PSVita - Gry warte polecenia

PlayStation Vita / Next Generation Portable
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-03-13, 13:16

Cześć!

Od dzisiaj jestem dumnym posiadaczem PSVita, czyli prawie umarłej konsolki o wielkim, niewykorzystanym potencjale :D

Chciałbym was prosić o polecenie tytułów wartych ogrania na ten (prawdopodobnie) ostatni handheld od Sony.

Na chwilę obecną posiadam:

- Sly Racoon: Złodzieje w Czasie
- Ucharted Golden Abyss
- Superfrog HD
- PlayStation AllStars battle Royale
- Kolekcję gier z PSX
Sega!

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: philipo » 2018-03-13, 13:36

mimo posiadania Vity nie ograłem zbyt wiele tytułów,ale z tego co mam to myślę że ze spokojem mogę polecić :
Dragon's Crown
Rayman Origins/ Legends - w przenośnej wersji grało mi się w te gry najlepiej
God of War I/II
Street Fighter x Tekken

p.s jak oceniasz Superfroga HD bo mi gra całkiem się podobała, choć brak jej nieco magii oryginału z Amigi ?

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-03-13, 14:46

Gowa mam na PS3, więc Stream wejdzie na pewno :D
Raymany już ograłem niejednokrotnie

Dragon's Crown - obczaje na pewno, a nad SF x TK będę się musiał zastanowić ;)
Dzięki za polecenie

Co do Superfroga - Port jest dosyć rozlatany... ale będę miał drugie podejście na Vicie, może po prostu na PS3 nie mogłem się wgrać.
Sega!

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: alf » 2018-03-14, 10:25

Witaj nowy użytkowniku Vity.
Jeżeli szukasz najlepszego źródła informacji i recenzji o tej zajefajnej konsoli, polecam nasz polski serwis o Playstation Vita:
https://mypsvita.pl/

Od siebie polecam zacząć przygode z Vitą od jednej z najlepszych gier dostepnych na ten system: Danganronpa Trigger the Happy Havoc. Jeżeli ograłeś na NDSie Phoenix Wright Ace Attorney to nie zawiedziesz się!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: cissic » 2018-03-14, 16:15

Niewiele jest na PSV dedyków, ale warto sprawdzić jeszcze te gry:
Tearaway
Gravity Rush
PixelJunk Shooter Ultimate
Killzone: Mercenary

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-03-14, 20:33

alf pisze:
2018-03-14, 10:25
Witaj nowy użytkowniku Vity.
Jeżeli szukasz najlepszego źródła informacji i recenzji o tej zajefajnej konsoli, polecam nasz polski serwis o Playstation Vita:
https://mypsvita.pl/

Od siebie polecam zacząć przygode z Vitą od jednej z najlepszych gier dostepnych na ten system: Danganronpa Trigger the Happy Havoc. Jeżeli ograłeś na NDSie Phoenix Wright Ace Attorney to nie zawiedziesz się!
Dzięki! Ace Attorneye bardzo dobrze zapisały się w mojej pamięci, a tego tytułu nie kojarzę - będę musiał sprawdzić :)

Stronkę na pewno też obczaję!
Tearaway
Gravity Rush
PixelJunk Shooter Ultimate
Killzone: Mercenary
Właśnie dzisiaj w podróży busem obczaiłem demko Gravity Rush. Całośc wydała mi się bardzo rozlatana ale na tyle ciekawa, ze skuszę się na pełną wersję. Kolejne gry dodane do listy :wink:
Sega!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: cissic » 2018-03-14, 21:00

Forte pisze:
2018-03-14, 20:33
Właśnie dzisiaj w podróży busem obczaiłem demko Gravity Rush. Całośc wydała mi się bardzo rozlatana ale na tyle ciekawa, ze skuszę się na pełną wersję. Kolejne gry dodane do listy :wink:
Polecam zwłaszcza PixelJunk Shooter Ultimate. Taki mix PixelJunk Shooter i PixelJunk Shooter 2. Obok Journey to moje ulubione indyki na PS3. Super gra z niezłą nutą

https://www.youtube.com/watch?v=sHfYG1gs0dY

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: alf » 2018-03-21, 09:10

I jak tam Forte po tygodniu bycia użytkownikiem PS Vity ? W co tam popykujesz ? Jeszcze Ci sie nie znudzilo ? :D

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-03-22, 23:56

alf pisze:
2018-03-21, 09:10
I jak tam Forte po tygodniu bycia użytkownikiem PS Vity ? W co tam popykujesz ? Jeszcze Ci sie nie znudzilo ? :D
Póki co, cały czas męczę Uncharteda ;) w kolejce czeka Gravity Rush.

