SNES mini

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: SNES mini

Post autor: Adonolam » 2019-01-14, 14:50

Juz nie wspominajac, ze Nintendo zapowiedzialo nie kontynuowania produkcji Mini NES i Minis SNES.
Co w tym momencie czyli unormalizowania cen obu powinna dac impuls do zakupu w/w sprzetu.
Obie konsolki sa co by tu nie gadać super. Koniec i .

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: mrSin » 2019-01-15, 09:47

Musze kupić jeszcze nesa mini, nie planowałem ale snesik mini to tak fajna konsola, że żal nie byłoby zakupić starszego brata.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: Axi0maT » 2019-01-16, 06:12

Witamy kolege z zaswiatow ;) sporo wody uplynelo od Twojej ostatniej wizyty na forum mrSin, a jeszcze wiecej od naszego ostatniego wspolnego browara (jak mnie pamiec nie myli to bylo to przy okazji jednego z pierwszych RetroKompow w Gdansku gdy zjechalismy tam wieksza ekipa z RetroAge :)

Od ostatnich zazartych dyskusji tez minelo sporo czasu i stan osobowy na forum wyraznie sie wyklarowal. Ci co mieli parcie na romy, albo sie nawrocil albo znalezli sobie inne forum gdzie moga pogadac o emu. Jest nas moze i ciut mniej ale za to zostali ci najwytrwalsi i ci ktorym faktycznie zalezy na kolekcjonowaniu retrosprzetu.

W kwesti samego Snesa mini to wpisal sie on na stale w realia retrogamingu i chyba wiekszosc zaakceptowala forme w jakiej zostal on skonstruowany. Znam calkiem sporo osob ktore go maja. Mialem tez okazje ograc co nieco i... Ma to sporo plusow chociaz mnie wciaz odpycha to, ze nie mozna uzywac kartridzow. Sam konsolki osobiscie nie kupie, ale po latach inaczej na to patrze i wychodze z zalozenia ze lepiej ze ktos ja sobie kupi niz ma piracic. W koncu feeling w uzytkowaniu takiego Snesa mini jest dosc przyzwoity i dobrze ze ludzie sie na niego decyduja zeby z tym retro miec kontakt. Jest to bez watpienia idealne rozwiazanie dla swiezakow ale jak pokazuje zycie - kolekcjonerzy tez kupuja zeby miec po prostu kolejny model konsoli. Na ostatnim Koszalin Retro Games Show jedna z tych konsolek mini od Nintendo byla nawet do wygrania w konkursie (nie pamietam czy byl to nes czy snes). Podsumowujac - te konsolki juz na stale wpisaly sie w nasze zycie i chyba ci co byli ich przeciwnikami po prostu je zaakceptowali.
Ostatnio zmieniony 2019-01-16, 11:00 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 2 razy.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: SNES mini

Post autor: alf » 2019-01-16, 10:26

Od siebie polecam rowniez zakup nowego psx mini (playstation classic), bardzo miły powrót do generacji 32 bit :)

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: SNES mini

Post autor: Adonolam » 2019-01-16, 16:05

Co do PSX classic.
Sam kupiłem go za 3/4 ceny pierwotnej.
Cóż więcej mogę napisać, ze przeplacilem i tak.
Sprzęt wart tyle co chińskie podrobki Pegasusow z bazaru.
Chociaż aby z wykonaniem Sony postaralo sie jak N. ale dużo może chciałem po prostu ze względu na jakos w/w classic mini.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: SNES mini

Post autor: alf » 2019-01-17, 12:54

Nie mam porownania ze snesem mini, ale ... Nie stawialbym na jednej półce playstation classic i pegasusów z bazaru. Wykonanie repliki pod względem mechanicznym jest jak najbardziej okey a i gra się przyjemnie (dobrze spasowane i wygodne pady niemal jak z epoki).

Adonolam
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 114
Rejestracja: 2017-01-05, 13:49
Lokalizacja: Bemowo

Re: SNES mini

Post autor: Adonolam » 2019-01-17, 18:03

Nie chcę się czepiac.
Zgadzam się, że każdy może mieć inne odczucia.
Dobre wykonanie jest samej obudowy konsoli. Tutaj sie zgadzam i może przesadziłem z tym bazarem. Granie w Tekkena na orginalnym mini czy retro sprzęcie to super zabawa i niejako powrót w lata młodzieńcze.
Jednak np. wykonanie padów czy lista gier pozostawia wiele do życzenia. Pogrywająca ze szwagrem w Soul Blada na PSX( Tekkena mam tylko na PS2), na orginalnych padach nie mam odczucia słabego wykonania kontrolera. Ktoś nieprzyłożył się do pracy domowej jakiej powinno być obcowanie z orginałem.
Gry to gry. Kwestia gustu.
Jedyne co oprocz promocji z 99$ na 73$. To mnie przekonał tu już wcześniej wspomniany Tekken i 2 pady. Samemu to niechce mi sie włączać tej konsoli, ale mordobicie ze znajomymi to jedyny sens tego zakupu.

