AVS - Najlepszy klon NESa?

ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: Ukukuki » 2016-11-04, 21:16

https://www.youtube.com/watch?v=_ET7JHV0shQ


Co myślicie? Jak dla mnie dużo lepsza sprawa niż Retron który jest zwyczajnym emulatorem na bazie komputera z androidem. Tutaj mamy emulację sprzętową, z filmiku wynika ,że działa 1:1 jak oryginalny system. Teoretycznie odwzorowanie na bramkach logicznych prostego 8 bitowego systemu nie powinno być problemem. Recenzja napawa optymizmem, jakościowo też wygląda to fajnie. Jednak cena, fakt mamy tutaj HDMI co jest ogromną zaletą sama modyfikacja zwykłego NESa jest strasznie droga.

Do tego mamy tutaj kilka fajnych funkcji, jak możliwość zwiększenia sprite wyświetlanych na ekranie do 15. Osoby grające na tym 8 bitowcu znają to charakterystyczne miganie postaci. Jednak jak jest wspomniane w tej recenzji gry mogą to znosić różnie. Pamiętajmy jest to emulacja sprzętowa więc mogą dziać się cuda np. w walce z ostatnim bossem co może nam podnieść ciśnienie :P

Gdyby Ufix w jednym z tematów nie wspomniał o OPEN SOURCE SCAN CONVERTER (który póki co i tak ma problemy obecnie z NESem i SNESem), to kupowałbym tego klona mimo wysokiej ceny. Obecnie jednak czekam na obniżkę i to znaczną. Chociaż wiem ,że o to będzie trudno, koszty projektu, jakość wykonania też nie jest zła. Nakład wysoki też nie jest bo produkt typowo niszowy.

No i świetna funkcja z przesyłaniem swoich wyników do tabeli! Jednak HDMI to jest wisienka na torcie :D Z ceną pojechali strasznie, mam nadzieje ,że to jest tylko podatek od nowości. Fajny smaczek z nawiązaniem nazwą do MVSa od Neo Geo.AVS

http://www.retrousb.com/product_info.ph ... 1153082373
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: Kiriki-kun » 2016-11-04, 23:14

Muszę przyznać że wygląda o wiele lepiej niż Retron :) Taki futurystyczny, kosmiczny NES :P

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: Ukukuki » 2016-11-05, 07:48

No i obsługa gier z NESa i Famicoma w HDMI. Retron jest spoko no i cena jak na możliwości nie jest zła, można nówkę sztukę wyrwać za 150 euro. Jednak ja nie będę płacił za emulator bo takowy mogę mieć za darmo. Tutaj też mamy emulację ale sprzętową i wychodzi na to ,że wszystko działa tak jak w oryginalne.

Fajnie jakby cena spadła do 120$ wtedy bym się zainteresował.
Famicom!

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: Baieros » 2016-11-05, 09:20

Bardzo ciekawy sprzęt, też obejrzałem filmik parę minut temu :) Nakład niski to i cena średnia, może robili wstępne badania, albo preordery i było mało chętnych. Teraz jak recenzje wpadną to dla zachodnich sąsiadów i amerykańców 200 USD to raczej nie jest dużo... Więc nie wiem czy spodziewałbym się obniżek.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: cissic » 2016-11-05, 11:55

Kiriki-kun pisze:Muszę przyznać że wygląda o wiele lepiej niż Retron :) Taki futurystyczny, kosmiczny NES :P
Ale Retron to taki SNES a ten zawsze ustępował w wyglądzie NESowi ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: Kiriki-kun » 2016-11-05, 12:04

Przecież retron nie wygląda w żadnym stopniu jak SNES, bardziej jak jakiś dziwaczny toster na 5 kromek chleba :)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: AVS - Najlepszy klon NESa?

Post autor: cissic » 2016-11-05, 14:29

Plastiki biały i szary (taką mam wersję), są troszkę SNESowe a stylistyka jest rodem z lat 90. Oczywiście w żadnej mierze nie ma takiego podobieństwa jak pomiędzy AVSem a NESem

ODPOWIEDZ