Perfect Dark

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Perfect Dark

Post autor: siudym » 2008-03-08, 10:40

"If you don't own Perfect Dark, you don't deserve to own a Nintendo 64 either" - bardzo ciekawy cytat, ktory jest w 100% prawda :)

Perfect Dark w swoim czasie byl chyba najbardziej zaawansowana gra FPP na wszelkich systemach (rok 2000). Nie pamietam dokladnie, ale to chyba pierwsza gra tego typu z pelnym Light Sourcing'iem (tzn. z czesciowo tym systemem to juz cos wczesniej bylo). Mozna bylo podobnie jak np. w splinter cell strzelac w zrodla swiatla, ktore w fajny sposob tworzyly czasami calkowita ciemnosc (jak w przyslowiowej dup** murzyna). Drugi ciekawy patent, to mozliwosc "wystrzelenia" broni z rak przeciwnika, wtedy bardzo fajnie krzyczac "My gun!!" zaczynali sie rozgladac w jej poszukiwaniu (jakos dzisiaj w grach FPP tego nie widac...)
Oczywiscie smaczkow bylo wiecej, gra warta zagrania nawet dzisiaj.

Obok Zeldy Ocarina of Time chyba najglosniejsza gra na N64 :)
Moze RARE zrobi porcik tej gry(czesci) na X360 - fajnie by bylo :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: soberpl » 2008-03-08, 13:06

Niby wielki hit, ale jakos nie za bardzo mnie wciagnal. Graficznie bardzo ladnie, muzyka tez niczego sobie, ale... No wlasnie, jakies "ale" i do dzisiaj nie moge zrozumiec dlaczego nie zachwycila mnie tak bardzo jak Golden Eye.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: ramzes64 » 2008-03-08, 15:11

ja gralem w GoldenEye i ta gra nu;a swietna, strzelanie w kamerki itd ... w komputery podwieszone pod sufitem, ktore pozniej spadaly na ziemie i robily BOOM - dobra gra

W Perfect Dark nie gralem - raz udalo mi sie odpalic na chwile na jakims emulatorze - no ale niezbyt mi to podeszlo - w dzisiejszych czasach ... mam n64 - moze gdybym mial mozliwosc - zagrania, to moze sie skusilbym kiedys - dla sprawdzenia - w koncu to rare :D
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: Axi0maT » 2008-03-08, 15:15

soberpl pisze:Niby wielki hit, ale jakos nie za bardzo mnie wciagnal. Graficznie bardzo ladnie, muzyka tez niczego sobie, ale... No wlasnie, jakies "ale" i do dzisiaj nie moge zrozumiec dlaczego nie zachwycila mnie tak bardzo jak Golden Eye.
Podpisuje sie pod tym co napisal SoberPL. Wszystko w tej grze jest ekstra... ale jakos nie do konca potrafilem sie wczuc... Powiem wiecej Golden Eye tez mnie tak nie wciagnal. Pod wzgledem grywalnosci zdecydowanie najbardziej pasuje mi "The World is Not Enough" (ale to juz nie jest od Rare) 8)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: Gimiak » 2008-03-08, 17:39

Mi tez bardziej podszedl 007, do Perfect Darka podchodzilem kilka razy. Za kazdym razem konczylo sie na kilku minutach gry. ;/ Najwiecej czasu spedzilem nad nia z podlaczonym transferpakiem i gb camera. :P

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Perfect Dark

Post autor: siudym » 2008-03-08, 17:40

Zaznaczam, ze nie napisalem w temacie o tym, ze gra mi sie bardzo podobala :twisted: A jedynie, ze jest "glosnym" tytulem. Zdecydowanie bardziej od PD podobal mi sie GoldenEye, natomiast World is not Enought juz nieco mniej. W W.I.N.E. bylo kilka naprawde genialnych poziomow, ktore pamietam do dzis, natomiast oceniajac ogolnie obie gry, to wole GE. :smile:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: Damjen » 2008-03-09, 07:00

Gimiak pisze:Najwiecej czasu spedzilem nad nia z podlaczonym transferpakiem i gb camera. :P
I wskorales cos? :wink:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Perfect Dark

Post autor: artemis » 2008-12-12, 00:52

Dzisiaj doszedł do mnie Perfect Dark w koncu :smile: . Goldenaya przeszedłem więc mam dobre porówanie i jutro albo pojutrze zabiore sie za ten tytuł :smile: . W poprzednim dziele Rare czułem ten klimat więc mam nadzieje że i tutaj coś takiego doświadcze :P

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: Perfect Dark

Post autor: boltzman » 2008-12-12, 20:36

spodoba Ci się - zwłaszcza tryb walki z botami :-P

Miłej gry życzę -

Ja swoją w Ultimie kupowałem za 359 zł plus koszty przesyłki. Jak sobie teraz pomyślę... :yell:
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Perfect Dark

Post autor: artemis » 2008-12-13, 16:01

No to niezle :P . Cena kosmiczna chociaż tyle po prostu kiedyś to kosztowało :P . Biorąc pod uwage inflacje + niższe zarobki w tamtych czasach to jeżeli chciałoby sie przyrównać do obecnego czasu to wyszłoby ponad 500 zł pewnie....

