Banalny sposób na import z Japonii z którego sam korzystam

Dział stworzony dla osób zajmujących się importem gier i konsol z zagranicy.
ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Banalny sposób na import z Japonii z którego sam korzystam

Post autor: Ukukuki » 2015-10-29, 21:57

Jak większość z was wie bezpośredni import z Japonii jest utrudniony - bariera językowa plus Japończycy nie bardzo chcą wysyłać za granicę. Więc jeśli nie podróżujecie w te strony lub nie macie żadnego znajomego w Japonii który by pomógł przy sprowadzeniu pozostaje wam skorzystać z pośrednika.

Jako ,że jestem miłośnikiem Pegasusa/Famicoma sprowadzam multum gier na tego cudnego 8-bitowca z kraju kwitnącej wiśni. Korzystałem już z kilku pośredników i zenmarket w moim odczuciu wypada najlepiej.

Plusy zenmarket:

+niezależnie od wartości kupowanego przedmiotu płacicie zawsze 300 jenów prowizji od każdej wygranej aukcji na Yahoo (konkurencja pobiera często stałą opłatę + % wartości zakupu lub sam % wartości zakupu). Przykładowo wygracie 3 aukcje płacicie 900 jenów prowizji.

+przepakowanie wliczone w cenę! Czyli przykładowo wygracie 3 aukcje za darmo przepakują wam to wszystko w jedną paczkę. Można też tworzyć kombinacje, wygracie 10 aukcji możecie z tego zrobić np. 3 paczki lub 7. Za dopłatą mogą zapakować bardzo solidnie jeśli macie tam coś kruchego - nigdy nie korzystałem z tej opcji zawsze wystarcza mi tekturowe pudełko.

+jeśli czegoś nie możecie znaleźć chętnie zrobią to za was i pomogą w szukaniu.

+ możecie zadać pytanie sprzedającemu poprzez pośrednika z zenmarket. Przykładowo ile waży sprzedawany przedmiot lub dopytać się o jakiś szczegół. Wielokrotnie korzystałem z tej opcji.

+poprzez zemarket możecie kupować na yahoo Japan (licytować też!), Amazon Japan, Rakuten i kilku innych dziwnych sklepach

+szybki kontakt i pomoc, jak coś będzie nie tak spokojnie można się dogadać bardzo życzliwi dla klienta.

+możecie za darmo przechowywać wasze paczki w magazynie zenmarket przez 45 dni, tutaj dla mnie duży plus. Po przekroczeniu tego terminu płacicie za każdy przedmiot 50 jenów dziennie za przechowywanie.

+możecie sprawdzić paczkę w magazynie zenmarket na zgodność z aukcją za 500 jenów, jak coś będzie nie tak można reklamować

+napiszą na paczce taką wartość jaką chcecie

MINUSY

-jeśli coś licytujecie musicie wpłacić depozyt przykładowo chcecie zalicytować za 10000 yenów tyle musicie wpłacić żeby zalicytowali to co chcecie. Jeśli nie wygracie yeny wracają na wasze konto w zenmarket

-mają multum możliwości wysłania paczki, są chyba wszystkie oprócz przesyłki morskiej która jest najtańsza dla ciężkich paczek..........

-płacicie dwa razy za wysyłkę. Wygracie aukcję na yahoo sprzedający wysyła tą paczkę do magazynu zenmarket (koszt od ok. 400 yenów do 1100 yenów zależnie od wielkości i cennika) a z zenmarket wysyłają do was. Z tym ,że wysyłka zagraniczna jest dużo droższa.

-Doładowywać portfel na zenmarket można za pomocą paypal prowizja wpłacanej kwoty 2.9% + ¥40 lub kartą jednak dopiero po dwóch paczkach wysłanych do was prowizja wpłacanej kwoty 3.35%. Tej prowizji nie zabiera zenmarket a pośrednik. Jest też transfer bankowy ale całkowicie nieopłacalny. Można też za pomocą webmoney najmniejsza prowizja 2% jednak nie znam tego serwisu.


Na każdej aukcji po prawej stronie macie taką rubrykę jak "How much will it cost?" Tam sprawdzacie ile będzie was w sumie dana rzecz kosztowała z wysyłką do Polski. Podajecie orientacyjną wagę, gdzie wysyłacie i czym.


Tak dodam jeszcze ,że najkorzystniej wypada kupować zestaw np. konsola plus gry lub same zestawy gier. Japończycy bardzo często sprzedają ogromne zestawy.

Jak ktoś nie chce korzystać z zenmarket to może spróbować konkurencji np. Tenso, m-world-service,celga, rinkya itp. Pośredników jest mnóstwo jednak póki co zenmarket jest najtańszy.

Możecie się rejestrować bezpośrednio ze strony albo za pomocą tego linku afiliacyjnego http://zenmarket.jp/en/?affid=7D9746CD
dzięki czemu dostaniecie na start 500 yenów, jak wasze konto będzie używane ja też dostane. Jeśli ktoś nie chce to jak mówiłem można bezpośrednio ze strony jednak yenów na start się nie dostanie ja też nie dostanę:P. Można tez wklepać ten kod przy rejestracji 7D9746CD

Rejestracja bezpośrednia zenmarket.jp Link Afiliacyjny http://zenmarket.jp/en/?affid=7D9746CD + 500 yenów na wasze konto link ważny 2 miesiące
Lub wpisując kod przy rejestracji 7D9746CD + 500 yenów na wasze konto
Famicom!