Francuska wersja NESa

ODPOWIEDZ
Lampros
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2012-01-17, 21:48

Francuska wersja NESa

Post autor: Lampros » 2012-01-17, 22:01

Witam, jako że to mój pierwszy post pozdrawiam wszystkich od razu na forum.

Nurtuje mnie następująca sprawa.
Mianowicie wersja NESa Secam. O NTSC i PALu trochę już było i w zasadzie wszyscy zachwalają sobie PALa... natomiast ciekawi mnie wersja SECAM.
Po pierwsze, czy to prawda, że wersja ta nie ma problemów (błędów i przekłamań) przy wyświetlaniu PALowskich gier. Ciekawi mnie też wasza opinia jak by mogła zareagować na gry NTSC... jakieś spowolnienie przyspieszenie itd.
Oraz sprawa drugorzędną: wyjścia out w tym NESie... niby jako jedyna wersja ma wyjścia RGB... ale podobno to nie jest prawdziwe wyjście RGB. No i ciekawe jak z kompatybilnością przy większości standardowych telewizorach HD.

Znalazłem trochę informacji na forach niemieckich i angielskich o nim niby... ale jedni piszą, tam że będzie problem z grami PAL inni, że nie będzie bo się niczym nie różnią w tych 2 wersjach tylko opakowaniem tak naprawdę...

dla lubiących szwargot podrzucam wypowiedź odnośnie braku sygnału na TV HD i NESie la france...

"Das "Secam"-NES gibt ein RGB-Signal ab, kein Secam-Signal. Genau genommen ist die Bezeichnung Secam-NES falsch, denn nichts an diesem NES hat irgendwas mit Secam zu tun. PAL und Secam sind zwei unterschiedliche Verfahren, das Farbsignal über nur eine Leitung zu übertragen. Bei einem RGB-Signal hat man drei Leitungen, PAL oder Secam sind also nicht nötig. Die PPU des europäischen NES gibt immer ein PAL-FBAS-Signal ab. Das wird direkt ausgegeben (Cinch) oder zu einem HF-Fernsehsignal verarbeitet (Antennenanschluss). Da französische TVs damit nichts anfangen können, wird das FBAS-Signal zu einem RGB-Signal konvertiert (darum ist es auch so schlecht). Der HF-Ausgang entfällt ganz."

Ciekawe czy ktoś z was ma z nim do czynienia... a jeśli tak to się on opłaca, czy jedynie jako ciekawostkę mieć można :P

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Baieros » 2012-01-17, 22:37

Jeden kolega na forum gdzieś pokazywał zdjęcia ze swojego NES na tym fajnym kabelku to robiło to spore wrażenie. Jak dobrze pamiętam był to stoodio. Więc można poszperać za tym było chyba w wątku "ogólne rozmowy o NES".

Witam Cie na forum(aczkolwiek od tego też jest stosowny temat ;) ). Pozdrawiam i miłego użytkowania.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: PapaHerbal » 2012-01-18, 00:49

Lampros, czyżby zainteresowała Cię ta aukcja? :wink:

http://allegro.pl/konsola-nes-nintendo- ... 21040.html
Obrazek

Lampros
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2012-01-17, 21:48

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Lampros » 2012-01-18, 02:09

no na pewno skłoniła do przemyśleń ;]
Pozdrawiam,
Lampros

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Hayabusa » 2012-01-18, 02:55

Lampros pisze:Witam, jako że to mój pierwszy post pozdrawiam wszystkich od razu na forum.

