Zapowiedź PlayStation 4 ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-26, 10:20

No, ja biorę :) Specjalnie w piątek wyjeżdżam do domciu, żeby przetestować konsolę na porządnym telewizorze.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: bono » 2013-11-26, 10:43

Mnie troche przeraza fakt braku gier na ten rok a znajac zycie po nowym roku bedzie mozna juz nieco taniek kupic.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-26, 11:16

Pewnie będzie można taniej. Sam biorę tylko Killzone'a, bo reszta raczej średnio mnie interesuje. Od lutego będzie już w co grać - wychodzą wtedy Thief, Everybody's Gone to the Rapture, inFamous i Driveclub. Najbardziej ciekawi mnie The Order (powinien to być tytuł startowy).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mikoREAL » 2013-11-26, 15:11

bono pisze:Mnie troche przeraza fakt braku gier na ten rok a znajac zycie po nowym roku bedzie mozna juz nieco taniek kupic.
Mnie dobija awaryjność PS4, ale w sumie jest to mały odsetek, więc... mogę być spokojny. :)

Gier może w tym roku dużo nie będzie, ale w przyszłym roku będzie wysyp tytułów.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-30, 10:39

I co, kupił ktoś PS4?

Ja męczę się z podłączeniem sprzętu do Internetu. Nie mogę go podłączyć pewnie przez filtrowanie MAC, a nie mogę dodać też adresu MAC PS4, bo nie mogę wejść na 192.168.1.1 (choć nie wiem, czemu, wpisywałem już różne kombinacje loginów i haseł). Na razie ściągam update systemu na USB, później popróbuję jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne modemu... Z PS3 miałem takie same problemy, tylko wtedy mogłem wejść na 192.168.1.1 i dodać adres MAC.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: kanarekkk » 2013-11-30, 10:54

Pewnie zmieniles dane. Reset ustawien i ustawienie od nowa pewno Cie czeka...
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-30, 11:03

Resetowałem modem kilka razy. Wciskam przycisk "reset" na ok. 10 sekund i puszczam. Ale mimo to wciąż nie mogę się zalogować.

Po aktualizacji systemu do wersji 1.51 PS4 bezproblemowo połączyło się z Internetem. Widocznie musiał to być błąd systemu. Wpisuję się właśnie do PSN, jak to zrobię, zobaczę, czy jest coś fajnego na PSStore :)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-30, 16:38

Mogę spokojnie powiedzieć, że trafił mi się w 100% sprawny egzemplarz :) I pewnie nie tylko mi, ale jeszcze 95% nabywcom konsoli. Czyta płyty, headset i komendy głosowe działają, pad działa (i na razie nie starły mu się gałki), wszystkie dostępne funkcje działają.

Sama konsola ma fajny, nowoczesny design. Dobrze prezentuje się nawet poziomo, ma niewielkie rozmiary. Wydaje się dobrze przemyślanym sprzętem. Znacznie poprawiono interfejs, który wygląda teraz na bardziej intuicyjny.

Dla tych, którzy mówili, że połyskująca część obudowy konsoli strasznie się rysuje, mam pytanie - co wyście z tą konsolą robili? Przewiozłem konsolę z Lublina do Włocławka i nie ma na niej ani jednej rysy. Rozpakowałem ją, ustawiłem na stoliku i tak ją zostawię, bo nie mam po co jej ruszać, i ani jednej ryski na niej nie ma.

Mam konsolę włączoną od jakichś 6 godzin, grałem w Killzone, szperałem w Internecie i na PSStore, testowałem komendy głosowe, ściągałem demo FIFY 14 i nie zauważyłem, aby konsola się przegrzewała. Konsola ma wokół siebie dużo pustej przestrzeni, więc u mnie pewnie żaden problem przegrzania nie wystąpi. Za to, w przeciwieństwie do PS3 Slim, czasem konsolę słychać - najczęściej, kiedy intensywnie mieli dane z płyty. Na szczęście to raczej nie przeszkadza podczas gry, a jeśli ktoś gra w słuchawkach to już w ogóle nie musi się tym przejmować.

Funkcje społecznościowe w ogóle się nie "narzucają". Można oglądać, jak ktoś inny sobie gra, można dzielić się filmikami i screenami z gry. Nie wiem, czy te 15 minut rozgrywki, które gra automatycznie nagrywa, usuwa się potem z dysku - jeśli trzeba ten film za każdym razem usuwać ręcznie to kiszka.

Wgrywałem aktualizację systemu z pamięci USB - działa bez problemu.

