Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

ODPOWIEDZ
Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Didzejek » 2016-02-27, 18:11

Siemka łobuzy;)

Chciałem się z wami podzielić moimi przejściami z tym "cudeńkiem".
Konsolę wpadła w moje ręce za nieoddany dług. Wyszedłem na tym super, więc wziąłem mimo, że już jedną posiadam.

Ps4 jak każda inna, ale jest i karton z gwarancja itp.
Oraz najważniejsze - nawalone gier na dysku na 10 różnych kontach. Wszystkie z allegro.

Ale co tam, kilka ciekawostek było, więc człowiek nieśmiało zajrzał tu i tam.
Po jakimś tygodniu, podczas grania, konsola wywaliła mnie do głównego menu, po czym wylogowała się z aktywnego konta.

Po próbie ponownego zalogowania ukazał się taki piękny komunikat:

Dostęp do sieci Playstation Network z tego PS4 został zablokowany lub chwilowo zawieszony.
(WS-37338-4)


Uśmiechnąłem się pod nosem, bo już czułem co się święci.
Kod błędu podałem wujkowi Google i zacząłem lekturę. Okazało się oczywiście, że jest to ban na konsolę.

Na PS4 mogą być nałożone bany czasowe (30,60dni), oraz permanentny.
Zadzwoniłem więc na infolinie SONY aby uzyskać więcej informacji.

Wyszło na to, że jedno z kont było kradzione. Ale co gorsze, była do niego przypisana karta kredytowa, którą ktoś wyczyścił.
Właściciel owego konta zgłosił wszystko do swojego banku, więc ten zrobił cash-back.
W tym momencie SONY pozostaje z długiem.

Także poleciały bany na wszystkie konsole, gdzie to konto było zalogowane.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oddział Sony w naszym kraju, nie jest w stanie udzielić więcej informacji dotyczących bana.

Sama procedura jest dość pogmatwana i trochę trwa. (zapytania do głównej siedziby, rozpatrywania bla bla bla)

Powiedziałem im, że w razie potrzeby mogę pokryć jakieś niewielkie koszty (do 200zł) za odblokowanie tego ustrojstwa. Pani odnotowała to na zgłoszeniu;)

Sprzęt nie łączy się z PSN, granie po necie więc odpada. O dziwo ściąga aktualizacje do gier, oraz płytki chodzą jak trzeba.

Zastanawiam się co z nią zrobić. Pewnie poleci na allegro z prawidłowym opisem, bądź poczekam testowo i zobaczę jak wygląda odblokowanie tego i czy się w ogóle da.
Mam jeszcze opcję wymiany całej płyty głównej. Koszt to 300zł z robocizną, ale poczekam bo szkoda plomb.

Gwarancja przepada automatycznie w chwili otrzymania Bana! - info od SONY


Informacji w necie jak na lekarstwo ale ruscy wiodą prym. Podobno najwięcej kradzionych kont jest właśnie od nich.

Lekcja na dziś:

Nie kupujcie kont cyfrowych z allegro bo to mega wałek jest.
Uważajcie na używane konsole - jak ktoś się bawił w takie rzeczy to ban wisi w powietrzu.

Wykład poszedł, oby czytelny. W razie co to śmiało walcie z pytaniami bo jestem na bieżąco teraz.
Wszystko możemy na tym sprzęcie potestować, bo mi nie szkoda;)

Odmeldowuję się. Miłej lektury;)
Ostatnio zmieniony 2016-03-07, 11:17 przez Didzejek, łącznie zmieniany 1 raz.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Ukukuki » 2016-02-27, 19:51

W mojej opinii dobre zachowanie Sony, ja bym blokował całkowicie możliwość korzystania z konsoli na której są kradzione konta. Tylko pytanie na jakiej zasadzie oni to oceniają? Jeśli kolega z kradzionym kontem przyjdzie do nas, zaloguje się na chwilę żeby pograć w jakiś tytuł który zakupił. To co po jakimś czasie ja dostanę bana na swoją konsolę? Było by to trochę bez sensu i nie w porządku. Chyba ,że oceniają to po ilości zalogowanego czasu, wtedy w mojej opinii jest wszystko ok z ich strony.
Famicom!

