Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Bajbukaj
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-03, 23:17

Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Bajbukaj » 2011-12-03, 23:21

Witam


Mam pewien problem z NESem. Otóż gdy włożyłem do niego inną grę niż dotychczas(kupiona na allegro), NES zaczął migać diodą podczas próby uruchomienia. Gdy po paru resetach gra się załączyła, to po jej wyłączeniu przy każdej grze ta dioda miga a obraz zmienia się z czarnego na biało-szary.

Myślę nad kupnem nowego pin connectora. Wyczyściłem starego, załączyłem 3 gry (Mario Bros, Mario/Duck Hunt, Tetris) które zadziałały. Natomiast gdy załączyłem Parodiusa, objawy wróciły, po czym po włożeniu nast. gry objawy nie ustępowały.

Czy ktoś ma nowy pin connector, czy jestem zmuszony udać się na ebaya?

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: kanarekkk » 2011-12-04, 01:29

wyczysc styki w karcie. Jesli jedna gra dziala prawidlowo ,a druga nie ,winne moga byc brudne styki karta . Mam tak w co 2 grze kupionej na allegro . 2 przyczyna to gra z innego regionu niz konsola . mozna sprawdzic po kodzie na przedniej naklejce karta . Dopiero potem mozna winic pin connector :) wiec po kolei.
1. Wyczysc styki gry
2. Sprawdz region gry
3 . Sprobuj reanimowac pin connector czyszczac i odginajac delikatnie piny
4. Wymien pin connector ,badz cala konsole . Kupno golej konsoli chyba wychodzi taniej i szybciej .

Daj znac jak Ci poszlo
Obrazek

GameBoyC
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-27, 19:23
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: GameBoyC » 2011-12-04, 07:29

Sciągnij blokade regionalną, nie ważne ktory to problem, to pomoże.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Baieros » 2011-12-04, 13:04

Wystarczy popatrzeć parę tematów wcześniej, szkoda wałkować ten sam problem w kółko.

http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=3571
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=2835

Bajbukaj
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-03, 23:17

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Bajbukaj » 2011-12-20, 00:06

Ok wyczyściłem pin connector i śmiga, ale pojawił się nowy problem. Pady nie zawsze chcą działać. Czasami się zdąży że działają i mogę sterować, a czasami nie. Co z tym zrobić?

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: mushroom » 2011-12-20, 10:05

mogą być 2 przyczyny:

1. Musisz wyczyścić styki padów - w padzie i w konsoli - jak nie masz specjalizowanego preparatu to może być spirytus, denaturat albo coś w tym stylu.

A jak to nie pomoże

2. to przyczyną mogą być "poprzecierane" żyły w przewodach do padów.
Czasem styka a czasem nie. W takim przypadku proponowałbym zakup nowych padów.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Axi0maT » 2011-12-20, 11:22

Napisz konkretnie co ci tam w tych padach nie dziala. Pojedyncze przyciski? Wtedy nalezy przeczyscic gumki (a moze i je wymienic nawet). A moze jest tak ze jak poruszysz padem to wtedy calosc przestaje dzialac? Wtedy tak jak mushroom powodem beda pewnie polamane kable.

Bajbukaj
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-03, 23:17

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Bajbukaj » 2011-12-20, 21:28

Hmm z tym że 2 pady wysiadły by w tym samym czasie? Mi się wydaje, że pady są w pożądku. Rozbiorę jeszcze raz konsolę i przepaczę.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: kanarekkk » 2011-12-20, 21:34

a to ja tak mam w moim ntsc . Jak naciskam przycisk "a" to na smb /duck hunt wskakuje 2 razy start i dalej nie trybi nic . sprawdzane na 2 padach i jest to samo . Zamienilem nawet porty i nic nie pomoglo. jak konsola byla u mnie to bylo ok , siostra pozyczyla i juz w domu nie zagrala . Mial tak ktos?
Obrazek

Bajbukaj
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-03, 23:17

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Bajbukaj » 2011-12-26, 15:54

Dobra z padami już nie ma problemu wyczyściłem i śmiga, ale za to NES znowu kaprysi. DAłem mu nowy pin connector, pograłem chwilę, a później znowu to samo. Jak to się dzieję, że nowy pin connector i to samo?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Axi0maT » 2011-12-27, 07:00

Widac wina lezy po stronie gier - zasyfiaja wyczyszczony connector i sprawa wraca do "normy". Z drugiej strony napisz jak to jest z tym niedzialaniem gier, bo w zasadzie wszystkie konsole na kartridze tak maja ze przed wsadzeniem carta do konsoli trzeba mocno przedmuchac styki a dopiero pozniej go wsadzic w slot. Jesli cos sie odpala za 2-3 razem (kazdorazowo po przedmuchaniu) to nie jest to usterka, tylko normalne dzialanie.

Bajbukaj
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2011-12-03, 23:17

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: Bajbukaj » 2011-12-29, 22:42

Dziwne, pady same wróciły do porządku dziennego, pin connector znowu czyściłem. Niestety, po zakupie gry Chip n Dale z innego regionu, jestem zmuszony do przeróbki konsoli na multiregion :( . Chciałem zostawić w oryginalnym stanie, no ale trudno.

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: dominator » 2012-10-29, 10:55

Podczepię się jeśli można - wczoraj kupiłem NESa, okazyjnie - sprzedwaca twierdził, że na 100% działa - dołączone są gry - konsola z regionu GB (mieszkam w IRL), gry zapewne również bo podobno konsola była od zawsze w jego posiadaniu - po włączeniu dioda miga, ekran na szaro też, niezależnie którą grę włożę do środka a nawet kiedy wogóle nie ma w konsoli żadnej gry. Jeśli to Pin-connector to czy mogę prosić o radę jak i czym mam to wyczyścić ? Proszę o pomoc, pozdrawiam :angry:
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: kanarekkk » 2012-10-29, 11:08

Jesli miga, to pomoze zdjecie blokady regionalnej ;) Sam mialem taki przypadek, pomimo tego, ze region sie zgadzal. przejdz sie do elektronicznego, kup plyn do czyszczenia elektroniki i wyczysc styki w kazdej grze, pin connector tez mozesz w tym wykapac ;)
Obrazek

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Nintendo Nes - migająca dioda i ekran

Post autor: dominator » 2012-10-29, 15:54

Zadam pewnie głupie pytanie ale w temacie jestem kompletny newbie :oops: - czy spirytus salicylowy może być ? A i czym czyścić te styki (patyczki kosmetyczne) ?
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

ODPOWIEDZ