Ja za swoją dałem 105 zł (z przesyłką pobraniową) za Pal 3XA w bdb stanie co i tak nie jest ceną niską :smile: . W pon napisze exama z prawa gospodarczego, wracam i zaczynam grac bo na razie jeszcze nie dałem rady i zostawiam sobie na przyszły tydzień :smile:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: Axi0maT » 2008-12-13, 22:10

artemis pisze:Ja za swoją dałem 105 zł (z przesyłką pobraniową) za Pal 3XA w bdb stanie co i tak nie jest ceną niską :smile: .
Ja za taka sama dalem 40pln, a normalnie chodzi to w cenie ok 60pln... wiec chyba troche przeplaciles.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Perfect Dark

Post autor: artemis » 2008-12-14, 17:03

Myśle że gdyby to wystawić na allegro to cena osiągnęłaby poziom ok 70-80 zł(+ koszty przesyłki).... Z ekonomii cena rynkowa to taka za jaką skłonni są za nią zapłacić jego nabywcy a jednocześnie sprzedawcy sprzedać więc myśle, że troche zaniżyłeś :P . Carty tanieją ale Boxy 3XA już nie tak bardzo... Spróbuj sprzedać swoje Perfect Dark to sie przekonamy :P . Tak teraz patrze, że w Twojej kolekcji Paper Mario brakuje... Aż sie zdziwiłem :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: ramzes64 » 2008-12-14, 23:30

artemis pisze:Z ekonomii cena rynkowa to taka za jaką skłonni są za nią zapłacić jego nabywcy a jednocześnie sprzedawcy sprzedać więc myśle, że troche zaniżyłeś :P
Tu sie zgadzam w 100% ... swego czasu Axi0maT mówil ze gry ktore sprzedawałem były zadrogie - np Star Fox Adventures, ktore jakis rok temu oscylowalo okolo 50zł - ja sprzedalem po 80zł, a mówiono ze nawet taniej.

Sprzedawca chce sprzedać jak najdrożej -wiadomo aby coś zyskać
Kupujący chce kupić tanio, aby też zyskac (nie stracić, nie przepłacić) - zyskać - tzn nie wydać tego, czego sie niechce, albo oszczędzić.

Sprawa kupowania wygląda też inaczej, jeśli ktoś jest kolekcjonerem lub zwykłym graczem - albo jeszcze fanbojem, lub osobą lubiącą dany gatunek gier lub konsol, firmy, developera, wydawcy itd... kupujący to też rodzic ktory dla swietego spokoju kupuje gre dla dziecka - nie orientujac sie w cenach, tytułach itd - no albo sie zna i wtedy szuka taniej. Można brać co jest, albo czekac na okazje, można bawić sie na serwisach zagranicznych, albo siedziec tylko na rodzimym rynku (bo niezna sie jezyka, ktos nie ma konta w banku, albo boi sie kupwac z zagranicy ... wiele jest czynników ktore wplywaja na cene.

CHODZI O TO - ABY KUPUJĄCY I SPRZEDAJĄCY BYLI ZADOWOLENI (osoby trzecie nie muszą)

Jeśli jest ktos w stanie dać tyle, ile sie oferuje, albo do ilu podskoczyla aukcja - tzn dla jednego może być ze przeplacił, dla innego, że kupił tanio - zalezy jaki portfel i upodobania się ma :angel:
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Perfect Dark

Post autor: Axi0maT » 2008-12-15, 19:26

artemis pisze:Spróbuj sprzedać swoje Perfect Dark to sie przekonamy :P
Oj nie nie nie... kolekcji nie sprzedaje :P
artemis pisze:Tak teraz patrze, że w Twojej kolekcji Paper Mario brakuje... Aż sie zdziwiłem :P
Lista jest dosc stara i juz nieaktualna (bardzo duzo na niej brakuje). Paper Mario nie mam ani w kolekcji ani na wishlist. Jestem zagorzalym przeciwnikiem gier jRPG stad moja przeogromna niechec do Paper Mario. Jesli juz kiedys dojdzie do tego ze zbiore wszystkie gry na N64 (a pewnie do tego nie dojdzie) to Paper Mario bedzie jedna z ostatnich gier ktore kupie... no chyba ze gdzies za przyslowiowego dolara zlapie to po prostu wezme zeby sobie lezala... ot i cala historia :)

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Perfect Dark

Post autor: artemis » 2008-12-16, 18:47

Dzisiaj na Allegro doszedł Perfect w Boxie 3XA wiec zobaczymy ile jest warty... :P Na razie 19,50 :P


Aaaaaaaaa jednak bez instrukcji jest.... :P

ODPOWIEDZ