The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: ramzes64 » 2013-11-18, 22:04

ja mam po dwoch dniach jakos 15h / teraz jest normalny tydzien, wiec zwolnie tempo ... no ale weekend miałem ZELDOWY.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: Blackie » 2013-11-19, 18:45

Jestem wieloletnim fanem zeldy. Zaczynalem od pierwszej czesci na NESa i po kolei przechodzilem kazda nastepna. Mam dosc duza i ciekawa kolekcje Zeld, ktora niebawem sie pochwale (musze jeszcze dopracowac kilka szczegolow) i z przykroscia stwierdzam, ze Wind Waker to zdecydowanie moje bottom 2 - obok Zeldy Phantom Hourglass. Gra jest latwa, nudna, design dungeonow jest fatalny. Rozumiem, ze chcieli wyeliminowac backtracking, ale to po prostu nie pasuje do Zeldy. Plywanie jest mega nudne, bossowie malo wymagajacy. Swiat zamyka sie w 4 wyspach w sumie. Poza tym Triforce quest jest przeciagnieciem rozgrywki maksymalnie sztucznie. Jednakze Nintendo sie postaralo z wersja HD. Zrobili ja bardzo szybko i wyglada pieknie. Szkoda, ze tworcy nie biora z nich przykladu w przypadku reedycji HD.
He only went so far as the subconscious.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: ramzes64 » 2013-11-19, 20:16

może macie racje / ja dużego doświadczenia w Zeldach nie mam, ale wiem jedno - jest w nich klimat.

Mi się podoba. Jak narazie pływanie mnie nie nudzi, ot musze dotrzec do jakiegoś celu (jak w Ocarina of Time na Eponie). Ot jakaś wyspa, jakiś pirat na tratwie i schodze powalczyć, lub po prostu podziwiać widoki - bo w tej grze, szczególnie w pełnym słońcu wszystko wygląda przepięknie.

ja sie zastanawiam, czy tam gdzie na morzu ma do wyłowienia skrzynke z rupee (te oświetlone punkty), to czy jak zrobie to raz, to przy kolejnym podejsciu w tym samym miejscu, bedzie to samo do wyłowienia - bo jeśli wygląda to jak scinana trawa gdzie zawsze wypadają rupee - to jednak bezsensu. natomiast z mapek skrzynie ze skarbem to już jednorazowe podejście i widać ze jest oznaczone, jako zaliczone.

Bo chcialbym jak najwiecej odblokować, zrobić podczas przechodzenia gry... zeby pozniej jak najmniej miec do zrobienia po przejsciu gry. Wtedy to już takie odfajkowywanie... a teraz to przy okazji story, zrobie dodatkowe zadania - tak bym chciał, ale nie wiem czy sie uda i czy można.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: yrkill » 2014-07-31, 17:50

Nie jestem fanem Zeld. Poza ALTTP oraz ALBW to pierwsza, która mi się podoba. Gram sobie od ponad tygodnia, usiądę na chwilę i nim się obejrzę, mijają 2h ;-).

Gra jest PRZEPIĘKNA. Zachwycam się co rusz, choć trochę martwi mnie to, że czasami Wii U po prostu nie wyrabia i gra laguje w bardziej wymagających momentach. No i bardzo mnie ucieszyła wieść, że mogę przyspieszyć mega nudne sekwencje z pływaniem dzięki zaimplementowanemu w tej odsłonie super żaglowi, z czego korzystam z ochotą. Master Sword już mam, teraz idę na dalsze przygody! :)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

matzll
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2014-07-15, 15:10

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: matzll » 2014-08-01, 10:52

Miałem nie kupować wersji HD (mam na GC), ale wpadły mi 3 kody z mario, więc nie wiedząc co oprócz Pikmina i W101 można ściągnąć wziąłem właśnie WW. I wpadłem w zeldowy świat po raz kolejny :)

Można powiedzieć, że jestem fanatykiem Zeldy, ale mimo całej swojej inności WW jest dla mnie na równi z OoT. Uwielbiam to żeglowanie, świat, infantylność, grafikę, wszystko. Wg mnie to najbardziej dopracowana z odsłon serii. Każdy szczegół pasuje w 100% do tego świata. WW daje to niesamowite poczucie przygody, takiej odrealnionej, baśniowej, ale pięknej dzięki temu. Zdecydowanie wolę WW od Twilight Princess. No i jeszcze ta grafika - nic się nie zestarzała. Np Twilight Princess jest dla mnie najbrzydszą z odłosn serii, zupełnie nie mogę znieść tego widoku, próbowałem ostatnio sobie po raz kolejny pograć na Wii, ale odpuściłem.

Jak komuś podejdzie WW to polecam również Phantom Hourglass. Równiez inna, trochę zbyt łatwa, ale idealnie wpasowuje się w swoje ramy niezobowiązującej gry mobilnej. A ma przy tym tą nieopisaną zeldową magię.

