nes dla początkującego

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: nes dla początkującego

Post autor: badPixel » 2013-09-12, 22:00

Kwaśny pisze:Problem w tym, że taka Contra będzie chodziła, bodajże, 17% wolniej co trochę psuje gameplay
... dobra dla flegmatyków :D

winczester
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-11, 17:39

Re: nes dla początkującego

Post autor: winczester » 2013-09-14, 13:18

To jest sony trinitron 100 hzowy niestety -_-, czemu kaczki nie śmigają na 100 hz?

winczester
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-11, 17:39

Re: nes dla początkującego

Post autor: winczester » 2013-09-14, 13:19

A wie ktoś gdzie tanio albo nawet w normalnych cenach można zakupić gierki na nesa, głównie chodzi mi o takie tytuły jak micro mashines, ultimate stutman, go dizzy go i dizzy ze złotej piątki, ogólnie bignosy i wszysstko to co u nas kiedyś było

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: nes dla początkującego

Post autor: Kwaśny » 2013-09-14, 15:00

To nie jest takie hop siup, że dostaniesz od ręki. Musisz polować na allegro, ebay itd.
 Pokaż
Obrazek

winczester
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-11, 17:39

Re: nes dla początkującego

Post autor: winczester » 2013-09-14, 21:13

A oprócz allegro i ebay jakie są jescze stronki godne polecenia? Ebay to raczej lipa bo to za graniczny serwis i więcej za przesyłkę sie płaci niż za samą grę :/ ,ale jak inne serwisy jakies dobre to podaj, bo ja strasznie zielony w tych sprawach

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: nes dla początkującego

Post autor: Kwaśny » 2013-09-14, 21:19

Fora internetowe, takie jak te.

Gry na NES-a to oldschool, nie sprzedają tego jak np. gry na PS2.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: nes dla początkującego

Post autor: PapaHerbal » 2013-09-14, 21:32

winczester pisze:To jest sony trinitron 100 hzowy niestety -_-, czemu kaczki nie śmigają na 100 hz?
100Hz-owe telewizory buforują obraz i mają laga (na poziomie jednej klatki).
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: nes dla początkującego

Post autor: Axi0maT » 2013-09-14, 21:41

Kwaśny pisze:Contra będzie chodziła, bodajże, 17% wolniej co trochę psuje gameplay.
Bzdura. Zauwazalne jak postawisz obok siebie dwie konsole. W inny przypadku to zapominasz o tym poa 20-30 sekundach grania, tym bardziej ze nie ma czasu na zawracanie sobie glowy takimi rzeczami. Zreszta jak dobrze kojarze to na Pegasusie to tez lecialo w 50Hz, wiec my polacy jestesmy przyzwyczajeni do tej predkosci ze tak powiem ;)
winczester pisze:głównie chodzi mi o takie tytuły jak micro mashines, ultimate stutman, go dizzy go i dizzy ze złotej piątki, ogólnie bignosy i wszysstko to co u nas kiedyś było
Chlopie... przygotuj gruby portfel lepiej :) Co prawda nie wszystkie gry od Codemastersow sa drogie, ale wiekszosc z nich to wydatek minimum 10$. W Polsce tego raczej nie znajdziesz. Kto dorwal to sie tego nie pozbywa, a jesli juz to na allegro za mniej niz stowke pewnie takiej pojedynczej pozycji nie wyrwiesz. Najlepsze i najtansze rozwiazanie to niestety przerobka konsoli na multiregion i sciaganie gierek z USA przez ebaya. Ale ceny skutecznie studza zapal, wiec sie nie nastawiaj ze w tydzien skompletujesz wszystko co bys chcial :).