Wrażenia sprzętowe mam naprawdę dobre, choć i paru rzeczy mogę się doczepić: bateria która wytrzymuje mi jakieś 2h (pewnie przez to, że konsolka używana) i bugi ze sterowaniem kiedy odpalam klasyki z PSOne.
Sega!

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: alf » 2018-03-23, 08:49

Stary bateria powinna trzymac Ci od 4 do 5h! Mi tyle wytrzymuje.
Ale musisz spełnić pewne warunki i wyrzec się niektórych rzeczy.

Poniżej moje porady:
1. Załóżmy, że po zakupie konsoli, przywracasz ją do ustawień domyślnych / fabrycznych. Ja tak zrobiłem.
2. Wyłącz Wifi, Bluetooth. Zżerają bardzo dużo energii. Jeżeli podczas gry z nich nie korzystasz, nie ma sensu trzymać ich włączone.
3. Ustaw jasność wyświetlacza na najniższą. Jeżeli masz ten model z OLEDowym wyswietlaczem, to on nawet na najniższym ustawieniu jasności jest bardzo czytelny.
4. Graj na słuchawkach. Głośniczki moga pobierać zdecydowanie więcej energii.
5. Upewnij się, że masz "naraz" odpalone tylko jedną aplikację - czyli np. grę. Jeżeli tylko minimalizujesz rzeczy a ich nie zamykasz, możesz mieć otwarte naraz wiele aplikacji (przykładowo Trofea, ustawienia, znajomi, no i sama gra). Ps Vita w porównaniu do PSP wspiera wielozadaniowość/wielowątkowość w swoim dashboardzie. Im więcej naraz masz odpalone aplikacji, tym szybciej będzie żarło baterię.

Uncharted fajna gra. Przeszedłem dwa razy. Raz - bardzo szczegółowo (ze znajdywaniem wszystkich znajdziek), drugi raz - na najwyższym poziomie trudności, który odblokowuje sie po pierwszym przejsciu gry na poziomie normalnym (albo trudnym, nie pamietam juz).

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-03-26, 12:02

Myślę, że wszystkie spełniam, poza graniem na słuchawkach - no i wyświetlacz, zależy od warunków. Zazwyczaj mam ustawiony gdzieś w połowie. Spróbuję na najniższym i zobaczę jak długo wytrzyma ;)

Możliwe, że bateria jest w kiepskim stanie, najwyżej z czasem pomyślę o wymianie :D.
Sega!

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: alf » 2018-03-27, 06:17

Ktoś by musial naprawde przegrać chyba z kilkaset godzin i na dodatek doładowywać (czyli ładowac gdy nie rozładowała się do końca) baterie żeby ją zepsuć. Myślę, że będzie lepiej jak ograniczysz jasność wyświetlacza i przesiądziesz się na słuchawki :)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-04-05, 12:15

Prawdopodobnie mam tak zwany "PS Vita Battery Glitch", który polega na tym, ze konsola mimo posiadania sporego zapasu baterii, informuje użytkownika w połowie o jej wyczerpaniu.

Remedium na tę dolegliwość jest wyjęcie i włożenie baterii do konsoli na nowo - na razie jednak spróbowałem ją rozładować do końca i naładować na nowo do pełna.

Wolałbym nie rozkręcać konsoli jeżeli nie muszę :O
Sega!

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: alf » 2018-04-05, 12:57

Albo zrobić totalnie Factory Defaults.
Uruchamiasz specjalne recovery menu konsoli i tam wybierasz opcję aby totalnie wszystko sobie sformatowala i przywrocila do stanu fabrycznego.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: PSVita - Gry warte polecenia

Post autor: Forte » 2018-04-07, 10:16

alf pisze:
2018-04-05, 12:57
Albo zrobić totalnie Factory Defaults.
Uruchamiasz specjalne recovery menu konsoli i tam wybierasz opcję aby totalnie wszystko sobie sformatowala i przywrocila do stanu fabrycznego.
Na razie wygląda na to, że rozładowanie pomogło. Bateria nie wywala już komunikatu żadnego, wytrzymuje ok 3h (aczkolwiek nie przysiedziałem solidnie, przez dłuższy czas, muszę sobie zrobić wieczór z Vitą ;) ).

Swoją drogą, konsola naprawdę rewelacyjnie sprawdza się w podróży.
Sega!

ODPOWIEDZ