Metroid

ODPOWIEDZ
wopl
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-28, 12:36

Metroid

Post autor: wopl » 2007-08-31, 00:06

Witam. Niedawno wystawilem na spzedaz (przez allegro) gre metroid. Po 5 minutach dostalem oferte na gg zakonczenia aukcji przed czasem. W zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec ile warta jest ta gra...? Cart w stanie bdb. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: Mejs » 2007-08-31, 01:12

50 zl spokojnie mozesz za nia wziac. Gorna polka mega hitow na NES, w jednym rzedzie z MG, Contra (Probotector tanszy raczej) i Final Fantasy.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: froger3 » 2007-08-31, 08:43

A ja nie polecam konczyc aukcji przed czasem bo niektorzy allegrowicze sa bardzo, ale to bardzo zdenerwowani takim obrotem sprawy...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: Axi0maT » 2007-08-31, 09:20

froger3 pisze:A ja nie polecam konczyc aukcji przed czasem bo niektorzy allegrowicze sa bardzo, ale to bardzo zdenerwowani takim obrotem sprawy...
Mialem kiedys taka akcje ze otrzymalem pare maili w momencie przerwania aukcji i wiazaly sie z tym pewnie nieprzyjemnosci.
Teraz przy zakonczeniu wale tekst - towar zostal zniszczony/uszkodzony - pogryzl go pies lub cos w tym stylu. Swiety spokoj gwarantowany choc wiadomo o co chodzi :P
Ja osobiscie jak otrzymuje propozycje cenowa na maila ktora mnie satysfakcjonuje to zazwyczaj sprzedaje taka gre na aukcji prywatnej z 1 PLN :) Dlatego jakbym sprzedawal takiego Metroida to bym puscil za te 50 pln. Nie musisz czekac do zakonczenia aukcji. Kase kupujacy zazwyczaj wplacaja natychmiast bo sa napaleni na ta gre i chca ja jak najszybciej dostac... Prosto, milo i przyjemnie.

wopl
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-28, 12:36

Re: Metroid

Post autor: wopl » 2007-08-31, 12:31

Dzieki za odpowiedzi, chyba jednak nie zakoncze tej aukcji przed czasem (minelo 12 godzin od wystawienia a obserwuja ja 3 osoby, 2 licytuja (obecna cena 35 zl) ). Tak sie sklada ze kupilem ta gre razem z Metal Gear za 6 zl :) wiec niedlugo na allegro wyladuje takze ten tytul.
Mam jeszcze 2 gry:
Mario Bros (nie Super mario bros)
i Donkey Kong Jr
Czy one tez sa warte wiecej niz 20zl>???

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Metroid

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2007-08-31, 16:14

Zalezy od wersji. Z tego co widze, to classic'i PAL, rzadsze. DK Jr. jest pospolity - ale w zupelnie innej wersji. Sadze ze po 20 zlotych mozesz sobie liczyc.

A Metal Gear to juz ladna paranoja, bo i za 70 zlotych moze zejsc. Bardzo ceniony!

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: setezer » 2007-08-31, 21:37

Teraz przy zakonczeniu wale tekst - towar zostal zniszczony/uszkodzony - pogryzl go pies lub cos w tym stylu. Swiety spokoj gwarantowany choc wiadomo o co chodzi :P
Ja osobiscie jak otrzymuje propozycje cenowa na maila ktora mnie satysfakcjonuje to zazwyczaj sprzedaje taka gre na aukcji prywatnej z 1 PLN :) Dlatego jakbym sprzedawal takiego Metroida to bym puscil za te 50 pln. Nie musisz czekac do zakonczenia aukcji. Kase kupujacy zazwyczaj wplacaja natychmiast bo sa napaleni na ta gre i chca ja jak najszybciej dostac... Prosto, milo i przyjemnie
To slabe jest, jakies przekrety, oszukiwanie allegro. Kupujesz uczciwie, sprzedajesz uczciwie, albo wcale. Sprzedac z zyskiem to dobrze, ale zaplacic za to, ze sprzedales za posrednictwem czegos tam (tutaj allegro) to nie ma komu.

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: Gosiek » 2007-09-01, 01:15

Ja bym jeszcze dodala oszukiwanie pozostalych licytujacych. Kilka razy juz trafilam na takie aukcje, gdzie wszystkie ofert byly przez sprzedajacego odwolywane na kilka minut przed koncem aukcji z opisem typu "gre/konsole pogryzl pies" albo "dziecko wyrzucilo przez okno" i jakos nigdy nie moglam w to uwierzyc, a tego typu sprzedawcow wrzucam od razu na czarna liste i wiem, ze juz nigdy nie bede u nich nic licytowac, bo oszustow nie lubie.

Wystawiajac towar na aukcji decydujesz sie go sprzedac na okreslonych warunkach, jezeli nie chcesz tego robic - to nie wystawiaj, a nie olewaj potem kupujacych robiac ich w konia. Jezeli zalezy Ci na okreslonej kwocie, ustaw cene minimalna. Takie oszukiwanie nabywcow "bo cena sie nie spodobala" to zalosne tlumaczenie.

