Drukowanie pudełek

Retro Michał
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2013-10-21, 11:31

Drukowanie pudełek

Post autor: Retro Michał » 2013-11-11, 22:05

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad wydrukowaniem sobie pudełek do gier na snesa (mam kilka gier luzem) oryginalne ciężko znaleźć i sporo kosztują. Znalazłem stronkę ze skanami i trochę o tym czytałem na zagranicznych forach

Mimo, że to pudełka z reprodukcji zawsze fajniej wyglądają na półce niż same karty z grą 8)

Ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tym, na jakim papierze drukować jakiego kleju użyć do sklejenia takiego pudełka, jakiej jakości skanów szukać, może ktoś poleci jakieś strony o tej tematyce itd...

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Kwaśny » 2013-11-11, 23:37

Akurat boxy to inna sprawa, bo fajnie np. mieć homemade-y do GBA z pudełek do DS.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: kanarekkk » 2013-11-12, 00:00

SebaSan1981 pisze:Odezwij się na PW to dam Ci namiary na kolegę z innego forum, który w drukarni pracuje i takimi rzeczami zajmuje się na codzień.
Poza tym powiem Ci jeszcze jedno. Nie wypowiadaj tutaj słowa reprodukcja bo Cię zaraz taki jeden miglanc (wiemy o kogo chodzi) zwyzywa od złodziei. Podejrzewam że drukowanie okładek/pudełek jest dla niego równoznaczne z kradzieżą, obrazą jego wspaniałego majestatu i obrazą retrogamingu. Jeśli nie chcesz by stracił swoje jakże dla wszystkich cenne dobre zdanie o Tobie, nie pisz więcej o reprodukcjach by się waszmości nie narazić :)

Za pierwszą część Twojego posta zdecydowanie można pochwalić. Co do drugiej... No cóż, jak ktoś w pięknych chwalebnych słowach pisze o honorowym kodeksie retrogamingu ( znajde to w 2 minuty jak chcesz) a potem łamie regulamin przechwałkami o graniu na czymś co raczej nośnikiem oryginalnym nie jest, zasługuje na stratę szacunku.


Wracając do właściwego tematu.
Kiedyś ktoś pokazywał sztuczki z drukowaniem okładek na zwykłym papierze kredowym i umieszczaniu kartów w pudełkach po VHS. Pomysł sam w sobie ciekawy i dużo mniej kosztowny. Poszukam jak będziesz zainteresowany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Kaplitov » 2013-11-12, 01:13

Właśnie sam o tym myślałem. Cardy idealnie się mieszczą w takim pudełku. Snesowego można tam wsadzić po jednej sztuce, te pegasusowe i famicomowe można wsadzać po dwie sztuki i specjalnie dla nich sobie tworzyć ładne okładki.

Jak masz jakiś fajny tutorial, poradnik też chętnie skorzystam :)
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: DizzyX » 2013-11-12, 07:22

Pudełka można robić na papierze kredowym też, tylko to musi być papier matowy o gramaturze 300-350 g/m2 minimum. Czyli w zasadzie tylko drukarnia cyfrowa wchodzi w grę, i to z maszyną, która weźmie duży arkusz papieru (jaki rozmiar ma pudełko na gry SNESowe?).
Pozostaje jeszcze kwestia zgięć do złożenia pudełka, czyli fajnie byłoby mieć bigownicę, którą byś sobie te zgięcia porobił (drukarnie często mają, ale nie wiem, czy ktoś się tak będzie bawił z jednym pudełkiem w wycinanie i robienie zgięć ;) ).
Sklejać takie pudełko najlepiej klejem z pistoletu na gorąco. Kreda jest zawsze "śliska" i różnie reaguje na kleje do papieru (często po prostu nie sklei).

Retro Michał
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2013-10-21, 11:31

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Retro Michał » 2013-11-12, 08:31

DizzyX pisze:Pudełka można robić na papierze kredowym też, tylko to musi być papier matowy o gramaturze 300-350 g/m2 minimum. Czyli w zasadzie tylko drukarnia cyfrowa wchodzi w grę, i to z maszyną, która weźmie duży arkusz papieru (jaki rozmiar ma pudełko na gry SNESowe?).
Pozostaje jeszcze kwestia zgięć do złożenia pudełka, czyli fajnie byłoby mieć bigownicę, którą byś sobie te zgięcia porobił (drukarnie często mają, ale nie wiem, czy ktoś się tak będzie bawił z jednym pudełkiem w wycinanie i robienie zgięć ;) ).
Sklejać takie pudełko najlepiej klejem z pistoletu na gorąco. Kreda jest zawsze "śliska" i różnie reaguje na kleje do papieru (często po prostu nie sklei).
Znalazłem skany pudełek w formacie papieru A3, lub dwa skany na A4 ale wtedy jest jedno klejenie więcej.

