Czekając na gry na PS4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Czekając na gry na PS4

Post autor: mentor93 » 2013-12-30, 01:03

Miesiąc od premiery PS4, trzeba trochę rozruszać ten dział :) Wiem, że kilka osób myślało nad kupnem konsoli, część pewnie w przyszłym roku ją kupi. Większość ludzi czeka, aż pojawią się warte uwagi gry. Takim grom właśnie chcę poświęcić ten temat - na jakie gry na PS4 (multiplatformy, ex-y) czekacie? Jakie wzbudzają Wasze zainteresowanie, które wg Was staną się must have'ami?

Sam mam na razie tylko nowego Killzone'a (nie licząc Resoguna i Contrast z Plusa), w 2014 roku wyjdzie już kilka tytułów, które wzbogacą kolecję. Przede wszystkim ciekawi mnie ukazujący się w lutym nowy Thief. Dobrze pamiętam "jedynkę" (jedyna część serii, w jaką grałem), a nowa część ma zachować ducha pierwowzoru.
Jakoś w pierwszej połowie roku powinien wyjść pierwszoosobowy horror - Daylight. Kręcą mnie klimaty tej gry, toteż na pewno dam jej szansę. Czekam też na Destiny, Everybody's Gone to the Rapture, Mad Max-a, Watch Dogs (szkoda, że ta ostatnia zniknęła z listy tytułów startowych).
Jako że nie grałem w nowego Tomb Raider-a, a chciałbym poznać nowe przygody panny Croft, powstrzymam się z grą do wyjścia podrasowanej wersji na konsole nowej generacji.
Z ex-ów w 2014 najbardziej ciekawi mnie The Order: 1886. Kupię tę grę na premierę, bo studio odpowiedzialne za tę grę stoi za świetnymi mobilnymi odsłonami God of War. Tytuł jest w produkcji od chyba 2010 roku, więc twórcy mieli dosyć czasu na zrobienie dobrej produkcji.
Z rodzimego podwórka - w pierwszej połowie 2014 roku wychodzi Dying Light. Gry o zombie dawno przestały wzbudzać we mnie jakiekolwiek emocje, ale otwarty świat i system walki kuszą.
Czytałem jeszcze o przygodówce z Sherlockiem Holmesem, która powinna ukazać się w przyszłym roku. Jestem do niej umiarkowanie pozytywnie nastawiony.

Z gier, których data premiery została ustalona na "2015 lub później", wymienię: Whore of the Orient, Uncharted 4 (po cichu liczę na to, że akcja znów będzie się rozgrywać w orientalnych miejscówkach), Child of Light, Cyberpunk 2077, Mirror's Edge 2 i Shadow of the Beast.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: kolo » 2013-12-30, 01:24

Prawdę mówiąc niezbyt ogarniam nowe tytuły nie tylko na niedawno upieczoną generację, ale nawet na tą która jest z nami już całkiem długo, ale kojarzę 2 tytuły które zwróciły moją uwagę na tyle że się wypowiem.
Pierwsza to na pewno nowy Thief, jeśli jakaś trzecia firma ma pokazać na co stać ich przy zabawie z PS4 to na pewno będzie to Edios Montreal, choćby ze względu na historię serii, która zawsze wyciskała z mroku to co najlepsze i najpiękniejsze. Coś mi mówi że jeśli miałbym kupić PS4 w 2014 to właśnie dla tej gry, wersja na PS3 prawdopodobnie nie da rady zaspokoić mojej żądzy.
Druga to Edler Scrolls VI: Online, co prawda na MMO mam alergię i na 100% jej nie kupię (choćby dla zasady), ale podejrzewam że sprawdzi się jak mało co do pokazania jak PS4 poradzi sobie z ogromnym otwartym światem.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: Kurt » 2013-12-30, 11:19

Na pewno warto zwrócić uwagę na Wiedźmina 3. Jest to jedna z tych gier, dla których warto kupić next gena.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: Affciu » 2013-12-30, 14:39

Mnie na PS4 interesują jedynie 2 tytuły. The Order: 1886 oraz Thief, ze znaczną przewagą tego drugiego. Biorąc pod uwagę, że na obecnej generacji zostanie wydane jeszcze sporo gier, uważam, że jak na razie nie ma sensu kupować PS4 (najlepsze jest to, że śmiano się z WiiU z powodu braku gier, a PS4 ma ich jeszcze mniej). A Destiny, które straszliwie mnie jara (w końcu to Bungie) ogram na PS3, mam nawet preordera.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: Storms » 2013-12-30, 20:35

Affciu pisze:Biorąc pod uwagę, że na obecnej generacji zostanie wydane jeszcze sporo gier, uważam, że jak na razie nie ma sensu kupować PS4 (najlepsze jest to, że śmiano się z WiiU z powodu braku gier, a PS4 ma ich jeszcze mniej).
Normalny etap dziecięcy, myślę że PS4 spokojnie się jeszcze rozkręci ze swoimi killerami. Ja czekam na Tomb Raidera, a samą konsole myślę że kupie za jakieś 3,4 lata gdy będę mógł wybierać tak jak teraz w przypadku PS3. ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: kolo » 2014-01-04, 23:13

Przez przypadek nadziałem się na trzecią grę która brzmi interesująco - Carmageddon: Reincarnation. Jako że doskonale zdaję sobie sprawę że giera nie ruszy na moim kompie (zresztą nie lubię Steama a to pewnie będzie jedyna opcja instalacji) prawdopodobnie zaopiekowałbym się nią gdybym kupił PS4.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kartelek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 54
Rejestracja: 2014-01-21, 01:08

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: Kartelek » 2014-01-21, 08:07

