Dysk twardy do Wii U

Arnie60
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-22, 20:30

Dysk twardy do Wii U

Post autor: Arnie60 » 2013-11-07, 11:40

Chciałbym się dowiedzieć jakie dyski twarde są kompatybilne z konsolą Wii U. Czy wystarczy mieć 32 GB w konsoli czy lepiej rozejrzeć się za jakimś dodatkowym dyskiem twardym?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Storms » 2013-11-07, 16:54

Podstawowe pytanie. Zamierzasz gry kupować na nośnikach czy nabywać cyfrowo? Ja mam 32GB pościągałem większość dostępnych dem, i pozostało mi 18 GB wolnego miejsca. Więc całkiem sporo. Tyle że nic cyfrowo nie kupuje.

Arnie60
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-22, 20:30

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Arnie60 » 2013-11-07, 19:07

Zamierzam na nośnikach, cyfrowo to raczej sporadycznie. Aha czyli nie jest tak źle. A mam jeszcze pytanie czy w przypadku gier z Wii U jest możliwość zgrywania części lub całej płyty z grą na dysk konsoli tak jak to było w PS3 lub X360?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Storms » 2013-11-07, 19:26

Nie, gry na nośnikach pobierają na pamięć konsoli jedynie łaty, i jakieś tam bzdety potrzebne do uruchomienia (pewnie na savy z gry). Co innego zakupy cyfrowe, ale to uniwersalne do każdej konsoli.

Arnie60
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-22, 20:30

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Arnie60 » 2013-11-07, 19:46

Aha rozumiem a łatki sporo zajmują?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Storms » 2013-11-07, 20:13

Do gier nie, ale systemowe to jakaś masakra.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: ramzes64 » 2013-11-07, 23:17

Ja mam podstawową konsole 8GB i pierwsza systemowa łatka zajmuje z 5GB / także lipa. ... wsadziłem do konsoli pendrive 8GB i było ok, pare dem, jakas gra cyfrowa (w sumie dwie).

ale pojawiło się Wii Fit U darmowe na 30dni i kurde nagle okazało się, że nie mam miejsca ;/ ... przenosiłem z pena na dysk i z dysku na pena i nic. Musiałem pokasować większość dem, aby zmieścić Wii Fit U ktore zajmuje 5GB.
także pendribe 5GB Wii Fit U (zostało niecałe 3GB) / na dysku 5GB łatka i zostało też około 3GB wolnego... w tym Super Metroid i Trine 2 i nie mam miejsca, bo dema zajmują od 1,3gb do 3gb.

także wczoraj przyszedł zamówiony pendrive 32GB / jak sie ogarne, wsadze go do konsoli i zobaczymy co z tego wyjdzie :) bo podstawa + 8GB pen to za mało, przy jednej pudełkowej grze cyfrowo.

* mam stary komputer, który trzeba wyrzucić / pomyślałem, że może dysk z niego do Wii U mógłbym wykorzystać, ale jeszcze nie wiem jak i nie jestem zdecydowany na 100%.

Musiałbym zacząć bawić się ta konsolą na poważnie, bo narazie sobie pogrywam na niej, od czasu do czasu.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Arnie60
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-22, 20:30

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Arnie60 » 2013-11-12, 17:36

Dziękuję za informacje, mam jeszcze pytanie czy na pendrive można zapisać łatki do gier z Wii U? Czy jest jakiś limit jego pojemności?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: ramzes64 » 2013-11-13, 19:38

mysle ze nie ma problemu z zapisywaniem danych dodatkowych / w sumie na WiiU malo gralem, ale samo sie pobieraja dane, a jak cos jest do gry, to pozniej sa trzy pliczki, software, profil i cos jeszcze... chyba save
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: ramzes64 » 2014-11-15, 01:29

u mnie sie zmienilo. Planowany wtedy pendrive 32gb okazal sie jakims noname'em i nie dziala wcale, nawet na kompie :) ... takze nadal jestem z 8gb w konsoli... no i to za malo jendak

po promocji z Mario kart 8 i darmowej pelnej grze cyfrowo nie mam miejsca. Do tego planuje co jakis czas tam wesprzec cyfrowy sklep Nintendo moimi zlotowkami (ostatnio DLC do Mario Kart 8 ktore tez okolo 1gb zajmuje, jesli nie wiecej).

takze rozgladam sie za dyskiem. Tu na forum nie ma duzo osob z Wii U, wiec pewnie nie potwierdza, ale.

Jak kupowalem Wii U 8gb to roznica miedzy 32gb byla tylko w cenie okolo 200zl. Niewiem czy teraz jest tak samo, ale planuje zakup dysku polecanego przez nintendo na ich stronie.
http://www.nintendo.co.uk/Support/Wii-U ... 76063.html

jakos wybralem TOSHIBA STOR.E CANVIO 1000GB, ktory aktualnie kosztuje 219zl (jakas promocja)

pytanie brzmi, czy aktywnie uzywajacy Wii U posiadacze czarnej konsoli uzywaja dodatkowej pamieci? I czy cena miedzy wersja 8gb i 32 to nadal okolo 200zl. Bo jesli tak, to lepiej brac oczywiscie 8gb i dokupic dysk. Niz 32gb i tez dokupowac dysk.

