TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

PRQc
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 384
Rejestracja: 2011-05-27, 15:32

TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: PRQc » 2011-07-20, 20:17

Mało piszę się na tym forum o grach na NESa, więc może powspominajmy najlepsze gry na ikonę elektronicznej rozrywki którym jest NES :smile:


NESa mam nie cały rok (dzięki Ci stoodio :wink: ), i od momentu nabycia sprzętu ponownie wkręciłem się w ten cudowny "8-bitowy świat" który wspominam jako coś najlepszego z dzieciństwa.


1. Super Mario Bros 1&3 (1-wsza gra w moim życiu! moment gdy zobaczyłem/zagrałem u siostry w SMB pamiętam doskonale, idealnie a było to ok. 14lat temu, miałem z 5lat)

2. Contra 1&2 ( gra ideał po dziś!, nigdy nie zapomnę ok. 10 osób w jednym małym pokoju starszego kolegi (który też gra do dziś) ustawiających się w pary do coopa :P )

3. Teenage Mutant Ninja Turtles z double dragon- serie ( DD grałem na pegazie w dzieciństwie całymi dniami tak jak w TMNT:TF, teraz jaram się TMNT3)

4. GOAL 3 ( PvsP rządziło, nie też zapomnę samotnych meczów i rozpisek na kartkach turniejów które sobie sam tworzyłem :grin: )

5. Adventure Island ex z Duck Tales 1&2 (pierwszą grę ograłem na pegazie i mam chęć ponownie odświeżyć na NESie. "Kwacze opowieści" poznałem nie dawno, mistrzowski platformer prawie pod każdym względem)



No teraz Wasza kolej :smile:

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: michu40i4 » 2011-07-20, 20:57

Popieram powyższą listę, dodam do tego jeszcze:
1. Chip and Dale
2. The Flinstones
3. Tiny Toon Adventures
4. Ninja gaiden
5. Addams Family

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: kanarekkk » 2011-07-20, 21:18

wg mnie

1 . super mario bros 3 ( kiedys spalil sie nam telewizor jak w to gralismy ;d )
2. super mario bros ( moja pierwsza gra na nesa . jakies prawie 20 lat temu ;o )
3. legend of zelda II AoL ( nie wiem ile godzin przy tym spedzila cala rodzina , i ogolnie lubie zeldy )
4. adventure island II ( lubie tego ''hawajczyka '' z toporkiem ;d )
5 contra ( gralem tylko na pegazie , ale to jest niezapomniana gra )

we wszystko oprocz contry gralem i mam na nesa ;-) pegasus to osobna historia w ogole ;)
Ostatnio zmieniony 2012-03-31, 21:21 przez kanarekkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Spyro1993 » 2011-07-20, 21:19

Wprawdzie NES-a nie miałem i grałem na Pegasusie, no ale podam moje top 5.
1. Chip and Dale (świetna platformówka, a do tego mam do niej wielki sentyment - moja pierwsza własna gra na Pegasusa - dostałem ją od wujka na dzień dziecka w 2000 roku).
2. Adventure Island 2.
3. Super Mario Bros.
4. Micro Machines
5. Goal 3

Mógłbym wymienić jeszcze wiele świetnych gier. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Axi0maT » 2011-07-21, 07:33

1. Contra - bezapelacyjnie naj, naj, naj najlepsza gierka na NESie jak dla mnie :)
2. Super Mario Bros 3 - ze swieca szukac innej tak rozbudowanej gierki
3. The Fantastic Adventures of Dizzy - jajo daje rade, swietna i dlugasna gierka
4. Robocop 2 - dzwiek, grafika... arcydzielo NESa... z grywalnoscia moze ciut gorzej ale oprawa wystarczy zeby szczena poleciala na glebe.
5. Ninja Cats - tytul niezbyt znany, ale ja go doceniam za swietna oprawe audiowizualna

Co do pierwszych dwoch miejsc to nei mialem watpliwosci... pozniej juz niestety ciezko bylo wybrac cos z obszernego repertuaru hitow NESa zeby zmiescic sie w piateczce.

Chcialem tez wyroznic Prince of Persia - bo giera jak na mozliwosci NESa niesamowita, ale niestety fakt ze wersja na Sega Master system miazdzy ja totalnie to ksieciunio wyladowal poza podium.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: stoodio » 2011-07-21, 08:25

Hum... nie będzie łatwo, ale spróbuję:
1. TMNT ]|[ Manhattan Project - setki godzin "przegranych" w wyborowym towarzystwie, do tego złote czasy "Turtles'ów" (serial & pizza = cowabunga!),
2. Duck Tales 2 - podręcznikowy przykład wypasionej platformówki, Capcom & Disney to niegdyś synonim dobrej zabawy... :smile:
3. The Fantastic Adventures of Dizzy - podobnie jak Axi0maT, darzę ten tytuł szacunkiem, fantastyczna przygoda i wysiłek dla szarych komórek (choć w niektórych zagadkach na próżno doszukiwać się logiki),
4. Contra - klasyka, prostota rozgrywki oraz nieskączone pokłady miodu - to jest własnie Contra,
5. Shatterhand - zayebioza, kozacki bohater rozwalający wszystko co stanie mu na drodze przy pomocy pięści, po zebraniu literek otrzymujemy droid'a (różne typy), do tego zamiana w robota - istna rozpierducha na poczciwym NES'ie :twisted:

