TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: cissic » 2016-10-03, 21:08

GI Joe - The Atlantis Factor to moja pierwsza gra na Pegazie :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Ukukuki » 2016-10-03, 21:19

Zen: Intergalactic ninja to moja miłość z czasów Pegasusa ;) Jednak jeszcze tej gry nie dorwałem na Famicoma. Świetny tytuł który wyróżniaj się grafiką i wysoką grywalnością. Jednak w moje top 5 się nie łapie, jednak top 20 jak najbardziej. Muszę w końcu tą gierkę upolować. Tylko chyba nie ukazała się na famicoma?
Famicom!

Konto usunięte

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Konto usunięte » 2016-10-04, 17:33

cissic pisze:GI Joe - The Atlantis Factor to moja pierwsza gra na Pegazie :)
A to szczęściarz :)
Ukukuki pisze:Zen: Intergalactic ninja to moja miłość z czasów Pegasusa ;) Jednak jeszcze tej gry nie dorwałem na Famicoma. Świetny tytuł który wyróżniaj się grafiką i wysoką grywalnością. Jednak w moje top 5 się nie łapie, jednak top 20 jak najbardziej. Muszę w końcu tą gierkę upolować. Tylko chyba nie ukazała się na famicoma?
A ja jej wtedy nie doceniałem wystarczająco. Był to dla mnie beat 'em up, jakich było wiele. Dopiero po latach zacząłem oceniać gry bardziej krytycznie - głównie na podstawie grafiki, muzyki, fabuły. A Captain America and the Avengers miała wiele podobnych poziomów i ubogą muzykę, co sprawia, że nie może być wyżej na liście od Zen Intergalactic ninja, do którego produkcji programiści z KONAMI się bardzo przyłożyli. Ale żeby to pierwszy raz :)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: cissic » 2016-10-04, 20:29

Darkou pisze:A to szczęściarz :)
Ale przyznaję się bez bicia, że gra mnie nie porwała. Owszem grałem, ale nie skończyłem. To jedyna gra z czasów Pegaza (poza Lickle/LittleSamson [cena!], Samurai Pizza Cats[tylko famicom] i znienawidzonego Amagona [brrrrry]), której nie mam w oryginale w swojej kolekcji NES. Może kiedyś jak się trafi to kupię. Na razie mam ją na chińskim karcie ze stoma innymi hitami

Konto usunięte

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Konto usunięte » 2016-10-04, 20:43

To Wyobraź sobie, że G.I. Joe The Atlantis factor uwielbiałem do tego stopnia, że uparłem się i ukończyłem ją załatwiając wszystkich mini Bossów i Bossów gółymi rękoma - bez użycia broni :) Tak, to jest możliwe. Zdecydowanie trudniejsze w pierwszej części G.I. Joe - nie wszystkich Bossów udało mi się w ten sposób załatwić. Może kiedyś się dowiem, czy jest to w ogóle możliwe.

A wspomnianych przez Ciebie gier też do tej pory nie znałem. I o ile Little Samson wygląda nawet nieźle to Samurai pizza cats jest według mnie słaba a Amagon to jakaś porażka. No i chyba nie ma żadnej fabuły.
Ostatnio zmieniony 2016-10-06, 18:46 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Ukukuki » 2016-10-04, 21:14

Wiele też robi sentyment. Ja np. nigdy w dzieciństwie nie miałem GI Joe na Pegasusa i osobiście jakoś mnie do tego tytułu nie ciągnie.

Co do Little Samson to chyba najładniejsza gra na NESa? Jednak cena zabija, kilkaset złotych. Wolałbym sobie kupić In The Hunt na arcade.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: cissic » 2016-10-04, 22:49

Zgadzam się w 100%. Lickle to najładniejsza gra na Famicom. Samurai Pizza Cats jest niezłe, ale nie umieściłbym jej w pierwszej 10 najlepszych gier na ten system. Dodatkowo poziom trudności jest minimalny. Sentyment jednak jest spory ;) Gra niestety swoje kosztuje bez 200zł nie ma co podchodzić do karta. Do tego jeszcze trzeba doliczyć przesyłkę. Niestety jest dostępna tylko na japoński system.

Amagon to lipszton totalny, który kosztował mnie więcej zdrowia niż jakakolwiek inna gra. Ubzdurałem sobie tylko jakiś czas temu, że kupię sobie wszystkie gry, które miałem na Pegazie ;)

ODPOWIEDZ