Kasę mam już odłożoną na nowego plejaka, czekam jedynie, aż troszkę z ceny spadnie, ot tak, żebym za 2000zł mógł kupić jakieś ciekawego bundle'a ze sklepowej półki. Już nawet na mojej półce kurzy się NFS: Rivals na Ps4 (był tak okazyjny, że trudno mi było się oprzeć). Osobiście, nie mogę się doczekać nowego SW: Battlefronta, oraz na Destiny, które zapowiada się całkiem smakowicie.
Obrazek

NES | SNES | N64 | GameCube | Wii | WiiU | PSX | PS2 | PS3 | Xbox | Xbox 360 | Genesis | 32X | Dreamcast |
GameBoy | GameBoy Color | 3DS | PSP | PSV | N-Gage

3DS Friend Code: 2723 - 9985 - 7797

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: adrek_zxc » 2014-02-14, 01:56

Moim zdaniem nie warto się śpieszyć z zakupem, chyba że ktoś ma nadmiar gotówki. Pamiętam że swoją Playstation 2 kupiłem 5 lat po premierze za 600zł (to były ciężko uciułane pieniądze dlatego pamiętam do dziś:) i mam ją do dzisiaj. PS3 kupiłem 4 lata po premierze i również służy do dzisiaj. PS4 kupię pewnie po roku, jak pojawi się więcej tytułów i w rozsądnych cenach. Killzone 4 już można wyrwać za 80zł, pewnie można i taniej jak ktoś się uprze. Na perełki (gry wybitne) trzeba będzie poczekać spory kawałek czasu. Poza tym poprzednia generacja i jeszcze wcześniejsze zostawiły po sobie mnóstwo świetnych tytułów do ogrania, no i najważniejsze można grać po taniości:)

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: frabi » 2014-02-16, 11:15

Niedawno miałem możliwość pierwszej zabawy PS4 w mediamarkcie i muszę powiedzieć że mocno mnie rozczarował. Pewnie spora w tym wina kiepskiego softu do prezentacji i braku dem. Najpierw nie mogłem odpalić niczego poza jakąś durną zabawką w stylu kinekta i jakiegoś latającego ustrojstwa. W końcu jak znalazłem gry to niemal wszystkie mają tylko filmy bez dem, jedynie Knack i Contrast byly grywalne.

Obie gry wyglądały mało imponująco, spokojnie mogłyby być na PS3 (może wieloelementowa postać w Knacku wymaga sporo mocy, ale wrażenia na mnie nie robi). Rozumiem, że na początku generacji grafika zwykle nie różni się aż tak bardzo od poprzedniej, ale patrząc tylko na te tytuły to wiele gier na PS3 robi dużo większe wrażenie. Mam nadzieję, że to tylko kwestia kiepskiego doboru tytułów i ogólnie jest lepiej.
Sam kontroler dla mnie trochę dziwny, nie pasuje mi ta gumowana powierzchnia i kształt gałek ale to pewnie tylko kwestia przyzwyczajenia do czegoś innego. Na pewno ma fajniejsze trigery.
Tak czy inaczej pomyślę o zakupie za rok, jak w plusie będą tytuły AAA bo odzwyczaiłem się już od płacenia za nieretro gry :)
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: mentor93 » 2014-02-16, 12:41

Myślę, że ogółem jest lepiej. Akurat Knack i Contrast nie zachwycają grafiką. Co innego Killzone.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: mentor93 » 2014-12-25, 02:04

Po ponad roku od premiery konsoli mam w biblioteczce jedynie dwa tytuły pudełkowe... Słabo, chociaż większość interesujących mnie w tym roku gier wyszło niedawno i nie miałem na razie okazji, żeby je kupić. Tyle dobrego, że są to za to gry, przy których powinienem bawić się naprawdę nieźle - Sniper Elite 3, Shadow Warrior, nowy Wolfenstein, The Evil Within, Śródziemie: Cień Mordoru, waham się jeszcze co do Obcego: Izolacji i Dragon Age'a: Inkwizycji.

W 2015 powinno być lepiej i widać, że PS4 powoli się rozkręca. Bloodborne powinien być pierwszym solidnym ex-em tej konsoli. Do The Order: 1886 mam obawy, że będzie tak strasznie liniową grą napchaną QTE i filmami, że zbierze nieco cięgów i nie da rady pochwalić się wysoką średnią ocen. Nawet jeśli tak będzie, to i tak tę grę kupię, bo lubię takie klimaty, jakie gra będzie oferować. Może Uncharted 4 wyjdzie w nadchodzącym roku, może też Everybody's Gone to the Rapture o sobie przypomni w tym roku, a kto wie - może i Deep Down wyjdzie i okaże się przyjemną niespodzianką. A i na dalsze lata są zapowiedziane ex-y, więc nie jest źle. Wychodzi też coraz więcej multiplatform, więc raczej będzie w co grać.

Pamiętam, że na forum kilka osób ma PS4. Pozmieniały Wam się Wasze wishlisty w porównaniu z tymi sprzed roku?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czekając na gry na PS4

Post autor: Storms » 2014-12-25, 08:50

Pierwotnie nastawiałem się głównie na Tomb Raidera, ale będę musiał odpuścić go sobie na jakiś czas z wiadomych względów.
Uncharted 4 i Order to raczej na pewno. W Order nie przerażają mnie QTE biorąc pod uwagę że mam w kolekcji prawie wszystkie gry od QuantimDreams, a tam jest tylko QTE.
Zresztą będzie jeszcze coś takiego jak Life is Strange, tylko podzielone na pięć epizodów. Na początek cyfrowo ale po wydaniu wszystkich części możliwe że będą też wydawać fizyczną kopie.

ODPOWIEDZ