Howgh.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

wopl
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-28, 12:36

Re: Metroid

Post autor: wopl » 2007-09-02, 11:13

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Ostatnio w moje rece wpadlo tez ilka inych gier takich jak
-Probotector
-Snake Revenage
-Castlevania 2
-Mario & Yoshi
-Super Mario Bros. (wersja normalna, oraz troche inna... niewiem jak to opisac, rozni sie etykieta tak jakby wersja cllasic)
-Gradius
-Dr Mario
-Wizards & Warriors
Przepraszm ze wciaz wlasciwie zadaje to samo pytanie...ale czy jest tu Cos co ma duza wartosc kolekcjonerska? ile moga byc np warte 2 czesci Metal Gear'a (Metal Gear, Snake Revanege)? itp.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: soberpl » 2007-09-02, 12:02

Pamietaj o zlotej zasadzie :) Przedmiot/gra jest tyle warta ile jest wstanie za nia zaplacic kupujacy :wink: Kolejna rada: sprzedaj oddzielnie te dwie gry, bo w kompletach zawsze wychodzi taniej.

PS.
Sprawdz PW

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: Axi0maT » 2007-09-02, 16:48

Gosiek pisze:Ja bym jeszcze dodala oszukiwanie pozostalych licytujacych.
Troche przesadzilas. Mam sensowne uzasadnienie. Aukcja leci do konca chyba ze dostaje dobra oferte na maila.
Gosiek pisze: Kilka razy juz trafilam na takie aukcje, gdzie wszystkie ofert byly przez sprzedajacego odwolywane na kilka minut przed koncem aukcji z opisem typu "gre/konsole pogryzl pies" albo "dziecko wyrzucilo przez okno" i jakos nigdy nie moglam w to uwierzyc
A co mialbym napisac? Ze dostalem satysfakcjonujaca oferte i dlatego zakanczam licytacje? W takim przypadku od razu dostaje sie po dupsku od allegro!
Gosiek pisze: Wystawiajac towar na aukcji decydujesz sie go sprzedac na okreslonych warunkach, jezeli nie chcesz tego robic - to nie wystawiaj, a nie olewaj potem kupujacych robiac ich w konia. Jezeli zalezy Ci na okreslonej kwocie, ustaw cene minimalna. Takie oszukiwanie nabywcow "bo cena sie nie spodobala" to zalosne tlumaczenie.
Chyba sie nie zrozumielismy. Ja wystawiam zawsze po cenie za jaka jestem gotow gre puscic. I od takiej ceny zaczyna sie licytacja. Ale jesli wystawiam gre od 15 pln i wiem ze nie pojdzie za wiecej niz 20 to jak dostaje od goscia propozycje sprzedazy od reki za 50 to oczywiscie sie zgadzam... A tak sie zdarzylo juz kilka raz wiec przytoczylem taki przyklad dobrej sprzedazy. Gdybym nie sprzedal gry w takiej okazyjnej cenie bylbym idiota, a jesli sprzedam to jestem oszustem... Powiedzmy ze wybieram mniejsze zlo - takie ktore bardziej odpowiada mojej kieszeni :P

wopl
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-28, 12:36

Re: Metroid

Post autor: wopl » 2007-09-02, 17:03

:) Widze ze rozpetala sie tu walka o wartosci moralne :wink:
Osobiscie popieram zdanie Axiomat'a. Trzeba korzystac z okazji!

Ale glownie chcialbym sie dowiedziec od was czy ktoras z nizej wymienionych gier ma jakas wieksza wartosc....niestety w temacie gier Nesowych jestem zoltodziobem. Trafila sie okazja to kupilem gry, i zastanawiam sie co tak naprawde mam.
Ponizej kilka tytulow ktore ktore rzadziej albo wcale nie widzialem na allegro. Jezeli ktos moze to prosze o uswiadmomienie mnie co z tego ma wieksza wartosc:
-Wizard & Warriors
-Super Mario Bros (wydanie "cllasic")
-Snake Revenage
-Probotector
-Faxanadu
-Konami Hyper Soccer
-Gun Smoke
-Trojan
-Dr Mario
-Kid Icarus
-Gradius
-Turtles
-Urban Chempion

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Metroid

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-02, 17:08

Axi0maT pisze:Powiedzmy ze wybieram mniejsze zlo - takie ktore bardziej odpowiada mojej kieszeni
Ciezko dyskutowac z takimi argumentami. Ciezko sie tez jednak z nimi zgodzic.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Metroid

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2007-09-02, 17:37

Po pierwsze wopl, sprawdz jezyki w grach. Takie Faxanadu moze byc niemieckie.
Ja tam wycenic nie wycenie, zbyt roznie z tymi grami jest. Ale masz kilka hitow - Kid Icarus moze dobrze zejsc, Gradius, Snake Revenge (gra mierna, ale MG - czyli pozadana) Gun Smoke, Faxanadu.

Sprzedajac w zestawie wrozylbym nawet wartosc ok. 200 zlotych. Ale dojdzie jak juz do 150-170. Poza tym, NESowych gier ostatnio sporo, a i zestawy juz sie trafialy. Jakbys mial te gry tak pod koniec lipca to bys mogl je lepiej sprzedac...

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Metroid

Post autor: froger3 » 2007-09-02, 17:39

Hint: nie wystawiaj ich teraz tylko poczekaj do listopada/grudnia - wtedy najwieksze ceny sie wyciaga z aukcji.

ODPOWIEDZ