Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

ODPOWIEDZ
Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: Kiriki-kun » 2017-10-21, 18:14

Hej,

dorwałem ostatnio NES'a w bardzo dobrej cenie z kilkoma grami, i powiem szczerze trochę się wciągnąłem.
Niestety żeby poszerzyć bibliotekę muszę ściągać gry z Ameryki (pomimo PAL NES'a) żeby było troche taniej. Za 40 zł można dorwać kilka klasyków takich jak Zelda czy Castlevania.

Problemem jest jednak brak odbioru osobistego i kłopot z ewentualnym zwrotem. Dlatego miałbym kilka pytań odnośnie piratów i reprodukcji:
1. Jak często można na nie trafić? Szukając na Aliexpress widziałem dosłownie kilka ofert, i to głównie gry super żadkie lub nigdy nie wydane.
2. Jak odróżnić takiego pirata? O czego zdjęcia najlepiej prosić, żeby mieć maksymalnie dużą pewność że nie wydaje kasy na jakąś podróbkę?

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: kanarekkk » 2017-10-22, 11:45

Piratów na nesa jest stosunkowo mało, a na dodatek większość poznasz na pierwszy rzut oka. Mają często delikatnie inne wymiary i zupełnie inny kolor obudowy. Istnieją także gry bez licencji Nintendo, parę takich znajdziesz na starej wersji serwisu ;-) Także kupuj śmiało ;-)
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: fixxxer1 » 2017-10-22, 11:51

Oczywiście nie kupuj na Alliexpress, bo to na pewno będą podróbki ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: Kiriki-kun » 2017-10-29, 17:19

Wiadomo :) Chodziło mi o to, że aliexpress jest źródłem piratów. Jeżeli coś jest na aliexpress, łatwo może się pojawić na ebayu czy allegro, i tym samym kupowanie tych gier, jest bardziej ryzykowne.

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: /dev/null » 2018-12-07, 14:31

wydrukowane etykiety, często rozmyte, brakujące literki na wydruku.
inne dziury od śrubek.
brak napisu NINTENDO na płytce w środku (w sumie najłatwiej określić po rozkręceniu)

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: cissic » 2018-12-09, 11:39

Jeśli miałeś kiedykolwiek oryginalny kart NESa, to raczej nie ma szansy byś pomylił go z piratem. Pod tym względem, to dobry system do kolekcjonowania

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: /dev/null » 2018-12-09, 11:57

miałem w ręce recyclingowany cart z naklejką w w środku piracki rom. Możliwość jest, bo nikt raczej nie rozkręca kartridża, ale to tyczy się tych droższych gier - wtedy warto. Warto też rozkręcać bo różni ludzie robią różne mody/naprawy. Są różni rzeźnicy. Nie życzę nikomu.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: cissic » 2018-12-09, 19:06

Nigdy takiej sztuki nie trafiłem, a mam już "kilka" gier na NESa. Jasne, że niczego nie można wykluczyć, ale na oko z aukcji tego się nie wyłapie. Reasumując uważam, że NES, SNES, to bardzo przyjemne do kolekcjonowania systemy. Nie jest to GBA, gdzie 1/3 kartów na Allegro to chińszczaki

Awatar użytkownika
/dev/null
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 56
Rejestracja: 2018-12-07, 13:42
Lokalizacja: wlkp

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: /dev/null » 2018-12-09, 19:41

No na zdjęciach się nie wychwyci - ale jak już kupować coś drogiego to zawsze można poprosić o zdjęcie samej pcb, wtedy już wszystko jasne. W Polsce takich wałków nie ma ale znowu dostęp do tych kartów jest utrudniony bo to nie był u nas mainstream, u nas były podróbki, pegazusy i inne klony. Niby gry te same a jednak wycinali 'nintendo'.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Prackie gry na NES i jak je odróżnić od oryginałów

Post autor: cissic » 2018-12-10, 13:04

Tu się zgadzam w 100%. Jeśli kogoś już ponosi i chce koniecznie wydać kilka stów $ na takiego Little Samson, to zdjęcie bebechów nie powinno zaszkodzić ;) Swoje karty kupowałem dość dawno temu i wtedy nawet te największe hity kosztowały chyba 1/10 tego co teraz na Alledrogo :)

ODPOWIEDZ