Myslalem jeszcze o pendrive 32gb za jakies 45-50zl, ale mysle ze to bedzie za malo, a i sam dysk szybszy w odczycie danych.

Gry cyfrowe widzialem potrafia juz zajmowac 17gb (jakas najnowsza). Takze o. Dema i cyfrowe indie to do 2gb do 3gb. Takze dysk dla mnie to teraz priorytet.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Storms » 2014-11-15, 07:13

Ta różnica o której prawisz oscyluje dziś w okolicach maksymalnej różnicy. Widziałem egzemplarze gdzie wersja 32 jest ok 100 zł droższa od 8.
Dysk to zawsze dobry pomysł tym bardziej jak używasz cyfrowej zawartości. Ja mam dema oraz Duck Tales Remaster i rundkę po Kioto. Zostało mi prawie 19GB z 32. Według eshopa nowy Smash się jeszcze zmieści ale i tak będę polował na wersje pudełkową. ;)
Swoją drogą jak widać do Wii U można podpiąć dysk nawet 2TB. To całkiem intratna propozycja

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: ramzes64 » 2014-11-15, 19:09

w sumie ktos mi dzis powiedzial, ze tego 1000gb nie wykorzystam (jestem tego swiadomy). Podobno za 100zl mozna kupic dysk 500gb. Takze niekupowalbym duzego, ktorego nie wykorzystam, a jesli znajde jakis 500gb w tej cenie 100zl - to wezme mniejszy chyba.

Jesli znajde taki, to wezme. Pendrive lipa, a 32gb i tak to bedzie za malo. Niechce sie bawic w kasowanie gry, bo jest kolejna. Takie cyrki to ja robie od kilku lat na X360 i wersji arcade z dokupionym dyskiem 20gb. Nic tam nie starczy, tylko instalacja gry. Na X360 jednak nie planuje cyfrowych gier.

co innego Nintendo - tu chce wspierac ich moimi zlotowkami, wpychac moje pieniadze do kiedzeni Iwaty (taki fanboy jestem). Chce, by oni wzieli moja kase. Ale chce miec te gry pod reka pozniej, a nie ze chwila.... musze ja sciagnac przez 2godz, bo skasowalem. Takze dysk jakis sobie zakupie, a pozniej oddam sie w szal zakupow. ... tzn wyjdzie pewnie Mario vs Donkey Kong (chyba cyfrowo?) bo niewiem czy to bedzie gra na pudelko, na konsole stacjonarna. Takze wezme ten tytul napewno i jak znam zycie zajmie 700mb, lub powyzej 2gb. Samo trine to chyba ponad 2gb, Pikminy chyba ponad 4gb (mam z promocji), dema musze kasowac, DLC do MK, kolejne w maju tez bedzie zajmowalo 1gb? (tak jak teraz). Do Splinter Cell Blacklist zakupie DLC jak wymasteruje ten zacny tytul. Takze kolejne przestrzenie dyskowe zajme. Nie kupuje gier z VC bo mam duuuuuzo z ambasadora Wii. No ale jest wiele gier ktore mnie interesuje.

Jak znajde jakis tanszy/mniejszy dysk to dam znac.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: ramzes64 » 2014-12-05, 23:49

pytanko mam o dysk ... kupilem Toshiba Canvio Basics 500gb nowy i jest to moj pierwszy dysk przenosny ogolnie. Wydaje mi sie ze dziwnie sie zachowuje, tzn "świszczy" co kilkanascie/kilkadziesiat sekund ;/ ... nie ma w nim/w obudowie zadnych otworow wentylacyjnych itd... ale w srodku świszczy. Drazni mnie to.

Nie wiem czy to wada jakas, czy moze jako nowy musi pochodzic i przestanie. Jeszcze chce sprawdzic kiedy dokladnie swiszczy, czy jak konsola jest wlaczona, czy jak wylaczona, czy moze jak gram w tytul ktory zapisany jest na tym wlasnie dysku przenosnym, czy mozze jak bede gral w cos z wbudowanej pamieci konsoli (czy wtedy tez swiszczy - czy tylko jak odczytuje dane). Zastanawiam sie nad reklamacja, ale mam go narazie od godziny podpiety.

swiszczy komus dysk zewnetrzny/przenosny? spotkaliscie sie z czyms takim?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: Natavian » 2014-12-06, 00:02

Seagate Extension 1TB, żadnych świstów.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dysk twardy do Wii U

Post autor: kolo » 2014-12-06, 00:03

Wepnij go do kompa i sprawdź jakimś programem, jest sporo darmowych i testowych, znajdź sobie jakiś, na przykład HD Tune (starsze wersje) HDD Health czy tym podobne. Zobacz jakie zwraca wartości, sprawdź czy nie ma błędów itp.
Nie znam się na przenośnych dyskach ale odgłosy inne niż delikatny szum nie powinny się pojawiać.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