Zapowiedź PlayStation 4 ?

ODPOWIEDZ
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: frodo666 » 2013-10-24, 01:48

mentor93 pisze:jakoś nie pamiętam, żeby przy którejś konsoli były tak poważne problemy jak problemy z RROD-em Xboxa
YLOD w PS3. M$ chociaż miał na tyle jajec, żeby wydłużyć gwarancję i w ten oto sposób wszyscy zapamiętali RRODa. Sony natomiast całkowicie odcięło się od problemu żółtego światła co było sprytnym posunięciem, bo dzięki niemu problem nie zyskał takiego rozgłosu jak u M$. Teraz przynajmniej już wiesz czemu.
Szybko padające lasery w pierwszych modelach PSXa i PS2 też zaliczyłbym do poważnych problemów. Na dodatek w PSdwójce nagminnie wysiadał sterownik silnika krokowego. Miło było Cię wyrwać z tej błogiej nieświadomości.
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-10-24, 02:00

Tak POWAŻNE problemy jak z RROD-em Xboxa. Kurczę, nie bez powodu "czerwony krąg śmierci" jest tak sławny. Nie dlatego, że Sony się od niego odcięło, ale dlatego, że problem nie występuje (nie występował) tak często.

Spokojnie, w błogiej "nieświadomości" żyję sobie dalej.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: frodo666 » 2013-10-24, 02:20

Sony nie było stać na wydłużanie gwarancji, bo bardzo długo dopłacali do każdego sprzedanego egz. PS3. Sam złapałem i RROD i YLOD, więc u mnie jest fifty-fifty. A Ty mentor jakie masz doświadczenie z kulkami BGA w swoich konsolach żeś taki uparty? Zakładam, że o problemie wiesz tyle ile wyczytałeś w sieci. Mojemu znajomkowi PS3 60GB nie wytrzymała nawet roku i serwis Sony nie przyznał mu naprawy w ramach gwarancji, bo ekspertyza wykazała, że konsola nie miała możliwości odpowiedniej wentylacji. Oczywiście bulszit. Prawie 3k zł poszło się erdolić :] M$ natomiast miał jaja i kasę - wydłużyli gwarancję do 3 lat i elegancko wymieniali wszystkie zRRODowane Xenony na Falcony.
Obrazek

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: eldergod » 2013-10-24, 05:59

Jako, że jestem użytkownikiem konsol Sony praktycznie od 16 lat i przewinęło się ich, przez moje ręce, dość niemało ( :? )... Jak najbardziej przyznaje racje frodo... PS1 i PS2 i ich lasery (które stawały się w miarę ok tylko przy ostatnich modelach fat i slim) no i YLOD na PS3, który jest u moich znajomych równie częsty co RROD... a może i nawet bardziej... :(
Konsole Sony są jak najbardziej ok - jeśli chodzi o gry itp., ale wytrzymałość nigdy nie była ich mocną stroną... No ale to tylko moje zdanie... :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-24, 10:47 przez eldergod, łącznie zmieniany 1 raz.
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Manifesto » 2013-10-24, 08:08

Nie chciałem wspominać o tym o czym pisze frodo666, ale skoro już dyskusja rozgorzała na dobre to muszę przyznać, że właśnie tego typu niuanse w konsolach Sony (i brak ciekawych gier startowych - oczywiście to tylko moje zdanie, ale jak widać w tym topicu nie tylko) skutecznie powstrzymują mnie od zakupu PS4 w dniu premiery (i prawdopodobnie w pierwszym roku od wejścia sprzętu na rynek). Każdy wydaje własne pieniądze jak chce, ale ja bym nie dał tyle kasy za sprzęt, nad którym ciąży widmo ryzyka "niedorobionych" pierwszych egzemplarzy konsoli. To samo dotyczy zresztą nowego Xboxa.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-10-24, 10:32

frodo666 pisze:A Ty mentor jakie masz doświadczenie z kulkami BGA w swoich konsolach żeś taki uparty?
Tak jak pisałem, nigdy nie kupowałem konsoli w dniu premiery. PSX-a mam którąś z tych nowszych wersji, PS2 mam slimkę i PS3 też w wersji slim. Każda z tych konsol działa mi wciąż bez problemu. Wiem, że pierwsze wersje sprzętów zawsze mają jakieś problemy, ale ufam Sony, że po tylu latach spędzonych na rynku, wydadzą produkt, który będzie można bez większych obaw kupić.

A co do YLOD (to był YLOD, tak?) Twojego kolegi - ze dwa lata trzymałem PS3 w dosyć ciasnym miejscu, gdzie z każdej strony konsola miała góra 30cm wolnej przestrzeni. Malutko, pamiętam, że w gorące lato grzała się nieźle, ale innego miejsca wtedy nie miałem. Wytrzymała spokojnie, więc albo Twój kolega trzymał konsolę w metalowym pudle, w którym sprzęt ledwo się mieścił, albo faceci z serwisu wcisnęli kit.

A RROD Xbox-a wciąż wydaje mi się o wiele częściej występującym problemem niż YLOD PS3. YLOD-a nie doświadczyłem nadal, chociaż mam konsolę blisko 4 lata. A RROD zdarzał się moim znajomym, którzy mieli X360, dosyć często - jednemu po pół roku wywaliło, innemu później... Więc sory za moje oślepienie, ale jeśli trzy konsole Sony są sprawne po latach używania, to chyba im zaufam :P
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Manifesto » 2013-11-15, 11:20

Jeśli źródło to jest wiarygodne (mam wątpliwości bo to jednak Onet ;) ) to wygląda na to, że moje przepuszczenia o których pisałem tutaj wcześniej się sprawdziły - pierwsze gry póki co wypadają dość średnio jeśli chodzi o oceny i o ile Killzone zawsze mnie kręciło (zwłaszcza jedynka na PS2) tak diametralna zmiana klimatu tej gry kompletnie mi nie odpowiada. Resogun za to poradził sobie naprawdę dobrze. Czekamy na oficjalne recenzje gier.

