Premiera nowej konsoli Microsoftu

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: mentor93 » 2013-07-29, 14:56

@Don: Żaden problem, ale co jeśli nie będziesz miał neta przez parę dni? :) Wiem, wiem, że takie rzeczy się nie zdarzają... Niby... Ale tak czy siak, nawet sprawdzanie DRM-u co 24h to dla mnie tylko utrudnianie życia graczom.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Don » 2013-07-29, 19:02

mentor93 pisze:@Don: Żaden problem, ale co jeśli nie będziesz miał neta przez parę dni? :) Wiem, wiem, że takie rzeczy się nie zdarzają... Niby... Ale tak czy siak, nawet sprawdzanie DRM-u co 24h to dla mnie tylko utrudnianie życia graczom.
Spoko, ja nie pamiętam awarii u siebie dłuższej niż 1h w przeciągu kilku ostatnich lat. A patent z grami na HDD i braku konieczności wkładania płytki traktuję jako udogodnienie. Ale oczywiście przyjmuję, że większość czytających to zdanie teraz kiwa głową z politowaniem... ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-07-30, 04:15

Pojac nie moge, jak po tych wszystkich wiadomosciach M$ mozna jeszcze ufac tej firmie :D To dla mnie niepojete.

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: pain_a » 2013-07-30, 06:39

Tu już racjonalnego wyjaśnienie nie ma :
-chwilowa pomroczność,
-brak dostępu do mediów,
-nabywca boi się o swoje mieszkanie, to panowie z NSA/FBI/CBA/itd przypilnują mu dom,
-chęć sprawdzenia co robi niania przy pilnowaniu potomka,
-x-one pasuje mu do meblościanki,
-dziewczyna/żona pomyśli, że to jest magnetowid za pół darmo z bazaru przy rynku, a nie konsola za około 2 tys, a ewentualne skaczące ludziki po ekranie wyjaśni tym, że głowica jest brudna i film tak tnie,
-każdy myśli, że jak tak zrąbali sprawę, to tylko on będzie miał jeden egzemplarz konsoli w Polsce, to jakieś + 10 do szpanu i + 20 hipsterstwa,
-jest leniem i chce krzyczeć i machać na TV aby go posłuchał.

Jeszcze też może być skrzywiony pogląd na temat konkurentów, każdy teraz myśli skoro MS tak ciała dał to muszę kupić PS4, a gdzie Nintendo jest w tym najlepszym czasie :D

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Don » 2013-07-30, 08:45

UP: No i właśnie ten cały hejt mnie tak śmieszy.

Dla przypomnienia - 6/7 lat temu wszyscy jechali po Sony - za opóźnienia premiery (pierwsze hasło reklamowe firmy "This is living" gracze zamienili na "This is waiting"), za słabe gry lub ich wręcz brak. Za wysokie ceny i władowanie czytnika Blu-ray, który podbijał koszty... Przypominam, że Sony zmieniło projekt pada "bumeranga" bo graczom się on nie spodobał (a nawet go nie dotknęli). Brzmi cholernie znajomo prawda? :)

Ja swoją decyzję podjąłem na podstawie kilku przesłanek (i nie twierdzę, że są to motywy przekreślające wszystko):
1. z dwójki konsol X360/PS3 u mnie to japońska konsola zbiera kurz (odpalana sporadycznie dla tych kilku ekskluzywnych gier jak Uncharted, The Last of Us...). Po prostu x360 jest dla mnie wygodniejszy w obsłudze, bardziej ergonomiczny. Całą swoją historię grania z ostatnich 7 lat mam na swoim Gamertagu.
2. wygodniejszy pad (trzymałem w dłoniach oba i zdecydowanie ten od XO pasuje mi bardziej niż od PS4).
3. wydaje mi się, że MS ma lepiej rozwiniętą usługę online (to wnioskuję tylko po doświadczeniach z obecnej generacji, gdzie PSN przy Xbox LIVE wypada słabo).

