Super Mario World

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Super Mario World

Post autor: artemis » 2010-05-24, 21:31

Niedawno zacząłem grać, ale jedna sprawa mnie nurtuje. Nie wiem jak używać pelerynki, aby uzyskać taki wystrzał w powietrze wysoko w górę a potem spadać lekko trzymając się za dwie końcówki... Widziałem to na paru filmikach na youtubie więc nie musi to być takie trudne a jednak nie wiem nadal jak... Link do filmiku przykładowego . Orientuje sie ktoś z was?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Mario World

Post autor: Ukukuki » 2010-05-25, 05:44

Rozpędzić się i skoczyć. Później trzeba wciskać przycisk od ataku albo skoku sam dokładnie nie wiem bo w tym momencie nawalam we wszystkie.
Famicom!

Awatar użytkownika
Candy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-19, 15:41
Kontakt:

Re: Super Mario World

Post autor: Candy » 2010-05-25, 10:39

Też gram,
aktualnie stoję na zamku po "forest of illusion"

co do korzystania z pelerynki
skaczesz żółtym, a potem klikasz zielonym w powietrzu

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Super Mario World

Post autor: emde » 2010-05-25, 16:35

Ja też miałem z tym początkowo problemy. Później załapałem i już jakoś szło. No bo ogólnie SMW to gra niesamowita, chociaż ideałem platformówek 2D jest dla mnie jednak dwójka z Yoshi'm.

Ostatnio męczyłem się w ten sposób z Shinobi III - nauka odbijania od ścian troszkę zajęła.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Super Mario World

Post autor: kawka » 2010-05-25, 18:41

Przede wszystkim trzeba mieć pelerynkę i odpowiednio dużo wolnej przestrzeni na gruncie. Następnie należy się po prostu rozpędzić do maksymalnej prędkości i wykonać skok. Ważne jest by podczas wykonywania skoku nie zwalniać żadnego z przycisków (do rozpędzania i skoku). Dopiero jak się wzniesiesz możesz zwolnić przycisk rozpędu. Ale tak długo jak chcesz lecieć, przycisk skoku musi być cały czas wciśnięty. Jest jeszcze sposób by utrzymać się w powietrzu. Wystarczy na zmianę pikować i podciągać się do góry. W ten sposób można przelecieć nad całą planszą, wystarczy że będzie się odpowiednio używać d-pada używając na zmianę kierunków prawo-lewo (przód-tył).

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Super Mario World

Post autor: artemis » 2010-05-25, 19:06

Dzięki za wszystkie podpowiedzi :smile: . Popiszę jeszcze trochę prackę ( magisterska :sarcasm: ) i jak będe miał jeszcze siłę to odpalę sobie SMW :wink: . Z początku myślałem, że może to w wersji na GBA tylko możliwe...

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Problem z przejściem (Super Mario World)

Post autor: Rafi » 2010-07-12, 16:57

Mam problem z przejściem pewnego momentu w Super Mario World. Nie wiem jak odkryć drogę do Zamku nr 5 . W gwiezdnej drodze jest pięć różnych tras, ale mogę ukończyć tylko jedną. Może mam wybrać inną drogę?? Dla zobrazowania problemu zrobiłem dwa zdjęcia: Klik

EDIT: Cały czas było jedno zdjęcie, bo pomyliłem linki. Teraz są już dwa.
Ostatnio zmieniony 2010-07-12, 18:57 przez Rafi, łącznie zmieniany 4 razy.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Mario World

Post autor: Ukukuki » 2010-07-12, 18:52

Chociaż SMW skończyłem to nawet nie byłem tam gdzie Ty jesteś :smile: Jest to pierwsza platformówka w której musiałem szukać rozwiązania w necie, pogubiłem się w lesie ;p. Jak z forum nikt Ci nie pomoże to na gamefaqs znajdziesz rozwiązanie http://www.gamefaqs.com/snes/519824-sup ... world/faqs
Famicom!

Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Re: Problem z przejściem (Super Mario World)

Post autor: Hitori » 2010-08-09, 13:33

Rafi2468 pisze:Mam problem z przejściem pewnego momentu w Super Mario World. Nie wiem jak odkryć drogę do Zamku nr 5 . W gwiezdnej drodze jest pięć różnych tras, ale mogę ukończyć tylko jedną. Może mam wybrać inną drogę?? Dla zobrazowania problemu zrobiłem dwa zdjęcia: Klik

EDIT: Cały czas było jedno zdjęcie, bo pomyliłem linki. Teraz są już dwa.
Proszę bardzo :)

W forest of illusion musisz znaleźć w jednej z plansz tajemne przejście i dostać się do zamku. O ile się nie mylę są jakieś filmiki na to na Youtube.

Obrazek

--------------------------------------------------


A ja mam inne pytanie... po przejściu Star Road wchodzimy do gwiazdki po : prawy dół. Przenosi nas do świata w którym znajduje się księżniczka. Pierwszy zamek: walka z koopą... pokonałem go. Uwolniłem dziewoję... sratatata... Kto stworzył grę itp. Ale... zatrzymuje mi się obraz przy "The End" jak mario stoi z luigim i księżniczką... i nie mogę dalej nic zrobić. A dalej przecież jest mnóstwo lvl`i. Jak to przejść? Ominąć?

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Super Mario World

Post autor: Rafi » 2010-08-09, 13:37

Hitori, Widzisz, ostatni post pisałem miesiąc temu i dawno już przeszedłem tą grę, ale dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o końcówkę to wydaje mi się, że to ma tak być. Sam byłem zdziwiony jak to zobaczyłem. Może jak chcesz przejść inne plansze to musisz po prostu wybrać inną drogę ? Nie mam pojęcia...

Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Re: Super Mario World

Post autor: Hitori » 2010-08-09, 17:17

No właśnie sorki za odkop... ale mam problem z tą grą. Gdy jesteśmy w zamku zaraz przed lasem... tam jest taka górka z plastrem :) I zaraz nieopodal niej na lewo jest na jeszcze jednym wzgórzu zamek, do którego nie wiem jak się dostać... jakieś wieści na ten temat? :)

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Super Mario World

Post autor: Spyro1993 » 2010-08-09, 17:23

Hitori pisze:No właśnie sorki za odkop... ale mam problem z tą grą. Gdy jesteśmy w zamku zaraz przed lasem... tam jest taka górka z plastrem :) I zaraz nieopodal niej na lewo jest na jeszcze jednym wzgórzu zamek, do którego nie wiem jak się dostać... jakieś wieści na ten temat? :)
Dojście tam jest w tej jaskini co jest wcześniej. W którymś poziomie jest ukryty klucz, dzięki któremu udaje się dostać do rury (o ile dobrze pamiętam).
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

driversx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-11, 16:58

Re: Super Mario World

Post autor: driversx » 2014-03-11, 17:07

Co prawda mega odkopuje temat ale przeszedłem całego mario 10 lat temu i teraz postanowiłem przejść jeszcze raz w ciągu dwóch dni na spokojnie przeszełem prawie całego. Prawie ponieważ nie moge przypomnieć sobie jak dojść do zamku który jest w tym podziemu co jest zamek browsera obok zamek numer 7 i zamek duchów no i własnie obok jest ten mniejszy zamek który doprowadził bym mnie na skróty do zamku browsera. Wiecie od tyłu hehe. Plansza która powinna mnie doprowadzić nie posiada żadnego kluczyka czy coś w tym stylu z 15 razy zagrałem ta plansze i nieznalazłem tajemnego przejścia do innej mety czy innego kluczyka. HELP

driversx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-11, 16:58

Re: Super Mario World

Post autor: driversx » 2014-03-12, 11:24


Klaudek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-28, 20:16

Re: Super Mario World

Post autor: Klaudek » 2014-03-17, 22:54

Musisz znaleźć klucz. Podpowiem że klucze są w tych planszach w których na mapie znajduje sie czerwone kółko :-) jak jest czerwone to musisz skończyć normalnie, a później znów przejść znaleźć klucz i włożyć do dziurki.

Szukanie rozwiązania na youtube psuje całą zabawę.

ODPOWIEDZ