Nurtuje mnie następująca sprawa.
Mianowicie wersja NESa Secam. O NTSC i PALu trochę już było i w zasadzie wszyscy zachwalają sobie PALa... natomiast ciekawi mnie wersja SECAM.
Po pierwsze, czy to prawda, że wersja ta nie ma problemów (błędów i przekłamań) przy wyświetlaniu PALowskich gier. Ciekawi mnie też wasza opinia jak by mogła zareagować na gry NTSC... jakieś spowolnienie przyspieszenie itd.
Oraz sprawa drugorzędną: wyjścia out w tym NESie... niby jako jedyna wersja ma wyjścia RGB... ale podobno to nie jest prawdziwe wyjście RGB. No i ciekawe jak z kompatybilnością przy większości standardowych telewizorach HD.
W przypadku gier, podejrzewam że będzie tak jak przy systemach PAL i NTSC, czyli... w niektórych grach nie będzie żadnej różnicy, w innych mogą występować drobne różnice ;) Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś miał NES'a w tym systemie więc jest to o tyle ciekawy zakup do przeprowadzenia testów ;) Jednak jeśli nie masz NES'a i szukasz konsoli do codziennego użytku, poleciłbym Ci raczej zakup konsoli w systemie PAL.
Konsola powinna być kompatybilna z nowszymi telewizorami i raczej nie obawiałbym się efektu jak w Atari 2600 - zmiana palety kolorów ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Axi0maT » 2012-01-18, 06:31

Ktos tu mial z forum takiego NESa... Dred? Oldschoolowy Dziad?.... Nie pamietam juz... Przyznac sie! ;)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: fixxxer1 » 2012-01-18, 08:50

Lampros, poczytaj na tym forum o NES-FRA:
http://www.forum.emunes.pl/index.php/topic,3771.0.html

PRQc
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 384
Rejestracja: 2011-05-27, 15:32

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: PRQc » 2012-01-18, 11:20

Axi0maT pisze:Ktos tu mial z forum takiego NESa... Dred? Oldschoolowy Dziad?.... Nie pamietam juz... Przyznac sie! ;)
stoodio ma nadal.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Axi0maT » 2012-01-18, 11:27

Czyli jednak dobrze pamietalem ze ktos ma :) Wyspowiadaj sie, jak to jest z tym francuzem :D

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Dred » 2012-01-18, 16:52

Ktos tu mial z forum takiego NESa... Dred? Oldschoolowy Dziad?.... Nie pamietam juz... Przyznac sie!
Ja mam Famiego AV;) Dziadek za to ma na sto procent SECAMowego NESa, bo widziałem go na własne oczęta.

Także i ja polecam poczytać artykuł zapostowany przez fixxera, sam go chciałem tu umieścić:]

mushroom
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 193
Rejestracja: 2010-09-02, 18:16
Kontakt:

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: mushroom » 2012-01-19, 15:53

Ja mam wersję FRA z wyjściem RGB.
Nie pamiętam żebym zarejestrował jakieś znaczne różnice w jakości obrazu oprócz może różnicy w kolorach na korzyść FRA.
Gry PAL-owe mi na nim działały. NTSC nie próbowałem bo nie miałem
serca grzebać w bebechach.

Do niedzieli jestem na wakacjach ;) więc jakby trzeba było coś sprawdzić
to mogę od poniedziałku.

PRQc
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 384
Rejestracja: 2011-05-27, 15:32

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: PRQc » 2012-01-20, 14:19

mushroom pisze:Ja mam wersję FRA z wyjściem RGB.
Nie pamiętam żebym zarejestrował jakieś znaczne różnice w jakości obrazu oprócz może różnicy w kolorach na korzyść FRA.
Gry PAL-owe mi na nim działały. NTSC nie próbowałem bo nie miałem
serca grzebać w bebechach.

Do niedzieli jestem na wakacjach ;) więc jakby trzeba było coś sprawdzić
to mogę od poniedziałku.
Ja pamiętam porównania stoodia i różnica była DUŻA na korzyść FRA. Licytował bym tego z allegro tylko obawiam się ze kabla do tv nie znajdę:(

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Francuska wersja NESa

Post autor: Dred » 2012-01-20, 14:26

Napisz do Oldschoolowego Dziada, chyba ma jeden na zbyciu.

ODPOWIEDZ