Jakbym miał zestawić swoje ulubione zeldy to wyglądałoby to tak:

1. Ocarina i Wind Waker
2. Majora's Mask
3. Twilight Princess
4. A Link to the Past
5. Skyward Sword

Nie znam za dobrze Zeld z Gameboya, grałem w nie na emulatorze, ale to takie ogrywanie w celu nadrobienia zaległości, nie złapałem haczyka za bardzo, tak jak np. z ALTTP.

Natomiast największe moje rozczarowania to Spirit Tracks i ostatnia odsłona Link Between Worlds.

yrkill pisze:martwi mnie to, że czasami Wii U po prostu nie wyrabia i gra laguje w bardziej wymagających momentach.
No jest to jakaś paranoja. Tzn nie jest to sprawa Wii U tylko lenistwa Nintendo. WW na GC też lagował dokładnie w tych samych momentach. Nadal nie mogę uwierzyć, że nie chciało im się tego poprawić. Jeszcze jakby to było w jakiś losowych sytuacjach, w których zadyma duża. ALe to jest ciągle to samo - ścinasz mieczem te bambusowe krzaki - drop animacji... Wysadzasz bombą kamień duży - tak samo. I tak do samego końca.
NES, Sega Master System, Mega Drive, Super Nintendo, Sega Saturn, Playstation, Nintendo 64, Dreamcast, Playstation 2, Gamecube, Xbox, Xbox 360, Playstation 3, Wii, Wii U, Playstation 4, Gameboy Micro, PSP, Nintendo DS Lite, Nintendo 3DS, New 3DS XL

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: Kurt » 2014-08-01, 18:02

Zastanawiam się nad Zeldą. Szczerze nigdy poza dsowską, która się mi nie spodobała, w żadną nie grałem. Dla kogo jest ta gra?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: ramzes64 » 2014-08-01, 21:22

dla żeglarzy

a tak na poważnie, kolejna przygoda, wykorzystanie odpowiednich itemów, w odpowiednich dungeonach. Polecam ... jak grałem na GC miałem ciarki na plecach w niektórych momentach. Na Wii U graficzka jest ładna, przydatna mapka na ekranie kontrolera i wszystko pod ręką. Polecam. Jak odpaliłem na Wii U to konsola chodziła na okrągło po kilka godzin.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: yrkill » 2014-08-01, 23:13

Ech, wykonałem dziś quest w Earth Temple. Może nie była to zbyt skomplikowana lokacja, prawdopodobnie ludzie znający grę robią ją w kilka(naście) minut. Mi zajęło sporo więcej. Ale przyznam, że mając tych 20+ godzin na liczniku jestem już nieco zmęczony i mam nadzieję, że gra chyli się ku końcowi. Na swoim małym blogasku pisałem już kiedyś o sprawie Zeld — one są po prostu za długie. Zbyt rozwleczone w sztuczny sposób. Dlatego tak bardzo uwielbiam LTTP oraz LBW — tam tych dłużyzn nie było.

Mimo wszystko grafiką wciąż jestem oczarowany i nie żałuję, że wziąłem tę pozycję jako bonus do MK8. Napawa mnie ona jednak refleksją, że jednak nie czekam na tę nową część na Wii U — ona znów będzie powielać te same nudne schematy znając życie.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: Forte » 2014-08-02, 20:10

Tak sie troszkę wtrącę w waszą dyskusję, ten Remake HD to zupełnie nowy tytuł (coś jak Resident Evil na GC), czy reedycja w HD jakie są ostatnio w modzie?
Sega!

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: yrkill » 2014-08-02, 20:58

Reedycja HD z kilkoma usprawnieniami (m.in. szybsze pływanie).
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: ramzes64 » 2014-08-02, 21:56

ta sama gra, poprawiona grafika, dodali możliwość szybszego pływania i to praktycznie tyle .... no i oczywiście podczas pływania/gry na ekranie gamepada jest mapka/i sakiewka... nie trzeba pauzowac gry, wszystko jest pod reka - po prostu wygoda.

Lepszy Wind Waker niż na GC, ale to ta sama gra.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: yrkill » 2014-08-02, 22:27

Ale w wersję z GC nie mogę grać na "handheldzie". Nie wiem, od kilku miesięcy mam awersję do grania na TV, w moim growym życiu — poza CRT — dominują zdecydowanie konsolki przenośne. Ani X360, ani PS3, ani Wii nie dają rady z nimi wygrać. Wii U jest rozwiązaniem pośrednim, ale od kilkunastu dni już nie mam go nawet podłączonego do TV — po co, skoro na padzie wszystko widać? ;-)

A obstawiam, że WW HD można kupić taniej, niż wersję na GC, także jeśli macie w zanadrzu Wii U, to raczej warto :)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Post autor: Forte » 2014-08-03, 13:32

Hmm, to troche lipa w sumie. Myślałem, że dodadzą jakiś content albo zrobili grę zupełnie od nowa
Sega!

ODPOWIEDZ