A Telltale Games Series - Season Pass Disc

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

A Telltale Games Series - Season Pass Disc

Post autor: M-Chan » 2017-03-29, 07:24

Postanowiłem sprawdzić grę "Game of Thrones" z serii "A Telltale Games Series", gry z tej serii są wydawane w postaci epizodów (na wzór seriali TV), które można kupić oddzielnie na PSN, ale w większości przypadków wychodzi później kompilacja na płycie dla osób takich jak ja - nie uznających cyfrowej zawartości jako część kolekcji. Tak też było i w przypadku "Game of Thrones", jednak przed zakupem wyczytałem, iż z niewyjaśnionych przyczyn na płycie znajduje się tylko 5 z 6 epizodów, ostatni zaś trzeba pobrać z PSN... (tak jest w przypadku wersji na PS4 w wersjach na Xboxa jest ponoć jeszcze mniej epizodów na płycie).
Pierwsze co przychodzi na myśl, iż jest to forma "zachęcania" graczy do zakupu nowego egzemplarza bo nie ma absolutnie żadnej logiki w takiej formie, w przypadku gdzie w dniu premiery dostępne są już wszystkie epizody.
Na awersie okładki znajdziemy napis "Season Pass Disc" oraz informację, iż więcej wyjaśnione jest na rewersie okładki - gdzie znajduje się krótkie info, o ilości znajdujących się na płycie epizodów oraz że wymagane jest konto PSN i połączenie internetowe aby pobrać pozostałe, nadal jednak nie wiemy z tej informacji czy jest to np. w formie vouchera z kodem czy sama płyta, jak może sugerować nazwa "Season Pass Disc", uprawnia nas do pobrania dodatkowych epizodów.
Jako że po obejrzeniu kilku unboxingów nie znalazłem na żadnym z nich śladu po voucherze, wywnioskowałem, iż jest to druga ze wspomnianych powyżej opcji - pozostało jednak dość ważne pytanie - czy kupując grę używaną nadal będziemy mogli pobrać brakujące epizody? Zaryzykowałem i okazuje się, że TAK...

Z jednej strony jest to niewątpliwie dobra wiadomość z drugiej lekki niesmak. Ciężko doszukiwać się jakiejkolwiek logiki w takiej formie wydawania gier... A śmiało możemy założyć, że znaczna większość graczy, zakupując grę na nośniku fizycznym, liczy, iż znajduje się tam ona w całości, pomijam tu już "przyjemność" pobierania gigabajtów danych z PSN.

Reasumując widząc grę z serii "A Telltale Games Series", oznaczoną na awersie okładki "Season Pass Disc", musimy mieć świadomość, iż nie zawiera ona w całości gry, jednak śmiało możemy sobie pozwolić na zakup gry używanej nie martwiąc się o voucher z kodem. (choć zaznaczam, iż testowałem to tylko w przypadku gry "Game of Thrones").

ODPOWIEDZ