

Ja myślę że większości z tych "bajerów" nie uświadczymy w kolejnej wersji konsoli. Uważam też że zakup Vity to póki co kaska wyrzucona w błoto - nie ma jeszcze zbyt wielu gier, które mogą przyciągnąć na dłużej.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Ukukuki » 2012-02-23, 23:34

Jak dla mnie sytuacja taka sama jak na premierę 3DS. Nie ma gier, konsola piekielne droga. Nintendo miało z czego spuścić tak Sony przy tylu bajerach w konsoli i mocnych bebechach raczej dużego pola do popisu nie ma. Całkiem możliwe ,że przy obecnej cenie dokładają do interesu.

Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądała za rok. Osobiście uważam ,że kupowanie jakiejkolwiek konsoli na premierę mija się z celem. Ale gdyby takich ludzi nie było to producenci by zbankrutowali:P
Baieros pisze:Tylni dotykowy panel? I do czego to przepraszam?

Ten bajer akurat wydaje się najsensowniejszy. Przy dotykowym ekranie zasłaniamy wszystko paluchem a tak można z tyłu macać :grin:
Famicom!

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Baieros » 2012-02-24, 09:37

No tak tylko, że ten tylni dotykowy nie jest wykorzystywany w obecnych grach, a tylko przedni :) Więc to chyba nie działa albo albo. W Uncharted na przednim dotykowym mieliśmy np dotknąć ścianki po której koleś ma się wspinać... Albo wyznaczyć drogę palcem i później koleś się sam wspina.... Więc jeszcze trochę i wrócimy do ery filmowych gier tylko tym razem w HD.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Ukukuki » 2012-02-24, 10:58

Tak swoją drogą strasznie mnie ta filmowość w grach wkurza szczególnie w FPS. Dlatego tak bardzo lubię serię Halo, jest filmowo ale bez przesady, gra głownie polega na akcji i można wyrabiać umiejętności a nie co 30 minut przerywnik na 2-5 minut w filmowym stylu. Trzon gry nie zmienił się od pierwszego Xboxa.

Zresztą ten styl kompletnie nie pasuje do konsolki przenośnej chyba ,że w te tytuły będziemy grali w domu. Co większość robi:P
Baieros pisze:No tak tylko, że ten tylni dotykowy nie jest wykorzystywany w obecnych grach, a tylko przedni :) Więc to chyba nie działa albo albo.
Po prostu twórcy nie nauczyli się jeszcze go wykorzystywać, mają pole do popisu.
Famicom!

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: BigBoss » 2012-02-26, 01:59

Niech ktoś zmieni nazwę tematu na Playstation Vita.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: ramzes64 » 2012-02-26, 10:17

BigBoss pisze:Niech ktoś zmieni nazwę tematu na Playstation Vita.
albo moderator, albo kawka niech wyedytuje temat, który stworzył.

a żeby nie gryzło się z pierwszym postem (ze tam jest o NGP) - można dopisać, że po premierze nazwa tematu została zmieniona na oficjalną nazwę konsoli już po premierze

i będzie czysto i przejrzyście
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: kanarekkk » 2012-02-26, 11:44

Prosze bardzo ;)
Obrazek

Pat1850
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 98
Rejestracja: 2011-12-27, 23:10

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Pat1850 » 2012-06-08, 21:41

Jestem ciekaw kiedy Sony wreszcie wezmie się porządnie za wspieranie tej konsoli, na tegorocznym E3 za wiele nowych i interesujących tytułów na Vite nie pokazano.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: Bodzio » 2013-09-09, 19:12

Mam pytanie bo już się pogubiłem. Na czym będzie polegała gra w gry z PS4 na PSP Vita? Sugeruje się tym "W konsolę [PS4] wbudowano system Remote Play, który dzięki technice strumieniowej pozwala na granie w tytuły z PlayStation 4 na przenośnej konsoli PS Vita. System powstał przy współpracy z firmą Gaikai.

krzysiuprezes
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-08, 18:31

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: krzysiuprezes » 2014-11-09, 17:25

Na powyższe pytanie nie znam odpowiedzi.

Vita jest u mnie już ponad rok czasu. Od około 10 miesięcy nie używam jej.
Moim zdaniem ta konsola nie jest warta uwagi. No może jak ktoś dużo podróżuje.

Ulubione gry: FIFA i ta gdzie hoduje się zwierzęta - Eucalibrum czy jakoś tak.

W wolnej chwili poczytaj:
-Yorkshire Terrier
-żółw stepowy
Ostatnio zmieniony 2015-06-15, 14:10 przez krzysiuprezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Brum brum...

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Luźne rozmowy o Playstation Vita.

Post autor: tbxx » 2014-11-09, 18:16

Bodzio pisze:Mam pytanie bo już się pogubiłem. Na czym będzie polegała gra w gry z PS4 na PSP Vita? Sugeruje się tym "W konsolę [PS4] wbudowano system Remote Play, który dzięki technice strumieniowej pozwala na granie w tytuły z PlayStation 4 na przenośnej konsoli PS Vita. System powstał przy współpracy z firmą Gaikai.
Sygnał A/V będzie przesyłany "bezprzewodowo" na ekran PSVita. Coś na zasadzie grania na tableto-padzie na wiiu.

ODPOWIEDZ