Jaka to gra?

ODPOWIEDZ
Konto usunięte

Jaka to gra?

Post autor: Konto usunięte » 2016-10-04, 19:05

Witam,

niedawno przypomniała mi się pewna gra na NES, w którą grałem kiedyś na Pegasusie. Niestety poszukiwania w internecie okazały się nieskuteczne.

Otóż widok w grze był statyczny. Postać to żołnierz (dwóch, jeśli się grało w dwie osoby) widziane od tyłu. Oni natomiast byli skierowani w kierunku wroga (z tego co pamiętam to były to chyba jakieś pojazdy, w których byli przeciwnicy). Postacie, którymi sterowaliśmy był uzbrojone w karabiny. Poziomy różniły się miejscem akcji (tłem) i pojazdami wroga. A najbardziej charakterystyczną rzeczą, którą pamiętam było to, że postacie miały możliwość rzucania się w bok z fikołkami. Pozwalało to na szybkie uniknięcia strzałów wroga.

To tyle, co pamiętam. Czy ktoś z Was wie może, jaka to gra?

No i chyba znalazłem: Cabal. Chyba, bo nie do końca mnie przekonuje. Z drugiej strony trochę lat minęło.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Jaka to gra?

Post autor: Melvin.FoX » 2016-10-04, 20:43

Wyprzedziłeś innych odpowiedzią :) otóż myślę, że dobrze trafiłeś. Jeżeli nie jesteś do końca pewien to może grałeś w nią na Pegazie ale także na innej platformie (bo portów było mnóstwo) np. na automacie?
Sprawdź inne gameplaye i sprawdź czy pamięć Cię nie zawodzi :)
xo - that was for the players

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Jaka to gra?

Post autor: Ukukuki » 2016-10-04, 21:07

Z opisu kojarzę tylko Cabal który by pasował. Na NESa był jeszcze port Operation Wolf ale tam widać tylko celownik.

Jeśli to nie było na NESie to do opisu pasuje jeszcze Nam-1975 jednak jest to gra na Neo Geo. Tam też jest turlanie w celu uniknięcia pocisków.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Jaka to gra?

Post autor: cissic » 2016-10-04, 22:52

Tylko Cabal pasuje. No chyba, że gdzieś tam w Japonii ktoś sklecił coś co wygląda podobnie i dotarło do nas z Pegazem

Konto usunięte

Re: Jaka to gra?

Post autor: Konto usunięte » 2016-10-06, 18:09

Nie wiem, dlaczego ale kojarzę level'u z dużym pomarańczowym samolotem (prawie na cały ekran), widocznym z boku z którego jakieś typy do mnie strzelały. Poza tym inne gry, które pamiętałem a których tytuły wcześniej szukałem, rozpoznałem szybko. Ale z tego, co pamiętam, to w tą grałem u kogoś i tylko raz, więc może rzeczywiście słabo pamiętam.
Jednak i tak jej nie kupię, bo 307 zł za kompletną, to przesada.

W każdym razie dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