Ps. Przepraszam za offtop.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: SNES mini

Post autor: mrSin » 2019-01-18, 09:51

Axi0maT pisze:
2019-01-16, 06:12
Witamy kolege z zaswiatow ;) sporo wody uplynelo od Twojej ostatniej wizyty na forum mrSin, a jeszcze wiecej od naszego ostatniego wspolnego browara (jak mnie pamiec nie myli to bylo to przy okazji jednego z pierwszych RetroKompow w Gdansku gdy zjechalismy tam wieksza ekipa z RetroAge :)

Od ostatnich zazartych dyskusji tez minelo sporo czasu i stan osobowy na forum wyraznie sie wyklarowal. Ci co mieli parcie na romy, albo sie nawrocil albo znalezli sobie inne forum gdzie moga pogadac o emu. Jest nas moze i ciut mniej ale za to zostali ci najwytrwalsi i ci ktorym faktycznie zalezy na kolekcjonowaniu retrosprzetu.

W kwesti samego Snesa mini to wpisal sie on na stale w realia retrogamingu i chyba wiekszosc zaakceptowala forme w jakiej zostal on skonstruowany. Znam calkiem sporo osob ktore go maja. Mialem tez okazje ograc co nieco i... Ma to sporo plusow chociaz mnie wciaz odpycha to, ze nie mozna uzywac kartridzow. Sam konsolki osobiscie nie kupie, ale po latach inaczej na to patrze i wychodze z zalozenia ze lepiej ze ktos ja sobie kupi niz ma piracic. W koncu feeling w uzytkowaniu takiego Snesa mini jest dosc przyzwoity i dobrze ze ludzie sie na niego decyduja zeby z tym retro miec kontakt. Jest to bez watpienia idealne rozwiazanie dla swiezakow ale jak pokazuje zycie - kolekcjonerzy tez kupuja zeby miec po prostu kolejny model konsoli. Na ostatnim Koszalin Retro Games Show jedna z tych konsolek mini od Nintendo byla nawet do wygrania w konkursie (nie pamietam czy byl to nes czy snes). Podsumowujac - te konsolki juz na stale wpisaly sie w nasze zycie i chyba ci co byli ich przeciwnikami po prostu je zaakceptowali.
Drogi kolego absolutnie masz wyborną pamięć i powiem "tak było" :) . Mam też nadzieję, że przyjdzie nam jeszcze zrobic razem kilka browarów i ograć parę tytułów ( weź jaguara ;) ). W sumie fajnie wrócić z zaświatów i zobaczyć jak fajnie rozwinął się serwis, nie ma chyba w pl internecie lepszego miejsca zajmującego się retro. Osobiście nieśmiało wracam do retro chyba motywowany wytartą miłością i dzieciakami, które powoli coś tam patrzą w co gra Tata. Swoją drogą mini snesik z uwagi na nieskomplikowany pad, przypadł młodemu do gustu i stawia pierwsze, nieudolne kroki w Marianie. Snesik na razie wyparł Wii U i Gamecuba :)

Osobiście podoba mi się trend powrotu producentów do starych konsolek i wydawania ich w nowej wersji, szkoda tylko że to zamknięte architektury, największa wada całego pomysłu. Bardzo chętnie zasiliłbym firmy swoimi pieniędzmi kupując ważne dla mnie tytuły. Jednakże jak się nie ma co się lubi...

Małe PsOne.... Straszliwy zawód. Pady bez gałek i wibracji wykonane z materiału znalezionego w lesie, słaby dobór tytułów ( większość to zapchaj dziury ), słabe bebechy ( gry tną i część jest w 50 hz ). Wydane to na szybko i wyjątkowo niechlujnie.

Teraz zamierzam kupić mini Nesika a później hmmmmmm Neo Geo mini, jakież to piękne, mocne bebechy, imponująca lista tytułów i tylko ta cena.... Pomyślimy.

ayran
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2020-12-11, 23:12

Re: SNES mini

Post autor: ayran » 2020-12-20, 16:47

Axi0maT pisze:
2019-01-16, 06:12
W kwesti samego Snesa mini to wpisal sie on na stale w realia retrogamingu i chyba wiekszosc zaakceptowala forme w jakiej zostal on skonstruowany. Znam calkiem sporo osob ktore go maja. Mialem tez okazje ograc co nieco i... Ma to sporo plusow chociaz mnie wciaz odpycha to, ze nie mozna uzywac kartridzow. Sam konsolki osobiscie nie kupie, ale po latach inaczej na to patrze i wychodze z zalozenia ze lepiej ze ktos ja sobie kupi niz ma piracic. W koncu feeling w uzytkowaniu takiego Snesa mini jest dosc przyzwoity i dobrze ze ludzie sie na niego decyduja zeby z tym retro miec kontakt.
Może ktoś wie, czy to ma mniejszy lag niż jakiś rpi3 z emulatorem?

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: SNES mini

Post autor: alf » 2020-12-21, 14:07

Ciezko powiedziec. Architektura chyba jest zblizona do Rpi bo to tez ARM tam siedzi. Mysle, ze na podobnym poziomie moze byc lag.

ODPOWIEDZ