Persona 4 Golden znikający zapis :(

PlayStation Vita / Next Generation Portable
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: M-Chan » 2016-02-01, 09:22

Dostałem w prezencie ustrojstwo zwane Playstation TV... Z początku bardzo się ucieszyłem bo nie jestem fanem konsol przenośnych i wynalazki typu Super Game Boy na SNESa czy Game Boy Player na GCN zawsze były mile widziane w mojej kolekcji bo pozwalały się cieszyć tytułami z konsol przenośnych w domowym zaciszu. Myślałem, że i tak będzie w przypadku Vita TV chodź z biblioteki gier na Vitę interesowały mnie tylko dwa tytuły - Uncharted: Golden Abyss i Silent Hill: Book of Memories - okazało się jednak, ku mojemu zaskoczeniu, że Vita TV jest pierwszym w historii adapterem gier przenośnych który nie obsługuje akurat tych "najlepiej się sprzedających tytułów", ale na temat jakości produktów Sony napisałem już dość offtopów - tym razem sobie daruję.

Poszukując jakiejkolwiek gry aby urządzenie nie leżało bez celu postanowiłem sprawdzić Personę 4 Golden. Gra wciąga jaka bagno - choć pograłem w sumie zaledwie około 15 h to byłem zachwycony i uważam, że dla tej jednej gry warto już kupić Vitę TV. I tu pojawił się parszywie niemiły problem...

Po wielu godzinach rozgrywki moje zapisy zniknęły podczas grania... Gra nie pokazywała żadnego z trzech zapisów, a gdy chciałem zapisać grę wyskakiwał komunikat "Save Failed" :(

Jak już się odrobinę uspokoiłem i skończyłem miotać łaciną to próbowałem:
1. Przenieś zapisane dane z Vita TV na PS3 po WiFi
2. Przywrócić Vita TV do ustawień fabrycznych
3. Przenieś dane z PS3 na Vitę TV
4. Gra zainstalowana ponownie uruchamia się ale nie widzi żadnego z zapisów - FAIL.

Uznałem więc, iż z jakiegoś powodu zapis uległ uszkodzeniu :/ Ale gra wciągła mnie do tego stopnia, iż raz jeszcze przywróciłem Vitę TV do ustawień fabrycznych i rozpocząłem grę od nowa (oh jak dobrze, że jest opcja przewijania ;)). Po wielu godzinach gry, dotarłem jeszcze dalej niż poprzednio i przed wyprawą chciałem zapisać grę i znów to samo - wszystkie zapisy zniknęły, a przy próbie zapisu "Save Failed"... No q@##$@ mać!

Po wyjściu do menu konsoli otrzymałem całą masę dziwnych kodów z błędami min. "C2-12497-3", cała konsola uruchomiła się w trybie bezpieczeństwa, po kliknięciu na ikonę z grą mam błąd "C2-14646-1" - logicznym wnioskiem jest więc, iż pamięć wewnętrzna konsoli jest uszkodzona. Ale próbując szukać odpowiedzi w googlach natrafiłem na pokaźną liczbę postów gdzie ludzie moją problemy ze znikającymi zapisami w Personie 4 Golden - większość z nich występuje np. po odłożeniu na chwilę konsoli przenośnej lub wyjściu do menu by odczytać wiadomość.

Dla pewności napiszę jeszcze, że grę posiadam w wydaniu fizycznym i kart jest w doskonałym stanie - więc tu raczej wszystko jak być powinno.

Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: Forte » 2016-02-01, 10:09

Może to będzie trywialne pytanie... ale czy upewniłeś się, że wszystko jest odpowiednio update'owane? Zarówno soft jak i gra?

Mnie to wygląda na problem z grą, spróbuj napisać do wydawcy.
Sega!

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: M-Chan » 2016-02-01, 12:01

Tak Forte, zarówno konsola jak i gra miały najnowszy update - mam świadomość, że niewiele wychodzi dziś gier które zostały należycie sprawdzone przed wydaniem i wiem, że dobrze zawsze sprawdzić czy już wyszedł patch ;)

Na problem z grą to by mi wyglądało gdyby nie ogólne zachowanie konsoli po tym jak problem się pojawia - kody błędów przy przeglądaniu zawartości konsoli, uruchomienie się w "trybie bezpiecznym" itp.
Jeżeli byłby to problem z grą to podejrzewam, że byłoby więcej takich sygnałów.

