NES a Pegazus i reszta Famiklonów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

NES a Pegazus i reszta Famiklonów

Post autor: Forte » 2014-10-01, 11:26

Tak mnie naszło dzisiaj - czy Famiklony są oparte na tych samych podzespołach co NES, czy jakichś zamiennikach? Bo jak to możliwe, że w latach 90 byli w stanie "sklonować" całego NES'a jako Pegazus i tym podobne wynalazki?

Do tego wszystkiego, czy ukazujące się dzisiaj Famiclony także bazują na Hardware NES'a czy jest to kwestia emulatorowa? :)
Sega!

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: NES a Pegazus i reszta Famiklonów

Post autor: kanarekkk » 2014-10-01, 13:02

Forte pisze:Tak mnie naszło dzisiaj - czy Famiklony są oparte na tych samych podzespołach co NES, czy jakichś zamiennikach? Bo jak to możliwe, że w latach 90 byli w stanie "sklonować" całego NES'a jako Pegazus i tym podobne wynalazki?

Do tego wszystkiego, czy ukazujące się dzisiaj Famiclony także bazują na Hardware NES'a czy jest to kwestia emulatorowa? :)
Technika poszła trochę do przodu ;) W tej chwili bebechy Nesa mieszczą się w jedym malutkim chipie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: NES a Pegazus i reszta Famiklonów

Post autor: Kaplitov » 2014-10-01, 14:02

Te dzisiejsze Famiclony są zbudowane na jednym chipie o wątpliwej jakości zalanym "glutem". Te nasze Polskie i "oryginalne" Pegasusy były budowane jeszcze na układach scalonych (większość, bo kilka było opartych na glucie). Z tego co wiem, różne zewnętrzne firmy produkowały różne chipy, ale raczej wątpliwe żeby klony były budowane na tych samych podzespołach co oryginały. NES był produkowany w Japonii, poobnie jak Famicom więc myślę, że (nie jestem pewien) mogą być oparte na tych samych podzespołach z wyłączeniem kilku rzeczy takich jak slot na karty.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

next THE flex
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 32
Rejestracja: 2017-06-24, 12:30
Lokalizacja: A-WW

Re: NES a Pegazus i reszta Famiklonów

Post autor: next THE flex » 2017-07-04, 11:44

Pewne mocno laikowe pytanie, ale gdzie je zadać jak nie tu :)
Czy Nintendo MT-777DX to oryginalne Nintendo czy to Polska podróbka ? Pytam, bo na kartonie jak byk widziałem napis a na samej konsoli "Nintendo compatible". Czy taka konsola odpali carty z NESa albo Famicoma ? Oraz jaki zasilacz będzie najlepszy ? Musi być dedykowany czy może byc zamiennik ?
A jak już przy zamianach jesteśmy :p to może ktoś chciał by sie zamienić ? :p mam do niego karton wraz ze styropianem

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: NES a Pegazus i reszta Famiklonów

Post autor: PapaHerbal » 2017-07-04, 12:09

MT-777DX, to model Pegasusa, czyli klona nintendowkiego Famicoma. Nie jest to oryginalny produkt Nintendo, aczkolwiek powinien bez problemu odpalać gry z Fami oraz chińskie hacki tychże gier. Carty z NES'a nie będą działały bez zastosowania specjalnej przejściówki (z 72 na 60 pinów). Co do zasilacza to z pewnością można zastosować jakiś zamiennik.
Obrazek

next THE flex
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 32
Rejestracja: 2017-06-24, 12:30
Lokalizacja: A-WW

Re: NES a Pegazus i reszta Famiklonów

Post autor: next THE flex » 2017-07-04, 14:49

Bardzo dziękuje za treściwa i konkretna odpowiedz. Pozdro!

ODPOWIEDZ