W Killzone zacząłem grać w mniej niż minutę po włożeniu płyty. Pamiętając, że gry na PS3 instalowały się nawet kilka minut, to ogromny skok. Reszta danych instaluje się pewnie w tle, ale w ogóle nie spowalnia to rozgrywki. Bardzo duży plus.

Za to minusem jest to, że KZ zajmuje 41 GB na dysku, na którym do dyspozycji mamy 409 GB... Chyba żadna gra na PS3 nie zajmowała tyle miejsca. Rozumiem, że dostęp do danych na dysku jest o wiele szybszy, no ale to wciąż za dużo.

Światełko pada nie przeszkadza w grze, nawet kiedy gramy po ciemku. Sam pad jest wyraźnie cięższy od DS3. Nie potrafię ocenić, czy jego kształt i waga mi odpowiadają - w moich dłoniach dobrze leżały poprzednie dualshocki i jeszcze nie przyzwyczaiłem się do zmiany. Zapewne tym, którzy narzekali na pady do poprzednich Playstation nowy Dualshock przypadnie do gustu. Pad nie zbiera śladów paluchów - panel dotykowy już tak.

DS4 ma kilka nowych funkcji, które nie są jeszcze w pełni wykorzystywane. Nie wiem, po co właściwie dawano tutaj głośnik - wydaje mi się kompletnie niepotrzebny, tym bardziej, że pad ma wyjście na słuchawki. Panel dotykowy może ułatwi posługiwanie się jakimiś funkcjami - czy to w grach czy w czymś innym - ale na razie korzystałem z niego jedynie podczas gry w Killzone. Pad ma jeszcze wyjście oznaczone jako "extension" (i nie jest to wyjście na ładowarkę) - nie wiem, do czego służy. Ktoś wie?

O Killzone napiszę trochę więcej, kiedy grę przejdę. Sam początek gry jednak nie nastraja zbyt pozytywnie - zaczynamy od etapu "chodzonego" i sterujemy dzieciakiem.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Storms » 2013-12-01, 08:22

Było to trochę porozwijać, porobić zdjęcia PS4 i przesłać ;) Otworzyło by się nowy dział na Retroage :P
mentor93 pisze:Za to, w przeciwieństwie do PS3 Slim, czasem konsolę słychać - najczęściej, kiedy intensywnie mieli dane z płyty.
W sumie to się jeszcze nie spotkałem z systemem który naprawdę cicho wczytuje gry. Nawet Wii U chociaż ogólnie dość cicho pracuje to jednak potrafi być słyszalna.
mentor93 pisze:Nie wiem, czy te 15 minut rozgrywki, które gra automatycznie nagrywa, usuwa się potem z dysku - jeśli trzeba ten film za każdym razem usuwać ręcznie to kiszka.
??? Konsola "sama z siebie" wymusza takie nagrywanie? Może masz jakąś tajemniczą opcje aktywną.
mentor93 pisze:Za to minusem jest to, że KZ zajmuje 41 GB na dysku, na którym do dyspozycji mamy 409 GB... Chyba żadna gra na PS3 nie zajmowała tyle miejsca. Rozumiem, że dostęp do danych na dysku jest o wiele szybszy, no ale to wciąż za dużo.
Przyzwyczajaj się że tyle będą zajmować nowe gry. :) Sam dźwięk w DTS zajmuje niemało, do tego reszta innych nowoczesnych smaczków. Ehh...gdzie się podziały kartridże z tamtych lat.
mentor93 pisze:Pad nie zbiera śladów paluchów - panel dotykowy już tak
Oj, żebyś ty wiedział jak gamepad Wii U zbiera paluchy. :D
mentor93 pisze:Pad ma jeszcze wyjście oznaczone jako "extension" (i nie jest to wyjście na ładowarkę) - nie wiem, do czego służy. Ktoś wie?
Znalazłem tylko taką informacje.
Replying to a fan about the new PlayStation 4′s Dualshock 4 “extension port”, Yoshida replied with one single, spine-tingling word: “secret”. Speculate away.
Pewnie tak jak to było od zawsze, czyli póki nie ma odpowiedniego sprzętu/gry która z niego będzie korzystać to nie wiemy co to będzie.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-12-01, 09:18

Storms pisze:Było to trochę porozwijać, porobić zdjęcia PS4 i przesłać ;) Otworzyło by się nowy dział na Retroage :P
Chętnie bym to zrobił, ale teraz nie mam takiej możliwości, niestety. Jeśli ktoś wcześniej nie zrobi zdjęć, to sam je zrobię w okolicach świąt.
Storms pisze:W sumie to się jeszcze nie spotkałem z systemem który naprawdę cicho wczytuje gry. Nawet Wii U chociaż ogólnie dość cicho pracuje to jednak potrafi być słyszalna.
Tak, PS3 też potrafiło się "wyszumieć". Ale w porównaniu z PS3 PS4 jest wyraźnie głośniejsze.
Storms pisze:??? Konsola "sama z siebie" wymusza takie nagrywanie? Może masz jakąś tajemniczą opcje aktywną.
Być może :) Nie przejrzałem jeszcze wszystkich opcji, być może można to wyłączyć. Plusem jest, że nagrywanie nie spowalnia gry.

