Halo Master Chief Collection - ODST problem i rozwiązanie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Halo Master Chief Collection - ODST problem i rozwiązanie

Post autor: M-Chan » 2018-11-27, 12:23

Jako, że seria Halo jest jedną z moich ulubionych i dla Halo kupiłem pierwszego Xboxa, dla Halo 3 zaś Xboxa 360 to by tradycji stało się zadość, moją pierwszą grą na Xboxa One jest Halo Master Chief Collection - ażeby przypomnieć sobie nieco serię przed ograniem Halo 5.

Kolekcja ta w której zawarte są gry Halo 1-4 została jakiś czas temu poszerzona o odświeżone Halo ODST, które początkowo było za darmo do pobrania w ramach przeprosin wydawcy za nieudolne działanie kolekcji po premierze, aktualnie zaś można ODST dokupić z niecałe 20 zł. I zaraz po pobraniu pojawił się problem - próba uruchomienia kampanii ODST wywalała komunikat, iż gra nie jest zainstalowana, pomimo, iż w podglądzie zainstalowanych komponentów poszczególnych części gier Halo w kolekcji kampania widniała jako zainstalowana. Próbowałem raz jeszcze ściągnąć 10 mb zakupione rozszerzenie, które odblokowywało zawartość kampanii - nie podziałało, usunąłem niespełna 8 gb kampanii ODST i zainstalowałem ponownie - też nie podziałało, wciąż ten sam błąd. Dopiero po dłuższym przeszukiwaniu googli natrafiłem na portalu halowaypoint.com na post użytkownika kgeePL, który też natrafił na ten problem najwyraźniej dotyczący polskiego wydania kolekcji i udało mu się go rozwiązać zmieniając w ustawieniach język dialogów, który z automatu ustawiony był na polski, na język angielski, co poskutkowało doinstalowaniem się do ponad 72 gb aktualizacji jeszcze kilkuset mega i tym samym rozwiązało problem z odpaleniem kampanii ODST w Halo Master Chief Collection - może komuś to rozwiązanie pomoże.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Halo Master Chief Collection - ODST problem i rozwiązanie

Post autor: fixxxer1 » 2018-11-28, 06:54

Nie miałem takich problemów przy instalacji HMCC, ale może ktoś skorzysta z Twojego rozwiązania :)
P.S.
Gdybyś chciał kiedyś pograć w coopie w H5, to daj znać ;) Wszystkie poprzednie mam ograne z młodym na kanapie :)

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Halo Master Chief Collection - ODST problem i rozwiązanie

Post autor: M-Chan » 2018-11-28, 09:04

fixxxer1 może problem pojawił się z czasem po którejś łatce. A miałeś ODST za free czy dokupiłeś tak jak ja? Co do grania w coopie to jak tylko wykorzystam okres próbny na Live to dam znać, bo na ogół to ja nie jestem "graczem sieciowym" - preferuję stanowczo oldschoolowy tryb kanapowy ;)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Halo Master Chief Collection - ODST problem i rozwiązanie

Post autor: fixxxer1 » 2018-11-28, 12:33

Nie pamiętam już skąd miałem to ODST, ale chyba raczej nie płaciłem za nie.
Też jestem za coopem kanapowym, dlatego właśnie z synem przeszedłem wszystkie części na poziomie legendarnym (młody miał ok 5 lat, jak przechodził ze mną Halo 1 i 2). Halo 5 też chciałbym przejść w takim trybie, ale na razie nie zapowiada się na zakup drugiej konsoli ;)

ODPOWIEDZ