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: pain_a » 2013-11-15, 12:33

Na ppe, jest news z oceną wszystkich starterów na ps4, zebrali z kilku serwisów i faktycznie wychodzi na to, że średniaki to są.
Według mnie też może być to spowodowane, że ludzie bóg wie co sobie wyobrażali co przyniesie następna generacja.
Przypomina mi się sytuacja jak z WII U, tylko teraz nie widać tych hejterów co jad sączyli pod recenzją Zombii U, że to nie nowa generacja bo oceny słabe :D

Jeszcze tak a pro po, zacytuje co Shuhei Yoshida powiedział odnośnie komentarz ocen gier na ps4:
"Kiedy spojrzysz na sytuację wokół Nintendo, czy postrzegasz ich jako naszą konkurencję? W szerszej perspektywie wydarzeń toczących się w naszej branży oraz w kwestiach związanych z tym jak ludzie grają i jak uczą się zabawy z grami, myślę, że wraz z Nintendo znajdujemy się w tej samej grupie. Oni muszą odnieść sukces, by zapoznawać z wirtualną rozrywką jak największą liczbę konsumentów. Sam mam dwa Wii U. Gram na Wii U z córkami, ponieważ na tę konsolę powstają przyjazne, rodzinne gry".
Taka o ciekawostka :D

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Manifesto » 2013-11-15, 12:54

Osobiście nie mam wątpliwości że PS4 odniesie sukces godny przynajmniej jej poprzedniczki jesli chodzi o eksluzywne gry, tyle tylko, że wg mnie ta konsola na starcie nie zaoferuje niczego mega ciekawego, podobnie jak to było z PS3. Podobne odczucia mam w stosunku do Xbox One, ale tutaj jedna gra bardzo mnie zaciekawiła - Ryse: Son of Rome.

A co do WiiU - wg mnie oferta na tą konsolę do kolan nie dorasta ofercie Wii po analogicznym czasie obecności na rynku. Ostatnio miałem przyjemność grać w NSMB na WiiU i wg mnie gra jest strasznie wtórna i mniej grywalna w porównaniu do jej odpowiednika na Wii. Także zanaddto nie offtopując - wolałbym już kupic póki co PS4.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-15, 17:46

Ryse? Ten festiwal QTE? Co kto lubi...

Killzone lubię, a jego oceny to pewnie takie zawiedzione oczekiwania recenzentów, którzy pewnie chcieli gruszek na wierzbie. Nie wątpię w to, że PS4 będzie miało świetne exclusive'y, dlatego właśnie swój pre-order złożyłem już ponad miesiąc temu.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Ukukuki » 2013-11-15, 18:03

Jak dla mnie ta generacja to jest trochę tak dla picu chyba. Nie widzę dużego skoku jakościowego, jak dla mnie mogli poczekać jeszcze z nową generacją jednak obiektywnie ocenić będzie można za parę lat. Może dostaniemy bardziej rozbudowane gry w co mimo wszystko wątpię. Mnie nowa generacja nie grzeje i póki co nie nosze się z zamiarem kupienia którejkolwiek.
Famicom!

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Manifesto » 2013-11-15, 19:25

mentor93 pisze:Ryse? Ten festiwal QTE? Co kto lubi...
Napisałem zaciekawiła, a nie zachwyciła. Mówię o pierwszym wrażeniu, a to było dużo lepsze niż w przypadku exów na PS4. Być może mechanika gry rzeczywiście okaże się "daremna", sam koncept jednak wydał mi się co najmniej ciekawy. Największe wrażenie zrobiła na mnie póki co nowa Forza, tylko że ja wyścigów po prostu nie trawię więc nie jest to gra dla której bym kupił konsolę.

Ukukuki - witaj w klubie ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Ukukuki » 2013-11-15, 19:29

Ja tam liczę ,że Ryse wcześniej czy później zawita na PC a może i PS4:P
Famicom!

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: mentor93 » 2013-11-16, 04:04

IGN wypuścił porównanie grafiki w Assassin's Creed IV na wszystkich dostępnych obecnie konsolach (PS3, X360, Wii U i PS4). Nawet nie myślałem, że wersja na PS4 aż tak różni się od innych - na plus, oczywiście! Kolory są żywsze, wszystko jest wyraźniejsze, bardziej szczegółowe. Już przy podobnym porównywaniu grafiki w nowym CoD-zie wywalałem oczy ze zdumienia, teraz utwierdziłem się w przekonaniu, że multiplatformy będę kupował w wersji na PS4.

http://uk.ign.com/videos/2013/11/14/ass ... -360-wii-u
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zapowiedź PlayStation 4 ?

Post autor: Axi0maT » 2013-11-16, 06:08

Hehehe, wlasnie przeczytalem ze sa juz pierwsze padniete egzemplarze PS4 :D Syndrom pierwszej niedopracowanej wersji konsoli daje o sobie znac. Zdecydowanie warto poczekac co najmniej rok i zobaczyc jak sie sytuacja rozwinie, tym bardziej ze na chwile obecna niespecjalnie jest w co grac, bo oceny slabiutkie (albo w najlepszym przypadku przecietne). Tym bardziej warto czekac bo na x360/p3 gry przeciez wciaz wychodza i beda wychodzic jeszcze przez pewien czas.

ODPOWIEDZ