Gry NES NTSC na konsoli PAL

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-18, 16:02

Jeszcze raz dzięki za (szybką) odpowiedź. Bardzo się nakręciłem na powrót do tych wspaniałych starych gier, zwłaszcza TMNT3 - które niestety nie wyszły Europie, i tak się zastanawiałem nad tym TL - czy owy sprzęt warty jest TAKICH pieniędzy? W sumie mleko się rozlało bo PAL'owki NES już do mnie leci a Contry, dwóch części żółwi oraz NG za lekko ponad 100zł nie przepuszczę :)

Pal licho - jestem zdeterminowany i jak nigdy nie chciało mi się zbierać gier na PS2/PS3/NDS to te wszystkie NES'owe hity bym z ogromną przyjemnością ograł (emulator nie wchodzi w grę - to zupełnie co innego).

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-18, 16:41

Łatwo z Top Loaderem nie będzie. Nie znam się, ale w Polsce żadnego nie widziałem... Jeżeli wydatek około 300zł (bo chyba za tyle leci na ebayu) nie jest dla Ciebie problemem, to na pewno warto w niego zainwestować.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-18, 16:43

No właśnie, przy dzisiejszym kursie dolara nawet troszkę więcej. Zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem drugiego NES'a, tym razem NTSC... nie cierpię regionalizacji.

PS rozumiem, że TL odtwarza wszystkie regiony bez żadnych "kwiatków"?
Obrazek

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2010-05-18, 18:11

a tam z USA - w Polsce jest mnóstwo gier w NTSC, sam bez większych problemów zdobyłem swój egzemplarz NESa NTSC. co do glitchy to w grach które wymieniłeś nie przypominam sobie aby były, chociaż też ręki sobie nie dam uciąć, z rok temu grałem na moim RGB (oryginalny, francuski, miałem niezłego farta. i mówię Wam, warto, bo ostrość kolorów naprawdę powala na kolana). mnie bardziej odrzuca tempo gry w 50Hz. Contra w 60Hz jest nieporównywalnie lepsza.
zresztą zawsze wchodzi w grę przerobienie NTSC, ale tutaj już łatwiej o carty niekompatybilne, albo chociaż glitche.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-20, 18:47

Tak jak pisałem - gry kupiłem (wyszło nieco drożej - wysyłka + bandycki przelicznik walut na PP). Odblokowałem swojego nowego NES'a i już zacieram ręce - żółwie (podobno) śmigają bez problemów - click!

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-20, 19:23

Żółwie na NES'a to oprócz części pierwszej podobno świetne beat em upy.

A poza tym, to chyba kupiłeś dziś ode mnie Mega Man'a 2?

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-23, 07:51

emde pisze:Żółwie na NES'a to oprócz części pierwszej podobno świetne beat em upy.
Nigdy nie grałeś w TMNT2 The Arcade Game ani w TMNT3 MP??

Kolejne problem tej samej natury - The Fantastic Adventures of Dizzy NTSC na PAL'owskim NES'iku, jakieś glitch'e?

PS postanowiłem olać TL (dolar za dobrze stoi) i ciągnę na razie na PAL'u multiregion, w między czasie czyham na konsolę NTSC... :d

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-23, 08:36

Nie grałem, bo w NES'a się wciągam od jakiegoś czasu i mam na razie dopiero kilkanaście gier...

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Ukukuki » 2010-05-23, 18:49

Tak nawiasem mówiąc pierwsze żółwie są również dobre tylko dosyć trudne i upierdliwe :smile: .
Famicom!

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-23, 18:53

W jedynkę to grałem na emulatorze. Dawno i nieprawda, nie zabijcie mnie :), młody byłem. Gra po prostu średnia i czasem naprawdę potrafi wkurzyć. Ale dodatkowo negatywnie nastawił mnie do niej Angry Video Game Nerd.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Ukukuki » 2010-05-23, 19:02

Wiesz on obrobił tyłek paru świetnym tytułom ;). Tutaj dosyć dobry gameplay może się przekonasz http://www.youtube.com/watch?v=fqzYh0tAgo4 .

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: emde » 2010-05-23, 19:12

To prawda, że nie jest to jakiś crap, nawet bym teraz pograł jakbym miał. Z oczywistych względów ciągnie mnie jednak najbardziej do kolejnych części. Szczególnie na SNESa i MD wyglądało toto pysznie. Kiedyś miałem dwie części żółwi na SMD, jak ja żałuje, że je sprzedalem!

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Ukukuki » 2010-05-23, 19:21

Jest też świetna wersja na automaty, raz grałem na automacie domowej roboty (czytaj setki gier). Od tamtej pory sam myślę nad takim czymś ale nie mogę dorwać odpowiedniej budy a stolarz jest zdecydowanie za drogi. Jest też wersja na Xbox Live Arcade. Chyba najlepsze żółwie w jakie grałem.
Famicom!

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: stoodio » 2010-05-24, 06:36

Ukukuki pisze:Wiesz on obrobił tyłek paru świetnym tytułom ;). Tutaj dosyć dobry gameplay może się przekonasz http://www.youtube.com/watch?v=fqzYh0tAgo4 .
Dokładnie, zestawiając TMNT z innymi tytułami recenzowanymi przez James'a możemy śmiało stwierdzić fakt, że jest to jedna z lepszych gier jakie AVGN wziął na swój warsztat. Nie zamierzam dyskutować z jego oceną ale moim zdaniem wypunktowane minusy są troszkę "z dupy" (pod jednym podpiszę się obiema rękami - słaby bestiariusz, biorąc pod uwagę bogactwo uniwersum "turtlesów") co nie zmienia faktu, że odcinek był naprawdę niezły ("COW-A-FUCKING PIECE OF DOG SHIT") :grin:

Wracając do tematu, bo offtop nam się zrobił - wiem, że dzięki emu można sprawdzić jakość takich gier jak np. Contra czy rzeczone TMNTIII, ale co z grami, które wyszły zarówno w USandA oraz Europie (w opcjach emu można tylko wybrać region "NES'a" gry z tego co wiem - nie?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Gry NES NTSC na konsoli PAL

Post autor: Ukukuki » 2010-05-24, 06:50

Szczerze za bardzo nie wiem ale romy powinny na 100% posiadać region. Nie wiem jak to jest oznaczane. Pewnie NTSC USA to będzie U albo coś podobnego NTSC JAP nie wiem tak samo PAL ;p. Nie wiem do czego Ci to potrzebne ale przeróbka NES na multiregion jest jak dla mnie lekko badziewna ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.
Famicom!

ODPOWIEDZ