"Zamrożony" ekran tytułowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasutar
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2013-06-18, 16:27
Lokalizacja: Radom :(

"Zamrożony" ekran tytułowy

Post autor: Kasutar » 2014-08-09, 14:00

Wybaczcie jeśli ten temat już się trafił. Mam problem z jedną grą na NESa którą otrzymałem; otóż po włączeniu jej ukazuje ekran tytułowy.. i koniec. Jest freeze, przycisk start nie działa, kompletnie nic się nie dzieje.

Rozkręcałem kartridż i znalazłem wewnątrz ślady jakiejś dziwnej białej farby, lub korektora, ale naprawdę były to ilości niewielkie. Wziąłem płyn do mycia okien z alkoholem, przeczyściłem styki karta i przy okazji przejechałem też po nim samym. Ślady farby normalnie zeszły, więc wszystko powinno być na tip-top. Złożyłem kartridż znowu w całość i problem jak występował, tak występuje nadal - zawieszka na tytułowym ekranie. Nie wiecie czy mogę coś z tym zrobić, czy da się to naprawić w jakikolwiek sposób?

Dodam że title screen wygląda normalnie, nie jest w jakikolwiek sposób zaglitchowany czy coś.
Konsole na pokładzie: NES, SNES, GBA, Turbografx, Nintendo 64, Sega Mega Drive, DS Lite.

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: "Zamrożony" ekran tytułowy

Post autor: Natavian » 2014-08-09, 22:42

Odpalasz może na przerobionym NESie grę z regionu NTSC czy to zwykła gra PAL? Co to za tytuł?

Awatar użytkownika
Kasutar
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2013-06-18, 16:27
Lokalizacja: Radom :(

Re: "Zamrożony" ekran tytułowy

Post autor: Kasutar » 2014-08-09, 23:22

Konsolę i grę mam w tym samym regionie - PAL B. Gra to Castlevania 2 - Simon's Quest.

Przeczyściłem jeszcze trochę kartridż za pomocą spirytusu. I pomimo tego że na ogół gra nie działała, to jednak kilka razy udało się dać start i można było pykać. Raz działała normalnie cały czas, raz mogła się zaglitchować po jakiejś minucie. Jednakże, skoro daje się czasem włączyć, to może jest jakaś szansa na to by ją naprawić... Co jeszcze mogę z nią zrobić?

EDIT: Dodam też, że czasem zamiast ekranu startowego wyświetla się cały czarny ekran, co jest dość nietypowe bo na ogół wyświetla się szary.
Konsole na pokładzie: NES, SNES, GBA, Turbografx, Nintendo 64, Sega Mega Drive, DS Lite.

ODPOWIEDZ