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Didzejek » 2016-02-27, 20:33

Pytałem o to dokładnie.
Z góry powiedziałem, że konsola jest z 2 ręki, więc nie znam jej historii.
Otrzymałem odpowiedź, żebym się skontaktował ze sprzedawcą i oddał mu konsolę!:P
Gościa szybko jednak wyprostowałem - nie może być tak, że ktoś kupi używaną konsolę, będzie miał pecha i pozostanie bez pomocy. Kto ma pomóc jak nie oni:)

Wystarczy, że się zalogujesz lipnym kontem i już pozostaje ślad. Czas tu nie ma żadnego znaczenia.
Oczywiście ktoś musi zgłosić kradzież itd.

Moim zdanie jest to totalna bzdura i przewrażliwienie - podobno za używanie wulgaryzmów w grze online można dostać bana na miesiąc.

Konsoli przed zakupem nie można sprawdzić pod tym kątem, infolinia nie podaje takich informacji od ręki po numerze seryjnym.

Dojdzie do takich kuriozalnych sytuacji, że kupno używanego egzemplarza będzie zbyt ryzykowne. Jak przejrzysz ogłoszenia na allegro, to bardzo często na konsoli są już jakieś gry. A nie chce mi się wierzyć, że każdy sprzedaje z własnym kontem.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-27, 22:39

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, powinien być ban i działania ustalające co się stało.
Jeżeli nie ma żadnych podstaw że to twoja robota, czy coś w ten deseń to ban powinien zniknąć.
Nie wiem jak to będą ustalać, ale to już ich sprawa. Też uważam że to dobrze że się tym zajmują, ale nie może być tak że ktoś nagle dostaje bana i nie wie za co.
Chociaż Sony raczej nie zależy na rynku wtórnym :)

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Didzejek » 2016-02-27, 22:48

Dlatego czekam na info od nich. Podobno w nowym tygodniu powinno już być coś wiadomo.

Przeczesując neta nie natrafiłem na ani jeden post, że komuś udało się odblokować zbanowaną konsolę.
Nie mówimy o banach za bluzganie itp. bo to są najczęściej bany na dane konto.

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Didzejek » 2016-03-11, 16:13

Po niezliczonej ilości telefonów wreszcie coś się ruszyło.
Przyszedł taki oto mail:


Dziekujemy za skontaktowanie sie z Centrum Obslugi Klienta PlayStation.

Dzięki za kontakt - Twój numer zgłoszenia to xxxxxx-xxxxxx

Twoja konsola została zablokowana na okres 30 dni z powodu zalogowania się za jej pomocą na konto innego użytkownika sieci PSN bez pozwolenia właściciela konta.
Stanowi to poważne naruszenie Warunków Świadczenia Usługi oraz Umowy z Użytkownikiem i ponowny przypadek takiego naruszenia tych warunków może spowodować stałą blokadę konsoli.

http://legaldoc.dl.playstation.net/ps3- ... ua_pl.html

Zdjęcie blokady nastapi automatycznie po wygaśnięciu zawieszenia 25/03/2016, nie ma również możliwości odwołania się od decyzji administratorów Sony Entertainment Network (SEN), jako że została ona podjęta po gruntownym zbadaniu sprawy.

W przypadku dodatkowych pytań daj znać, a postaramy się pomóc.

Dzięki!

Lech
Centrum Obsługi Klienta PlayStation



Także następne info będzie 25.03 ;)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: PapaHerbal » 2016-03-11, 17:04

Tymczasem pozostaje zimny Lech, bynajmniej nie ten z Centrum Obsługi Klienta PS. :D
Obrazek

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbanowana PS4 - przestroga i ciekawostka

Post autor: Didzejek » 2016-03-25, 01:33

Równo o 1:00 konsola została odblokowana:) Zobaczymy na jak długo;)

ODPOWIEDZ