miniNES

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: miniNES

Post autor: cissic » 2016-08-14, 11:08

Życie bez SNES i NES nie ma sensu ;)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: miniNES

Post autor: ramzes64 » 2016-08-15, 23:03

Virtual Console w tym przypadku ma sens
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: miniNES

Post autor: cissic » 2016-08-15, 23:24

ramzes64 pisze:Virtual Console w tym przypadku ma sens
Korzystam z VC ale jednak wolę klasycznie rozwiązania. Po prostu lubię dmuchnąć w karta. Odpalanie cyfry jakoś mnie tak nie ekscytuje, choć na 3DS nie mam wyjścia ;)

Żeby Nintendo jeszcze naprawdę poprawiało te gry, ale oni zazwyczaj sprzedają tylko obraz starej gry. Do tej pory chyba tylko Excitebike jest lekko podrasowany i dostosowany pod możliwości handhelda Nintendo. Reszta odpala się na okrojonym ekranie z możliwością save i niewiele się to różni od klasycznej emulacji.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: miniNES

Post autor: Kaspar84 » 2016-08-16, 09:40

W tym przypadku Sega ze swoimi 3D classicami ciśnie ośmiesza nintendo i pokazuje jak powinny wyglądać takie nowoczesne wydania starych gier.
Obrazek

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: miniNES

Post autor: cissic » 2016-08-16, 10:41

Ale też nie wszystko jest takie idealne bo nie wszystkie gry są tak dopieszczone ja seria Streets of Rage. W każdym razie zgadzam się, że przy Nintendo wypadają rewelacyjnie. Mam nadzieję, że się ogarną bo za Mega Man Legacy Collection należy się komuś solidna blacha. Dupa ze mnie bo zajarany kupiłem grę w ciemno. Liczyłem na coś w stylu Excitebike a dostałem klasyczne gry, które mam już na kartach...

Awatar użytkownika
philipo
Sponsor
Sponsor
Posty: 258
Rejestracja: 2006-12-26, 11:32
Lokalizacja: Lipnica k/ Kolbuszowej
Kontakt:

Re: miniNES

Post autor: philipo » 2016-11-04, 08:38

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Specyfikacja Nesa Mini:
SoC: Allwinner R16 (4x Cortex A7, Mali400MP2 GPU)
RAM: Hynix (256MB DDR3)
Flash: Spansion 512MB NAND
PMU: AXP223

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: miniNES

Post autor: Kiriki-kun » 2016-11-04, 11:01

Dziwne że nie pomyśleli że w przyszłości mogli by znowu zarobić wydając dodatkowe gry.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: miniNES

Post autor: Melvin.FoX » 2016-11-04, 13:46

Kaspar84 pisze:Melvin.FoX / w sensie sugerujesz kupić podróbę i pirackie karty?
W sensie dokładnie tak sugeruję. Nie wiem jak wyglądają Twoje zasoby i nie odnoszę tego do Ciebie ale jak słyszę hipokryzję ludzi, którzy w kolekcji mają Pegazusy i karty z polskich bazarów "na scalakach" bo to przecież nie piraty i jednocześnie jadą na "piraty" od majfrendów. To co mnie interesuje mam w oryginale a ponadto mam dwa karty X in 1 gdzie dodatkowo znajdują się tytuły, które mnie nie interesują lub, których nie jestem już w stanie dostać.
Kiriki-kun pisze:Dziwne że nie pomyśleli że w przyszłości mogli by znowu zarobić wydając dodatkowe gry.
Na pewno pomyśleli :) wydadzą podobnie jak Atari Flashback rewizję 2, potem 3 itd... Bebechy zostają te same, kwestia wrzucenia nowego softu do pamięci flash i tyle.
xo - that was for the players

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: miniNES

Post autor: Kiriki-kun » 2016-11-04, 18:02

Można, tylko taniej i łatwiej byłoby wypuścić sam nośnik.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: miniNES

Post autor: szczupi26 » 2016-11-04, 18:14

A po co taniej skoro potencjalnych klientów na kolejną "nowość" będzie więcej niż klientów na wymiennego flasha z nowymi grami

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: miniNES

Post autor: Melvin.FoX » 2016-11-04, 20:09

Szczupi dobrze gada [emoji12]
xo - that was for the players

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: miniNES

Post autor: Ukukuki » 2016-11-04, 20:51

Dla mnie ten sprzęt to świetny pomysł. Świetne wykonanie i bardzo dobre dobranie tytułów (zawsze można lepiej, boli brak klasycznej Contry). I mówię to jako fan retro grania a szczególnie tego cudnego 8 bitowca, mam sporą kolekcję gier na ten system i kompletnie nie rozumie psioczenia z waszej strony.

To nie jest produkt skierowany dla mnie czy dla was. Jest to produkt kierowany dla graczy którzy nie mają zapału, miejsca czy czasu na kolekcjonowanie starych tytułów a chętnie by sobie pykneli w klasycznego Mariana z synkiem.


