Zakup Wii [U]

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2014-07-04, 08:34

Powoli się przymierzam to zakupu jednej z konsol najnowszej generacji, jako, że Microsoft obrzydził mnie swoją polityką do tego stopnia, że nawet Halo 5 nie pomoże zmyć niesmaku zostawiam go na szary koniec o ile zdecyduję się kiedykolwiek na zakup, co do PS4 to będzie następna w kolejce po WiiU, ale poczekam jeszcze na "poprawione wersje" - przygoda z PS3 jednak mnie czegoś nauczyła ;), co do WiiU wiem, że nie ma jeszcze dużej ilości gier wartych uwagi, ale jest już kilka tytułów z Mario, Luigim i zapowiedź Zeldy i mi to wystarczy, poza tym jak w przypadku poprzedniej generacji, konsola nintendo jest jedyną która nie razi mnie polityką parcia na "multi" i pozwala się cieszyć grami w gronie rodziny czy przyjaciół przed jednym TV co dla mnie osobiście jest bardzo ważne.

I tu nasuwają się moje pytanie jaki model kupić? Na co uważać? Wiem, że na starcie były jakieś zgrzyty z aktualizacjami - wadliwe konsole czy problem po stronie aktualizacji?

Wiem już po przeczytaniu kilku postów, że chce wersję 32 GB, żeby się nie użerać z aktualizacjami, zależy mi na czarnym, co do bundla to pierwotnie miała to być Zelda WW HD, ale jako, że jest w wersji elektronicznej to u mnie definitywnie odpada więc przymierzam się do Mario & Luigi Wii U Deluxe.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Storms » 2014-07-04, 08:50

Ktoś porzuca Xboxa by zakupić Wii U? :) Wieści niesłychane.

Dokładnie wersja 32GB koniecznie. No i musisz mieć świadomość że na starcie konsola będzie się baaardzo długo aktualizowała. Były faktycznie problemy z niektórymi egzemplarzami, soft się zawieszał co konsola sygnalizuje wysokim piskiem. Od nas chyba bono miał z pierwszymi modelami problem.

Kupiłem ze sklepu swojego czasu więc ciężko mi się odnieść do modeli używanych. Na pewno komplet zestawu, stan ekranika na Gamepadzie.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2014-07-04, 12:11

Dzięki Storms. Starałem się śledzić posty na forum i pamiętam, że bono właśnie narzekał na problemy z aktualizacjami i szybko odsprzedał. Ja raczej też pokuszę się o zakup nowego zestawu. Czy te "pierwsze modele" mają jakieś oznaczenia? Czy jest jakiś podział na modele? Czy tylko wersja 8 GB i 32 GB? Zastanawiam się czy można się jeszcze naciąć na taki wadliwy model z nowym bundelm...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: ramzes64 » 2014-07-05, 09:37

aktualizacja byla jedna i jedyna duza pierwsza.... jak ktos pomarudzil na starcie i sprzedal to jego strata :) ... pozniej to nie rozniace sie od X360 zwykle male aktualizacje, robiace sie same, w tle lub po wylaczonej konsoli. Czasami cos przed gra.

Takze to bylo chyba marudzenie, ze pierwsza aktualizacja trwala dlugo.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Kurt » 2014-07-07, 07:08

Autorze tematu, ja podobnie jak Ty biorę lada moment Wiiu. Tak, to prawda że miałem sceptyczne podejście do tej konsoli. Teraz jednak patrząc na wydane gry aż chce się grać.

Super Mario 3D World
The Legend of Zelda: The Wind Waker HD
Mario Kart 8
Pikmin 3
New Super Mario Bros. U
Donkey Kong Country: Tropical Freeze
LEGO City Undercover
The Wonderful 101
Nintendo Land
ZombiU
Wii Party U
Bayoneta 2
Hyrule Warriors
SMASH BROS

I sporo innych zapowiedzi z E3

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2014-09-16, 08:12

Przymierzam się już konkretnie do zakupu WiiU jednakże dwie kwestie nie dają mi wciąż spokoju:

1. Ostatnio sporo czytałem, o zwolnieniach w Nintendo - prawdopodobnie spowodowanych słabą sprzedażą WiiU, rezygnacją kilku producentów 3rd party z wydania głośniejszych tytułów na WiiU po tym jak Nintendo nie zgodziło się na syf typu DLC czy Uplay (brawo Nintendo) w efekcie czego prawdopodobnie skłaniać się będą do obniżki cen WiiU przed Świętami - czy ktoś ma jakieś konkretniejsze info na ten temat niż spekulacje?