Dlatego proszę nie wmawiajcie mi, że hipsteryzuję :lol: Jeśli ktoś obawia się o swoją prywatność w związku z kinectem to proponuję pozbyć się także konta pocztowego, bankowego, skasować konto tutaj na forum, wywalić FB, nie używać komórki itd. Wszędzie tam są Wasze dane i dostęp do bardziej poufnych informacji niż to w jakim dresie zasiadam przed konsolą... ;)

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: pain_a » 2013-07-30, 08:59

Hipsterstwem z tej trójki bym nazwał posiadaczy WiiU, trochę humorystycznie przedstawiłem, całą wojenkę x-one vs ps4 :D
Ale każdy ma swoje zdanie, trzeba je szanować, jedni wolą Halo inni Killzone, jedni chcą chlebak a drudzy magnetowid :D
Zaczynam się martwić o siebie, bo chce kupić WiiU, przy tak słabym dystrybutorze u nas :D

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Don » 2013-07-30, 09:07

pain_a pisze:Hipsterstwem z tej trójki bym nazwał posiadaczy WiiU, trochę humorystycznie przedstawiłem, całą wojenkę x-one vs ps4 :D
Ale każdy ma swoje zdanie, trzeba je szanować, jedni wolą Halo inni Killzone, jedni chcą chlebak a drudzy magnetowid :D
Zaczynam się martwić o siebie, bo chce kupić WiiU, przy tak słabym dystrybutorze u nas :D
Prawda - odważny krok. Choć zastanawiam się nad tym też ze względu na LEGO City Undercover (nigdy nie przypuszczałem, że gra z LEGO może sprawić, że będę rozpatrywać zakup konsoli...) :lol:

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: pain_a » 2013-07-30, 09:11

To ja mam lepiej, dla Marianów tylko i ewentualnych Zeld, to będą w porywach chyba do 5 tytułów :D ok to koniec OT :D

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Storms » 2013-07-30, 19:34

Chwileczkę, mam Wii U i hipsterem to bym się raczej nie nazwał. ;)

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frodo666 » 2013-07-30, 20:55

Ale coś w tym jednak jest, że hipserzy tak lubują się w Nintendo. Miałem parę razy nieprzyjemność bywać na takich hipsterskich domówkach i Wii Sports, uruchomione na telewizorze ze śmietnika, to ich nieodłączny element.

A co do tego nieszczęsnego XBoxa One to aż szkoda się wypowiadać. M$ sięgnął dna i próbuje się teraz ratować wszelkimi możliwymi sposobami, ale na nic mu się to nie zda, bo w konfrontacji z PS4 nie ma ani jednego argumentu przemawiającego za sobą. Sony świetnie wykorzystuje zdobytą przewagę co chwilę zalewając nas ciekawymi nowinkami i teaserami o swoim nowym dziecku. Chyba by się musiał stać cud, aby Xone wygrał z PS4, ale i tego nie można wykluczyć, bo M$ ma wystarczająco dużo $$$, aby ów cud w jakiś sposób kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: kolo » 2013-07-30, 21:10

Ta przy okazji to nie wiem czy była o tym informacja w wątku ale M$ trochę zmiękł i zapowiedział indyki, pojawią się jednak z opóźnieniem (nie do końca wiadomo jakim).
Sega, Sega über alles
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frodo666 » 2013-08-02, 22:37

Microsoft podkręcił nieco kartę graficzną w XOne. Desperacja? A co na to wszechmogąca chmura? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: mentor93 » 2013-08-02, 22:49

Może powoli zdają sobie sprawę, że nie wszędzie Internet jest ultra-szybki i bezproblemowy :)
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: pain_a » 2013-08-03, 06:51

Teraz sieją propagandę ze wszechmogąca chmura ma poprawić AI w nowej Forzie :D
Ma zbierać informacje i udoskonalać styl jazdy, ma zawsze być kierowca nieco lepszy od ciebie, ciekawe ile w tym prawdy :D

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frodo666 » 2013-08-08, 14:40

Ale się Sony przekomarza z M$ :lol: Mam wrażenie, że niektóre decyzje są podejmowane na bieżąco i w odpowiedzi na ruchy M$. XOne będzie nagrywał rozgrywkę tylko u posiadaczy Golda, a Sony na to jebut! PS4 będzie nagrywało u wszystkich :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