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: nes dla początkującego

Post autor: Kwaśny » 2013-09-14, 21:58

@Axio

To chyba zależy od gracza. Mam europejską Castlevanię, która chodzi wolniej - owszem, da się przyzwyczaić ale to jednak nie jest takie jak być powinno.
 Pokaż
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: nes dla początkującego

Post autor: frabi » 2013-09-15, 08:53

winczester pisze:A oprócz allegro i ebay jakie są jescze stronki godne polecenia? Ebay to raczej lipa bo to za graniczny serwis i więcej za przesyłkę sie płaci niż za samą grę :/ ,ale jak inne serwisy jakies dobre to podaj, bo ja strasznie zielony w tych sprawach

Biorąc pod uwagę, że wymieniłeś prawie wyłącznie drogie tytuły można rozważyć jeszcze jedną opcję. Ja polowałem na Contre ale w rozsądnej cenie nie udało mi się jej dorwać. W końcu za grosze wylicytowałem terminatora - czyli klona Pegasusa (tak, to klon, klona). A carty do Pegasusa mają już normalne ceny. Oczywiście wartość kolekcjonerska tego żadna, ale przyjemność z grania identyczna jak na NES. O dziwo terminator daje całkiem dobry obraz a pady też są ok.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: nes dla początkującego

Post autor: kanarekkk » 2013-09-15, 09:52

frabi pisze:
winczester pisze:A oprócz allegro i ebay jakie są jescze stronki godne polecenia? Ebay to raczej lipa bo to za graniczny serwis i więcej za przesyłkę sie płaci niż za samą grę :/ ,ale jak inne serwisy jakies dobre to podaj, bo ja strasznie zielony w tych sprawach

Biorąc pod uwagę, że wymieniłeś prawie wyłącznie drogie tytuły można rozważyć jeszcze jedną opcję. Ja polowałem na Contre ale w rozsądnej cenie nie udało mi się jej dorwać. W końcu za grosze wylicytowałem terminatora - czyli klona Pegasusa (tak, to klon, klona). A carty do Pegasusa mają już normalne ceny. Oczywiście wartość kolekcjonerska tego żadna, ale przyjemność z grania identyczna jak na NES. O dziwo terminator daje całkiem dobry obraz a pady też są ok.
True, zrobilem identycznie ;)
Obrazek

winczester
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-11, 17:39

Re: nes dla początkującego

Post autor: winczester » 2013-09-15, 09:59

No chyba też tak zrobie, żaden ze mnie to nie kolekcjoner, ale pegazusa to już kupie jakiegośl epszego żeby co tydzień nie kupować nowego, bo te terminatory sie kiedyś psuły że na tydzień sie kupowało 2. Ale zaóważyłem że na nesie są ciekawe gry, których nigdy na pegazusie nie widziałem np: lemings, pograłem w to troche ostatnio i bardzo fajna gierka, ładna muzyka i nawet ciekawy motyw. Albo super mario bross 3, dziwne że tego nigdy na pegazusa nie trafiłem bo bardzo konkretna gra

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: nes dla początkującego

Post autor: Bodzio » 2013-09-15, 11:29

kanarekkk pisze:True, zrobilem identycznie ;)

A ja zamierzam bo chyba tak będzie najbardziej ekonomicznie. Tyle, że planuję upolować jakiegoś oryginalnego Pegasusa, którego nigdy nie miałem, a to w boxie całkiem spory wydatek. W sumie wychodzi drożej niż NES no ale potem przynajmniej spokój z grami :)

winczester
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-11, 17:39

Re: nes dla początkującego

Post autor: winczester » 2013-09-15, 11:52

Ja gier miałem całą torbę, złota 5, złota 4, contre, składanki wszystko co fajne bo przez lata sie uzbierało jak za dzieciaka sie szło na rynek i kupowało gre za 10-20 zl ale braciak wydał wszystko chrześniakowi, który i tak na tym nie grał tylko sprzedał na straganie pod blokiem :angry:

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: nes dla początkującego

Post autor: kanarekkk » 2013-09-15, 12:17

Tak mi się teraz przypomniało, że gry od Codemasters, które były na złotej czwórce i piątce, to raczej cholernie drogie perełki na Nesa, bo nie były wydawane oficjalnie chyba... Coś jak Tetris wydany przez Tengen. Ale pewności nie mam...
Obrazek

ODPOWIEDZ