2. Na alledrogo ostatnio pojawiła się masa WiiU z niedziałającym wyjściem HDMI - czy jest to cześty problem typu RROD czy YLOD, który wychodzi po krótkim czasie użytkowania bo wcześniej się z tym nie spotkałem?

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Kurt » 2014-09-16, 08:24

Wiiu to porządny sprzęt, jeśli kupisz nówkę, lub używaną sprawną to będziesz zadowolony.

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2014-09-16, 10:14

Kurt pisze:Wiiu to porządny sprzęt, jeśli kupisz nówkę, lub używaną sprawną to będziesz zadowolony.
Kurt, do dziś nie mam powodów do narzekania na którąkolwiek z moich konsol Nintendo pod względem technicznym (no może poza analogami w padach N64) i z żadną nie miałem cyrków w przeciwieństwie do konsol Sony czy Microsoftu jednakże pytam o ten problem z wejściem HDMI bo coraz więcej aukcji z tym problemem się pojawia i nie chciałbym się naciąć - co do kupna raczej planuję nową bo wybór pomiędzy 300-400 zł różnicą, a roczna czy dwu letnia gwarancja to w dzisiejszych czasach nawet nie jest wybór.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Kurt » 2014-09-16, 14:33

Mi działa wszystko bdb.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Storms » 2014-09-16, 15:18

Z HDMI od Wii U nie odnotowałem problemów. Zastanawiam się czy jest mniejszy % możliwości trafienia na wadliwe konsole przy zakupie bundli. Wychodziły sporo później od pierwszych wersji.

Ogólnie przed świętami jest sporo zniżek na sprzęt. Komóreczki, laptopy, konsolki i pomarańcze ;)

W sprawie konsol to proponował bym i tak nówkę. Ja przymierzam się do PS4 i wolałbym ze sklepu, z papierami gwarancyjnymi. Teraz wszystko takie badziewne robią. :P

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: M-Chan » 2014-09-17, 10:50

Storms pisze:W sprawie konsol to proponował bym i tak nówkę. Ja przymierzam się do PS4 i wolałbym ze sklepu, z papierami gwarancyjnymi. Teraz wszystko takie badziewne robią. :P
No to udanego zakupu Storms ;) Ja zdecydowałem się na WiiU bo ma najwięcej interesujących mnie exclusivów, a poza tym w przypadku PS4 i XOne nauczony doświadczeniem poczekam na kolejne wersje z poprawionymi niedoróbkami, które będą wychodzić na światło dzienne w najbliższych latach.

Ale daje słowo, jeżeli to cudo:

http://www.youtube.com/watch?v=ePwyJceKiGY

nie wyjdzie poza Kraj Kwitnącej Wiśni to jest to moja ostatnia konsola Nintendo!!! ;D

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Storms » 2014-09-17, 19:38

Też czekam na jakiekolwiek informacje, tym bardziej jak przeczytałem to
"The Wii U GamePad will have a camera feature that shows things that you normally can’t see with your eyes, and it will also be used as some sort of weapon that can be used while facing enemies."

Na PS4 liczę że też wyjdą jakieś horrory.

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: pain_a » 2015-06-06, 11:42

Witam Panowie i Panie,
mam pytanko odnośnie kupna uzywki wii U z allegro, jednak sprzęt od Big N zawsze da mi najwięcej zabawy, ps3 miałem ale gry jakoś tak bardzo nie kręciły mnie (może ukryte fanboystwo do N). Zamierzam kupić sobie niedługo wii U, przepatrzyłem allegro i widzę że są bundle z grą za ~900 zł, powystawowe sprowadzone z zagranicy.
Kupował ktoś taki sprzęt, czy to rzeczywiście powystawowe/pomacane w pełni sprawne czy naprawiane ?

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: Kaspar84 » 2015-06-06, 12:47

W większości przypadków są to refurbishe, więc różnie z nimi bywa. Ja dołożyłem te 300 zeta i mam nówkę.
Obrazek

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Zakup Wii [U]

Post autor: pain_a » 2015-06-06, 14:38

Dzięki za podrzucenie tropu Kaspar84. Właśnie czytam artykuł http://pclab.pl/art59789.html , co najlepsze opis metod unikania tego słowa "refubishe", zauważyłem w ~ 90 % aukcji na allegro z sprzętami "powystawowymi".
Trzeba więc odłożyć większa kwotę, albo kupno używki z pewnego źródła.

ODPOWIEDZ