A możecie znacie jakąś firmę sprzedającą takie pudełka ?

ps - co stało się z użytkownikiem SebaSan1981 rano pisał że zna kogoś z drukarni a teraz nie ma juz tego posta i nie ma jego konta na forum ?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Storms » 2013-11-12, 10:54

Z głębokim żalem zawiadamiam że użytkownik SebaSan1981 złożył wniosek o "damnatio memoriae".

Retro Michał
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2013-10-21, 11:31

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Retro Michał » 2013-11-12, 12:55

Kaplitov pisze:Właśnie sam o tym myślałem. Cardy idealnie się mieszczą w takim pudełku. Snesowego można tam wsadzić po jednej sztuce, te pegasusowe i famicomowe można wsadzać po dwie sztuki i specjalnie dla nich sobie tworzyć ładne okładki.

Jak masz jakiś fajny tutorial, poradnik też chętnie skorzystam :)
to jest stronka do drukowania pudełek: http://www.nintandbox.net/index.php/en/

a to stronka z okładkami: http://www.thecoverproject.net/

tylko że one są robione pod wymiar UGC (Universal game case)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

które różnią się rozmiarem od VHS ale może po edycji tego nie było by tak źle, pozostaje jeszcze kwestia wypełnia pudełka czymś żeby kart nie latał luzem ???

Albo zamówienie UGC z ebay w kilka osób
Ostatnio zmieniony 2013-11-12, 14:39 przez Retro Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Kaplitov » 2013-11-12, 14:39

Fajne te pudełeczka, trzeba przyznać. Ale za 25 pudełek na ebayu chcą blisko 180 zł. No drogo nie jest niby, ponad 7 zł za pudełko.

Teoretycznie mógłbym się z kimś złożyć, ale dopiero w środku grudnia. Sam bym chciał z 10 - 12 takich.

Problem pojawia się wtedy, kiedy skończą się te case`y. Znowu trzeba będzie je zamawiać, szkoda że w polandii retrogaming jest mało powszechny i trudno dorwać nawet takie głupie pudełka...
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Retro Michał
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2013-10-21, 11:31

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Retro Michał » 2013-11-12, 14:40

Wiec jest drugi wariant

to jest stronka do drukowania pudełek: http://www.nintandbox.net/index.php/en/

wydrukować w jakimś sklepie co drukuje, potem skleić i na półkę

tylko nigdzie nie mogę znaleźć pudełka do zombie pal

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Axi0maT » 2013-11-12, 16:50

Retro Michał pisze:ps - co stało się z użytkownikiem SebaSan1981 rano pisał że zna kogoś z drukarni a teraz nie ma juz tego posta i nie ma jego konta na forum ?
Zrozumial chlopak ze retroage to nie miejsce dla zlodziei, zawinal ogon pod siebie i poszedl w swiat... Tak jak i wielu innych przed nim. Nikt za poprzednimi nie plakal wiec i po nim tez zaloby raczej nie bedzie.

Retro Michał
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2013-10-21, 11:31

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Retro Michał » 2013-11-12, 17:51

Axi0maT pisze:
Retro Michał pisze:ps - co stało się z użytkownikiem SebaSan1981 rano pisał że zna kogoś z drukarni a teraz nie ma juz tego posta i nie ma jego konta na forum ?
Zrozumial chlopak ze retroage to nie miejsce dla zlodziei, zawinal ogon pod siebie i poszedl w swiat... Tak jak i wielu innych przed nim. Nikt za poprzednimi nie plakal wiec i po nim tez zaloby raczej nie bedzie.

to musiał nieźle coś namieszać jak od złodziei go wyzywacie .

Wracając do tematu jacyś chętni na grupowe zamówienie UGC (Universal game case)

na tej stronce są wszystkie okładki do drukowania
http://www.thecoverproject.net/

Awatar użytkownika
Kaplitov
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 456
Rejestracja: 2013-11-02, 13:52
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Kaplitov » 2013-11-12, 19:02

Tak jak pisałem, ja byłbym chętny, ale dopiero gdzieś w połowie grudnia.
Pegasus IQ502/MT777DX | SNES | Playstation [Fat] | Playstation 2 [Slim] i [FAT] | Playstation Portable [Street] | Xbox Classic x2 | Wii | DS Lite | Nintendo 3DS | Nintendo 64 | Gameboy Color |

Retro Michał
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2013-10-21, 11:31

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: Retro Michał » 2013-11-13, 09:55

Kaplitov pisze:Tak jak pisałem, ja byłbym chętny, ale dopiero gdzieś w połowie grudnia.
ok,

na ebayu znalazłem takie pudełka za 1,99 Funta i 0,99 Funta przesyłka zamówię 2-3 sztuki na próbę wydrukuję okładki i wrzucę na forum jak wyszło :)

anitka12
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-09, 08:42

Re: Drukowanie pudełek

Post autor: anitka12 » 2016-09-08, 20:31

ja wszystko drukuje w http://drukpolska.pl możesz spróbować do nich się odezwać :)

ODPOWIEDZ