Kontroler - DS4_dwa pytania

ODPOWIEDZ
Mr. Jack
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2010-11-14, 10:01

Kontroler - DS4_dwa pytania

Post autor: Mr. Jack » 2018-06-08, 22:56

Czołem! :)

Od niemal miesiąca jestem posiadaczem konsoli PS4 Slim z dyskiem 500 gb. - sprzęt kupiłem w sklepie Sony (Centre) za niemal 800 zł.

Moje z pozoru dwa banalne pytania dotyczą kontrolera bezprzewodowego.
1. Czy jeśli ustawię w ustawieniach PS4, aby kontroler łączył się z konsolą za pomocą USB, a nie bluetoothem (jak jest ustawione standardowo) nie narażam się na uszkodzenie albo skrócenie żywotności akumulatora w padzie?
Innymi słowy, nie przeszkadza mi przewód przy kontrolerze (posiadam PS1 w wersji klasycznej i PS2 slim), a nie chcę po prostu często ładować kontrolera w trybie oszczędzania energii.
Swoją drogą wyłączyłem: głośnik w padzie, wibracje i przyciemniłem dwa panele, a i tak rozrywki wystarcza na dwa, góra trzy wieczory :(
2. Jak należy prawidłowo odłączać pada (miejsce przyłączeniowe przy samym kontrolerze, a nie przy konsoli), aby nie uszkodzić, porysować etc.?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kontroler - DS4_dwa pytania

Post autor: kolo » 2018-06-09, 00:46

1. Baterie stosowane w DS4 najbardziej negatywnie reagują na rozładowanie do zera i pozostanie w takim stanie przed dłuższy czas. Jeśli masz taką fantazję to możesz trzymać go wiecznie na kablu i nie wpłynie to znacząco na normalną szybkość starzenia się akumulatorków, jednak moim zdaniem nie ma to sensu. Po prostu pamiętaj żeby jak najszybciej podłączyć pada po wyskoczeniu informacji o niskim poziomie baterii.
Zmiany ustawień pada nie wpływają znacząco na pozostały czas działania na baterii. Podejrzewam że różnicę mierzy się w minutach a nie godzinach.
2. Tak samo jak robisz to przykładowo z telefonem, to ten sam kabel i to samo złącze Micro USB typu B. Myślę że szybciej ukatrupisz je trzymając go wiecznie na kablu, przynajmniej w padzie do tłuściocha port jest bardzo nisko i skierowany lekko w dół.
Poza tym dużo większym zmartwieniem wizualnym okażą się dla ciebie błyskawicznie wycierające się gumki analogów oraz wytarta do białego naklejka z kodem kreskowym - paluchy same tam idą podczas grania, podobnie jak przy DS3.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Mr. Jack
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2010-11-14, 10:01

Re: Kontroler - DS4_dwa pytania

Post autor: Mr. Jack » 2018-06-10, 12:17

Słowem wstępu, to dzięki za odpowiedź ;)
nie wpłynie to znacząco na normalną szybkość starzenia się akumulatorków
Mam rozumieć, że w jakimś sensie jednak wpływa.

pamiętaj żeby jak najszybciej podłączyć pada po wyskoczeniu informacji o niskim poziomie baterii
Tak robię tyle, że na odłączonej od prądu konsoli (listwa antyprzepięciowa), a następnie po godzinnym "ochłonięciu" sprzętu włączam tryb oszczędzania energii i czekam kiedy pad przestaje mrugać na pomarańczowo - następnie, włączam ponownie, wyłączam system i wyjmuję przewód USB.

to ten sam kabel i to samo złącze Micro USB typu B
Nie warto podłączać pada pod zasilacz telefonu? Sam nie testowałem tego rozwiązania, ale mam obawy przed wypróbowaniem. Można tak co prawda odciążyć jednostkę centralną, pytanie tylko jakim kosztem, nowym kontrolerem za ok. 200 zł. :P

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kontroler - DS4_dwa pytania

Post autor: kolo » 2018-06-10, 13:12

1. Oficjalnie ciągłe ładowanie 95%-100%-95%-100% itd nie powinno wpływać na żywotność baterii li-ion, ale wiesz, tak troszkę nie mam ochoty tego samemu testować.
2 i 3. Jeśli masz porządną ładowarkę USB to możesz jej spokojnie używać do ładowania DS4, prawdopodobnie możesz też ładować pada podpinając go do komputera, co prawda nie mam oryginalnego kabla żeby sprawdzić jak to działa, ale sam robię to z innym kablem ładującym (nie przesyłającym danych). Jeśli natomiast używasz chińczyka za 3zł to myślę że pora porządnie zastanowić się nad sensem istnienia i wykupić dobre ubezpieczenie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