Silent Hills (P.T.)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Silent Hills (P.T.)

Post autor: mentor93 » 2014-08-13, 09:03

Nie oglądałem wczoraj konferencji Sony, a widzę, że było kilka zwiastunów, które mogły mnie zainteresować. Najciekawszym z nich wydaje mi się teaser (albo też "playable teaser") czegoś, co później okazało się być nowym Silent Hillem. Demko ściągnąłem dzisiaj i pograłem tak ze 30-40 minut. Muszę powiedzieć, że jeśli tak będzie wyglądać cała gra, to na pewno jej nie kupię, bo za bardzo będę się bał. Dobrze, że nie zagrałem w to w nocy, jak początkowo chciałem, bo kilka razy dostałbym zawału. Reakcje osób na teaserze z konfy wydawały mi się być udawanym zachowaniem aktorów, ale po ograniu dema jestem skłonny przyznać, że mogą jednak być prawdziwe.

Ogółem demo nie jest jakoś szczególnie odkrywcze i chwyta się znanych już sztuczek do straszenia, ale jego główną zaletą jest nieprzewidywalność - nie wiadomo, czego się spodziewać za następnym rogiem, co może się stać, jeśli przejdziemy przez drzwi, które właśnie w niewyjaśniony sposób same się otworzyły. P.T. mistrzowsko dawkuje napięcie, ale zastanawiam się, ile z tego trafi do nowego Silent Hill-a, a ile było jedynie pokazem technologicznym albo tylko prototypem, który miał zmieścić jak najwięcej w możliwie najkrótszym czasie. Mam też nadzieję, że nowy Silent Hill nie będzie grą "na raz", która za drugim podejściem już nie będzie straszyć, a takie można odnieść wrażenie z P.T. (ale to tylko teaser, więc to już podejrzenie na wyrost). Niemniej z ogrania P.T. jestem bardzo zadowolony, a SH natychmiast wędruje na listę must have'ów na PS4. Myślę, że Stormsowi też to demko by się spodobało, nawet jeśli to czysty horror, a nie thriller ;)

Na youtubie jest już pełno gameplayów z tego demka:
https://www.youtube.com/watch?v=8vtrGF0ZTRc

Sam też nagrałem filmik, ale ma on wszelkie znamiona "pierwszego grania" - zbyt dużo czasu kręcę się tam w kółko, nie bardzo wiedząc, co w tej chwili zrobić. Może spróbuję nagrać i przesłać nowy film za drugim razem. Muszę dokończyć to demko, bo zostawiłem je mniej więcej w połowie.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Silent Hills (P.T.)

Post autor: Storms » 2014-12-22, 10:14

Melduje że demko podeszło, szczególnie pętla ze strzygą w środku korytarza. ;)

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Silent Hills (P.T.)

Post autor: Kaspar84 » 2014-12-22, 13:55

Pierwszy horror w którym miałem pełne gacie i gęsią skórkę. Jednak jeśli w domu brak dźwięku przestrzennego to uważam, że połowa klimatu idzie w śmietnik i w zasadzie nie ma co grać. Dla mnie właśnie nie fotorealistyczna grafika "robi" ale charczenie za tobą, napis "look behind" i cień kogoś, kto za tobą stoi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Silent Hills (P.T.)

Post autor: mentor93 » 2014-12-22, 22:13

Miło przeczytać pozytywne opinie :) Szkoda, że na pełną grę poczekamy zapewne do 2016 roku, obecnie bardzo mnie ten tytuł ciekawi, a brak szerszych informacji jasno sugeruje, że grę czeka jeszcze długa droga do premiery.

Dzisiaj właśnie przeglądając zawartość dysku PS4 znalazłem nagrany w sierpniu filmik z P.T. Oglądając go też zwróciłem uwagę na to, że to właśnie te wszystkie szczegóły straszą najbardziej - charkanie, jakaś postać w toalecie, którą widzisz przez ułamek sekundy przez uchylone drzwi, takie ciągłe poczucie, że ktoś jest krok za Tobą. Naprawdę jestem ciekaw, jaki okaże się ten Silent Hill(s).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Silent Hills (P.T.)

Post autor: Kaspar84 » 2014-12-22, 22:38

Ja już po demie wiem, że w pełną wersję nie zagram, chyba, że żona będzie ze mną w pokoju. Nie na moje nerwy ;)
Obrazek

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Silent Hills (P.T.)

Post autor: Rafi » 2014-12-23, 10:15

Osobiście Ps4 nie posiadam, ale miałem okazję pograć w P.T. u kumpla. Oczywiście zadbaliśmy o dobry dźwięk, zgasiliśmy światło i zacząłem grać. Z chwili na chwilę klimat wzrastał i gra zaczęła mnie wciągać, ale później wyskoczyła mi ta twarz drąca się jak stare prześcieradło. To stało się tak nagle, że nie wiedziałem co się dzieje. Przestraszyłem się, a to znaczy, że gra jest dobra : )

ODPOWIEDZ