Podpiąłem do pada swoje słuchawki nauszne i działają. Wejście na słuchawki to zwyczajne wejście jack 3.5mm, więc nie będzie żadnego problemu z podpięciem jakichkolwiek innych słuchawek.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: frabi » 2013-12-22, 18:58

Ja z zakupem PS4 czekam na nieco sensowniejszą cenę i poprawę startowych usterek, ale tak myślałem żeby dogadać się z kimś z PS4, żeby w ramach mojego abonamentu plusowego dodawał mi do konta comiesięczną grę na PS4 to będę miał już niezłą kolekcję na start. Ale przecież można prościej. Pewnie Ameryki nie odkryłem, ale na jakby ktoś nie wiedział to się podzielę lepszym sposobem - wystarczy zalogować się do sklepu PSN przez WWW na kompie i już można "kupować" też tytuły na PS4. Skoro są przypisane do mojego konta, to zakładam że na PS4 będę mógł je pobrać w dowolnym momencie mimo że już gratisowo dostępne nie będą.
Już cały czas dodaje też plusowe tytułu na Vitę, kiedyś jak będzie już nieco retro i ją sobie sprawie, też niezła kolekcja będzie na początek :D
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-12-22, 19:58

Będziesz mógł. Ja "kupiłem" w ten sposób gry z Plusa na PS3 i później ściągnąłem je na konsoli.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Zelas12 » 2014-02-15, 09:07

Dawno mnie nie było.......
Hmm zakupiłem PS 4 w dniu premiery do tego Killzona oraz Assasina i nie żałuje :)
Aktualnie męczę Outlasta na platyne:)
Biblioteka gier może i jest mała ale jak chcesz się pobawić dłużej tzw wyplatynić gry to ilość jest wystarczająca :)
No ale każdy z nas jest inny i czegoś innego oczekuje od Sony:)
Pamiętać należy że gry kiedyś wyjdą....... np WatchDogs,Uncharted 4 , GOW 4 oraz RE 7 :)
Kolekszyn:Psx,PS 2,PS 3,C 64,Atari 2600,GBC,SEGA Portable,NES,SNES,N 64

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2014-02-15, 19:58

Też gram teraz w Outlast :) Rozdzielczość obrazu jest wysoka i całość wygląda naprawdę świetnie, pomimo że to jeszcze nie "true" next-genowa grafika. Na Killzonie trochę się zawiodłem. Nie jest to taki soczysty shooter jak poprzednie części (przeszedłem wszystkie, oprócz mobilnych) i za dużo w nim efekciarstwa. Gdybym miał poradzić komuś, jaki bundle z grą wybrać, to bez wahania powiedziałbym, że ten z Asasynem.

Biblioteka gier jest na razie mała, chociaż posiadacze Plusa nie powinni czuć się zawiedzeni - z Plusa mam już Resogun, Don't Starve i Outlast. Nie są to tytuły AAA, ale każda z tych gier otrzymywała wysokie noty i uznanie wśród graczy, a są to świeżutkie gry. Biblioteka exclusive'ów powiększy się pewnie trochę później, za to w tym miesiącu zaczynają w końcu wychodzić ciekawe tytuły multiplatformowe, więc nie jest najgorzej.

I jeszcze mała uwaga do pada - naprawdę cenię sobie wyjście słuchawkowe. To ogromny plus nowego Dualshocka. Jako że wyjście to jack, szybko pożegnałem się z dołączanym do konsoli headsetem i podpiąłem swoje nauszne słuchawki. Świetnie się w nich gra.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2015-01-07, 09:22

http://www.cdaction.pl/news-40602/185-m ... ion-4.html

Po świętach spodziewałem się 15 milionów, a tu jest 18,5. Naprawdę nieźle. Być może PS4 dotrze do 100 milionów najszybciej ze wszystkich konsol PlayStation. Oby tylko Sony nie spoczęło na laurach i nie zaniedbało exclusive'ów, bo na nich najbardziej mi zależy.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