Na chwilę obecną oddałem Vitę TV w ramach gwarancji i będę musiał kupić nową bo nie pamiętam kiedy gra tak mnie wessała jak Persona 4 Gold...

edit. Do Atlusa też napisałem ciekawe czy ktoś odpowie.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: Mniamniacz » 2016-02-01, 14:38

Przyznam się, że trochę mnie przeraziłeś opisanym problemem. W okresie świąt Bożego Narodzenia kupiłem sobie PStv i tak właściwie to leży ustrojstwo w szafce czekając na zakup Lost Dimension oraz pojemniejszej karty pamięci i jak tak sięgam pamięcią, to zachowanie mojej sztuki PStv również jest co najmniej dziwne. Po podłączeniu jej do internetu jakość pracy XMB konsoli zależna jest od jakości sygnału łącza, które jest zaskakująco niestabilne*, w wyniku czego menu lubi się freezować na sekundę lub dwie. xd

* Łącze świruje tylko, gdy mowa o podłączeniu PStv - 3DS i inne laptopy śmigają normalnie.

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: Q@sor » 2016-02-01, 15:05

M-Chan wydaje mi się, że najlepszą opcją (ale z tego co wyczytałem dla Ciebie mało satysfakcjonującą) byłby zakup PS Vity. Obawiam się, że problemem może być kompatybilność pomiędzy grą a konsolą.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: Forte » 2016-02-01, 17:05

Kolega ma PS TV już od dłuższego czasu i nigdy nie wspominał mi o żadnych problemach, aczkolwiek zapytam go jak tylko się zobaczymy, czy nie ma podobnie.

Q@sor, tylko, że M-Chan pisze, że podobne problemy mają ludzie z Personą nawet na przenośnych (jeżeli dobrze zrozumiałem). To by świadczyło, że jednak coś nje tak jest z grą.

Zobaczymy co Atlus Ci odpisze, może jakiegoś patcha wydadzą.
Niestety różnie dzisiaj bywa przez to, że mamy aktualizacje internetowe. Mi np. playstation All-Stars battle Royale buguje się tak, że nie moge grać ze znajomymi przez sieć. Może gra ma jakiś błąd i zmusza konsole do restartu itp.
Sega!

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Persona 4 Golden znikający zapis :(

Post autor: M-Chan » 2016-02-02, 07:48

Mniamniacz, zachowanie które opisujesz do normalnych na pewno nie należy, więc radzę Ci przywrócić ustawienia fabryczne bo to kwestia kilku minut i sprawdzić czy problem się powtarza, ewentualnie sprawdzić konsolę u znajomego z innym łączem lub reklamować. Moja konsola miała dziwne problemy np. z uruchamianiem się - czasami zaskoczyła dopiero za którymś razem po wciśnięciu power (i nie, nie była w stanie uśpienia), miała problem z aktualizacją ( też zaktualizowała się dopiero za którymś razem - założyłem wcześniej, że to częste problemy na PSN).

Q@sor, wedle tego co ludzie piszą na forach to na stacjonarnej Vicie problem występuję dość często w przypadku Persony i uszkodzonych zapisów, a to ktoś wyszedł na chwilę do menu konsoli, a to drgnęła mu ręka i wyskoczył błąd karty pamięci... O problemach z kompatybilnością raczej nie może być mowy skoro na każdej liście kompatybilności tego ustrojstwa, wydanej przez firmę Sony, widnieje Persona 4 Golden. Vity nie kupię nigdy bo jest to w moim odczuciu najgorsza konsola - nie ma na nią nic co mnie interesuje poza tą Personą 4 Golden, tak naprawdę to Uncharted mogę sobie podarować, a Silent Hilla chciałem zobaczyć z czystej ciekawości bo nie wygląda to najlepiej po obejrzeniu kawałka gameplay-u... Może gdy cena zejdzie do 200 zł to się za parę lat skuszę.

Forte, Atlus pewnie nie odpisze, a o problemie wiedzą nie od wczoraj bo już 3 lata temu na wielu forach ludzie nie ukrywali zdziwienia, że nie ma jeszcze patcha. Dla mnie to jest niedopuszczalne by wypuścić grę z takim błędem - nie jest to zabawny graficzny glitch czy zawieszenie się gry w razie nie wykonania danych zadań w odpowiedniej kolejności tylko znikające savey w grze która wymaga od gracza poświęcenia niezliczonych ilości godzin.

Ja wciąż się łudzę, iż w moim przypadku był to problem z pamięcią wewnętrzną konsoli bo wiele na to wskazuje, planuję kupić nową Playstation TV tylko szukam w okazyjnej cenie bo przed świętami roiło się od tego na sklepach internetowych, a teraz tylko paru zawiedzionych urządzeniem oszołomów próbuje wcisnąć swoją używkę po cenie droższej niż nowa...



Edit.

Problem rozwiązany - tak jak podejrzewałem, uszkodzona była pamięć wewnętrzna konsoli, po zakupie nowej mogę się cieszyć Personą 4 Golden bez niespodzianek.

ODPOWIEDZ