A narzekanie ,że jest to emulator to paranoja z waszej strony. Po pierwsze ten system jest doskonale emulowany. Żaden z was w ślepym teście gdzie udział bierze emulator i NES z modem HDMI nie będzie w stanie poprawnie wytypować w ogólnym rozrachunku. Przy innych konsolach wiadomo jak jest jednak ten system działa doskonale na emu. Wiadomo ja tego nie kupię, wy też ale znajdzie się masa graczy kierowana nostalgią którym do szczęścia ortodoksyjne podejście nie jest potrzebne. Nikt kto chce raz na jakiś czas odpalić Contrę czy inne kultowe tytuły nie będzie kupował klasycznego kineskopu lub wydawał masę kasy na XRGB mini czy wydawał SETKI złotych na stare gry.


Liczę na sukces tego urządzenia i to duży. Na tyle żeby ukazał się jeszcze Mini SNES którego kupiłbym na 100% niezależnie od gier tam zawartych (klasyka Nintendo na pewno będzie tam obecna). A może i kolejne konsole wtedy na pewno byłbym zainteresowany jeszcze GBA i GB.

Pewnie jest VC ale nie każdego jarają obecne konsole Nintendo.

A co lepsze może SEGA by zrobiła coś podobnego ale tym razem lepszej jakości niż ten szajs który jest na rynku.

W skrócie nie kupię dla siebie ale wiem już jaki prezent komuś sprawię.
Famicom!

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: miniNES

Post autor: szczupi26 » 2016-11-04, 21:16

Ja tam nie psioczę, mało tego, jako jeden z niewielu byłem, jestem i będę zwolennikiem emulacji programowej (z tego powodu rozgorzała tutaj niezła wojenka ;) ) ponieważ nie jestem na tyle "dziany" żeby kupić każdą grę i platformę na którą wyszła.
Owszem robię wszystko aby zagrać w oryginały ale, dla przykładu, nie odmówię sobie przyjemności zagrania w moje ukochane polskie hity z małego Atari tylko dlatego że nie posiadam na stanie Atarynki z oryginalnymi kasetami.
Egro, daj Panie Boże jak najwięcej takich projektów by dzisiejsza młodzież poznała prehistoryczne początki rozrywki elektronicznej a stare chrupy D bez zastawiania samochodu/domu/mieszkania mogły ze wzruszenia uronić łzę wracając do lat szczenięcych, do gier które spowodowały że jesteśmy tymi kim obecnie jesteśmy.
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1050
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: miniNES

Post autor: Kiriki-kun » 2016-11-04, 23:27

Czy ja wiem czy aż tyle się rzuci na kolejnego miniNES'a, tylko z inną biblioteką? Musieliby go chyba tym razem wzorować na Famiconie, żeby dało się je odróżnić :) Ile można mieć identycznych konsol ustawionych pod telewizorem które musisz przepinać jeśli chcesz zagrać w którąś grę z drugiej czy trzeciej konsoli? Dla kolekcjonera to nie problem, ale zwykłego szaraczka może to irytować.

Wiadomo że się sprzeda, zarobi na siebie i za jakiś czas pociągnie kolejne minikonsole. Pomysł jest świetny, prosty, dzięki temu że konsola jest mniejsza zmieści się wszędzie. Dziwi mnie tylko że nie ma opcji bezprzewodowego pada, co jest sporą niedogodnością od której współczesny użytkownik się odzwyczaił.

Szkoda tylko, że nie oferuje nic więcej, niż setki projektów w których ludzie drukują małą obudowę od NES'a i wrzucają do środka rasperryPI. Ot, projekt wykonany po najmniejszej linii oporu.
Pomysł świetny, ale jednocześnie jest projekt wykonany o wiele lepiej przez jednego z fanów. Już się nie mogę doczekać aż zrobię sobie kolekcję mini gier na miniNES'a :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: miniNES

Post autor: ramzes64 » 2016-11-18, 17:54

mini NES zakupiony ...

jeśli kogoś interesuje to szukajcie https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/kon ... c-mini-nes - chyba tylko tu są. Ja zamówiłem w MediaMarkt w Puławach (woj. Lubelskie) - mam tam rodzine i odebrali. U mnie w mieście nie ma w promieniu 100km. W przyszłym tyg. bede miał już u siebie.

Ogólnie niebyłem zainteresowany mini NESem, ale ostatecznie brak towaru, ogólne zainteresowanie przekonały mnie do zakupu i wywalczenie konsoli tydzien po premierze, gdy ogolnie konsola nie jest nigdzie dostępna.

Kolega zamawiał kilka miesięcy temu w ULTIMIE, chyba w lipcu, okazało się że na premiere nie dostał, może później jak będzie dostępna. Także jest zabawa w polowanie na konsole.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