Dla wyjaśnienia: finałowa 5ka zawiera tytuły, w które zagrywałem się za małolata w najlepszych latach Pegaza. Nie ukrywam, że ogromne znaczenie miał sentyment, którym nie występuje przy grach zakupionych w ostatnim czasie na NES'a: Kid Icarus, Mega Man, Zelda, SMB3, Battletoads etc... :angel:
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Baieros » 2011-07-21, 10:21

Matko tylko top 5 :)

1. Super Mario Bros (do dziś mogę ciupać w grę bez większego znudzenia, ewentualnie z nerwami jak coś niewychodzi)
2. Balloon Fight(zagrywałem się jak nie wiem co mimo prostoty gry, zarówno we 2 jak i samemu)
3. Contra(to samo co wyżej)
4. Battle City(Fami/ TANK 1990 pegasus, KRYJ ORŁA!)
5. Castlevania III(moje pierwsze spotkanie z seria, facet i jego bat bez zbędnych udziwnień i w jedynym słusznym wydaniu 2D bo ziemia też jest płaska!)
Ostatnio zmieniony 2011-07-21, 15:06 przez Baieros, łącznie zmieniany 1 raz.

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: mca64 » 2011-07-21, 10:34

jesli chodzi o nesa to ciezko wybrac top 5 - tyle dobrych gier jest. Natomast dwie najlepsze gry to Zelda i Super Mario Bros.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: emde » 2011-07-21, 10:44

5. Castlevania IV(moje pierwsze spotkanie z seria, facet i jego bat bez zbędnych udziwnień i w jedynym słusznym wydaniu 2D bo ziemia też jest płaska!)
Czwórka to chyba na SUPER nes'a.

Generalnie moje typy w większości pokrywają się z waszymi. Od siebie dorzuciłbym Gun.Smoke - prostą a jakże grywalną strzelankę z widokiem od góry osadzoną na dzikim zachodnie. Relaksująca no i ze świetną muzyczką.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Damjen » 2011-07-21, 11:15

1. Super Mario Bros
2. Gryzor
3. Crisis Force
4. Gun Nac
5. Guerrilla War

Tylko 5? No dobra. Ciężko było wybrać ale nie mogę się powstrzymać od moich honorable mentions :smile:
Akumajou Densetsu, Dr Mario, Ninja Ryukenden III, Mighty Final Fight, The Flintstones
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Dred » 2011-07-21, 13:07

1. Akumajou Densetsu
2. Akumajou Special - Boku Dracula-kun
3. Mouryou Senki Madara
4. Moon Crystal
5. Final Fantasy III

Akumajou Densetsu to nic innego jak japońska Castlevania III, jednak posiada dużo lepszą ścieżkę dźwiękową, dzięki chipsetowi VRC6 od Konami. Różnice dźwiękowe są po prostu powalające.

Dracula-kun jest bardzo dobrym spin-offem do Castlevanii, a jego głównym bohaterem jest Dracula w wersji kawaii super-deformed. Trochę przypomina Megamana, ale według mnie podobieństwo to jest jak najbardziej na plus.

Moon Crystal - piękna, rozbudowana i po prostu cudowna już dziś zapomniana platformówka z animacją, kprzy której Prince of Persia może się chować. A muzycznie - czyste piękno

Muoryou Senki Madara - typowy jRPG, który ponoć był jedną z inspiracji do stworzenia mangi i anime Naruto. Kolejna gra wykorzystująca VRC6. System walki z lekka przypomina mi Baldura.

Final Fantasy III - tutaj wyjaśnień nie potrzeba. xD

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Axi0maT » 2011-07-21, 13:14

Dred - tego Moon Crystal to nie widzialem nigdy. Sprawdzilem gameplay na yotube i ostro przesadziles z ta animacja... Prince of Persia zjada go jeszcze przed sniadankiem...

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: bono » 2011-07-21, 13:16

Axi0maT pisze:Dred - tego Moon Crystal to nie widzialem nigdy. Sprawdzilem gameplay na yotube i ostro przesadziles z ta animacja... Prince of Persia zjada go jeszcze przed sniadankiem...
Dred zapewne tez go nie widzial tylko gral na emulatorze. Ta gra jest nie zwykle rzadka sam kart schodzi za conajmniej 200zl

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Baieros » 2011-07-21, 15:08

emde pisze:
5. Castlevania IV(moje pierwsze spotkanie z seria, facet i jego bat bez zbędnych udziwnień i w jedynym słusznym wydaniu 2D bo ziemia też jest płaska!)
Czwórka to chyba na SUPER nes'a.

Generalnie moje typy w większości pokrywają się z waszymi. Od siebie dorzuciłbym Gun.Smoke - prostą a jakże grywalną strzelankę z widokiem od góry osadzoną na dzikim zachodnie. Relaksująca no i ze świetną muzyczką.

Ta pomyliło mi się o jedną laseczkę bo szukam teraz akurat IV ;)

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: TOP 5 najlepszych gier na NES/Famicon

Post autor: Dred » 2011-07-21, 15:58

Dred zapewne tez go nie widzial tylko gral na emulatorze. Ta gra jest nie zwykle rzadka sam kart schodzi za conajmniej 200zl
Grał ostatnio na konsoli na niedawnym FamiCONie:D No i nadal obstawiam, że lepiej wygląda od PoP, choć to oczywiście dość subiektywna opinia. A mówię tak głównie dlatego, że Prince of Persia po prostu nie przypadła mi do gustu.

ODPOWIEDZ